przejdź do głównej treści strony

Rondo Uniwersyteckie już półturbinowe - Rozmowa

W godzinach nocnych zakończyła się zmiana organizacji ruchu na Rondzie Uniwersyteckim. Od teraz przez najbliższe tygodnie, kierowcy będą się na nim poruszać zgodnie z nowymi zasadami.

Rondo Uniwersyteckie to jedno z trzech rond (oprócz Pl. Grunwaldzkiego i Ronda Hakena), które czasowo zostało przekształcone na tzw. rondo półturbinowe. Półturbinowe z uwagi, iż na tarczy rond wprowadzone zostaną segregacje pasów z prowadzeniem ich poszczególnych relacji. Natomiast przed rondami nie będzie wskazane jaki pas należy przyjąć w zależności od wybranego przez siebie zjazdu ze skrzyżowania. Na wszystkich rondach pasy zewnętrzne (prawe) służyć będą wyłącznie do skrętu w prawo. Pasy centralne (środkowe) do skrętu w lewo bądź jazdy na wprost i pasy wewnętrzne (lewe) wyłącznie do jazdy na wprost po okręgu. Zmiany mają przyczynić się do poprawy płynności jazdy oraz bezpieczeństwa.

Terminy wprowadzenia zmian na kolejnych rondach:

Pl. Grunwaldzki - noc 26/27 lipca br. (Pt-So) od godz. 22:00

Rondo Hakena – sierpień br.

Okres testowania nowych rozwiązań to 3-6 miesięcy.

 

Zapraszamy na rozmowę z Marcinem Charęzą - kierownik ds. Organizacji Ruchu z Wydziału Gospodarki Komunalnej Urzędu Miasta Szczecin.

 

Centrum Informacji Miasta

UM Szczecin

Autor:  Redakcja Portalu Bezpieczni Razem 

24.07.2019