przejdź do głównej treści strony

Bezpłatne testy HIV - zmiana lokalizacji

Zmiana lokalizacji Punktu Konsultacyjno Diagnostycznego, w którym można wykonać anonimowo i bezpłatnie test w kierunku HIV

to:

Punkt Konsultacyjno Diagnostyczny przy Poradni Nabytych Niedoborów Immunologicznych ul Broniewskiego 12, 71-460 Szczecin
Dni i godziny otwarcia:
poniedziałek: 15.00-18.00
wtorek: 15.00-18.00
czwartek 15.00-18.00
NR TEL. W GODZINACH OTWARCIA PKD: 91 45 42 450
WYNIKI BADAŃ WYDAWANE PODCZAS NASTĘPNEGO DYŻURU

Przy Poradni Nabytych Niedoborów Immunologicznych, w poniedziałki i czwartki w godz. 16–18 działa Telefon Zaufania HIV/AIDS, tel. 91 45 42 450, prowadzony przez Stowarzyszenie DADU.

W jednym miejscu znajduje się punkt diagnostyczny z poradnictwem, opieka ambulatoryjna i możliwość hospitalizacji pacjentów z pozytywnym wynikiem serologicznym w Oddziale Nabytych Niedoborów Immunologicznych. Poradnia przy ul. Broniewskiego 12 znajduje się w bliskiej odległości od centrum miasta, z dogodnym dojazdem komunikacją miejską. Dodatkowo osoby, które chcą wykonać test w kierunku HIV mogą liczyć tu na pełną anonimowość oraz profesjonalne doradztwo zarówno przed, jak i po testowaniu.

Punkt Konsultacyjno- Diagnostyczny (PKD) w Szczecinie wykonuje badania wykrywające zakażenie HIV anonimowo
i bezpłatnie, połączone z poradnictwem około testowym. Punkt pracuje w ramach dotacji Krajowego Centrum ds. AIDS. Zadanie jest kontynuacją działań podejmowanych na terenie woj. zachodniopomorskiego od 1997r. i wpisane jest jako jedno z zasadniczych działań profilaktycznych związanych z ograniczeniem rozprzestrzeniania się HIV/AIDS nakierowanych na osoby o ryzykownych zachowaniach w kontekście transmisji zakażenia. W latach 1997- 2011 projekty na działalność PKD składało Polskie Towarzystwo Oświaty Zdrowotnej O/T Szczecin, natomiast od 2012r. Stowarzyszenie Wolontariuszy DADU. Na uwagę zasługuje fakt, iż PKD w Szczecinie był pierwszym tego typu Punktem w Polsce i działa nieprzerwanie od 20 lat. Poza usługą testowania każdy klient Punktu ma zapewnione profesjonalne poradnictwo przed i po teście prowadzone przez certyfikowanych doradców. Po wykonaniu testu osobie, u której wykrywa się zakażenie HIV udzielane jest wsparcie polegające m.in. na ofercie Poradni Nabytych Niedoborów Immunologicznych Szpitala Wojewódzkiego w Szczecinie, gdzie poza opieką lekarską i wdrożeniem leczenia antyretrowirusowego może skorzystać również z form pomocy oferowanych przez Stowarzyszenie Wolontariuszy DADU.  

Autor:  Wydział Spraw Społecznych 

31.01.2018