Szczepienia ochronne to jedno z najpotężniejszych narzędzi, jakim dysponuje zdrowie publiczne. W piątek 7 grudnia z okazji Ogólnopolskiego Dnia Szczepień rusza ogólnopolska kampania społeczna pod hasłem #zaszczepieniBezpieczni skierowana do rodziców szukających odpowiedzi na nurtujące pytania na temat szczepień ochronnych.
„Warunkiem zachowania zdrowia jest szczepienie”
Celem kampanii jest propagowanie szczepień jako najskuteczniejszego sposobu w walce z niebezpiecznymi, często śmiertelnymi chorobami zakaźnymi zagrażającymi zdrowiu i życiu. Bardzo istotnym elementem kampanii jest cykl filmów edukacyjnych publikowanych na stronie internetowej i profilach GIS w mediach społecznościowych (Facebook, Twitter, Youtube). Filmy poruszają wiele historii, istotnych informacji, praktycznych porad, które pozwolą rozwiać wątpliwości rodziców, ułatwić podjęcie decyzji o szczepieniu, aby zapewnić bezpieczeństwo dzieciom przed skutkami zachorowań na choroby zakaźne.
Kampania realizowana jest we współpracy z portalem babyboom.pl – dla przyszłych i obecnych rodziców.
Czy szczepienie jest obowiązkiem czy przywilejem w stosunku do innych ludzi?
Czy należy się bać szczepień? Gdzie szukać rzetelnych informacji o szczepieniach? Kiedy powinno się wprowadzić szczepienia? Czy występuje związek pomiędzy szczepieniem a autyzmem? Te i inne zagadnienia zobaczycie Państwo w przygotowanych materiale edukacyjnym.
Serdecznie zapraszamy Państwa do zapoznania się z filmikami edukacyjnymi również w mediach społecznościach GIS (Facebook, Twitter, Youtube).
Zobacz wszystkie filmy i poznaj historię naszych bohaterów:
#zaszczepieniBezpieczni – Maria Pokorska-Śpiewak opowiada swoją historię
Mama trojga dzieci i pediatra opowiada o tym, dlaczego warto szczepić i dlaczego szczepi siebie i całą swoją rodzinę. Dlaczego należy szczepić dzieci jak najwcześniej. O odrze, która jest niby łagodną chorobą oraz o tym, że nie ma związku między szczepieniem, a autyzmem.
#zaszczepieniBezpieczni – prof. Danuta Naruszewicz-Lesiuk opowiada swoją historię
Zasłużona dla szczepień epidemiolog opowiada o tym, dlaczego warunkiem zachowania zdrowia jest szczepienie. Dlaczego odra to nielekka choroba wieku dziecięcego i jak wprowadziła szczepienia przeciwko odrze w Polsce.
#zaszczepieniBezpieczni – Marika Koman opowiada swoją historię
Mama trojga dzieci opowiada o tym, dlaczego warto szczepić siebie i swoje dzieci. Gdzie szukać rzetelnych informacji o szczepieniach i jak rozmawiać z lekarzem.
#zaszczepieniBezpieczni – prof. Józef Piotr Knap opowiada swoją historię
Zasłużony dla szczepień specjalista chorób zakaźnych opowiada o tym, dlaczego warto szczepić. Dlaczego choroby zakaźne są niebezpieczne dla wszystkich, nie tylko dzieci. O epidemiach, które w przeszłości przeszły przez Polskę.
#zaszczepieniBezpieczni – Anna Żuk-Wasek opowiada swoją historię
Mama dwojga dzieci i wirusolog opowiada o tym, dlaczego warto szczepić. O niepożądanych odczynach poszczepiennych (NOP) oraz jak zmniejszyć ryzyko jego wystąpienia, dzięki odpowiedniej kwalifikacji lekarza pediatry.
#zaszczepieniBezpieczni – Jarosław Pinkas opowiada swoją historię
Główny Inspektor Sanitarny i Krajowy Konsultant ds. Zdrowia Publicznego o tym by nie paść ofiarą dezinformacji, manipulacji i „fake newsów”. O misji lekarzy i oddaniu sprawie, o rzetelnej wiedzy i rozmowie z mądrymi ludźmi. O tym, że nie tylko rodzice, ale również lekarze chcą dla dzieci jak najlepiej.
18.12.2018