przejdź do głównej treści strony

Przegląd Recytatorsko-Teatralny "Bezpieczny Przedszkolak"

W dniu 24.04.2018r. w Przedszkolu Publicznym Nr 80 przy ul. Łokietka 16 odbyła się II edycja Przeglądu Recytatorsko-Teatralnego "Bezpieczny Przedszkolak", na który zaproszeni zostali: funkcjonariuszka KP Szczecin-Śródmieści, funkcjonariuszy Straży Pożarnej oraz Ratowników Medycznych.

Przedszkole Nr 80 zaprosiło także do wspólnej zabawy zaprzyjaźnione Przedszkola. Przedszkolaki przygotowały ciekawy program artystyczny o tematyce bezpieczeństwa w formie wierszy i piosenek.
W trakcie spotkania w formie zabawy, przypomniano o najważniejszych zasadach bezpieczeństwa, o których muszą pamiętać najmłodsi. Przypomniano „kodeks bezpiecznych zachowań” podczas poruszania się na terenie miasta Szczecina oraz w trakcie podróży. Powtórzono numery telefonów alarmowych oraz co należy powiedzieć operatorowi w przypadku potrzeby skorzystania z numeru alarmowego 112.
W celu podniesienia bezpieczeństwa w trakcie poruszania się po zmroku dzieci i młodzieży podczas spotkania dzieci otrzymały elementy odblaskowe oraz papierowe edukacyjne telefony komórkowe.
Na zakończenie spotkania, każdy przedszkolak mógł na chwilę stać się „małym policjantem” za kierownicą radiowozu, przymierzyć kask strażacki oraz zobaczyć wnętrze karetki pogotowia ratunkowego. 

 
wyk. st.sierż. Natalia Maj
Autor:  Komenda Miejska Policji w Szczecinie 

27.04.2018