przejdź do głównej treści strony

Premiera szczecińskich spotów profilaktycznych dla dzieci młodzieży

Jak zostać Królem i Królową plaży bez korony? Jak bezpiecznie i zdrowo spędzić wakacje? Właśnie odbyła się oficjalna premiera spotów profilaktycznych, w których wzięły udział szczecińskie przedszkolaki oraz ich starsi koledzy, uczniowie szkoły podstawowej.

Obecna sytuacja związana ze stanem epidemiologicznym, wymusza na nas określone zachowania i utrudnia bądź uniemożliwia wykonywanie wielu działań, zwłaszcza jeśli są one skierowane do większej ilości bezpośrednich odbiorców. Tak też jest z prowadzeniem działań profilaktycznych. Analogicznie do lat ubiegłych, czerwiec jest miesiącem w którym należy prowadzić szeroko zakrojone czynności profilaktyczne, w szczególności z osobami małoletnimi w placówkach oświatowych, opiekuńczo-wychowawczych, podczas festynów i eventów miejskich. Obecna rzeczywistość wymusza na nas nowe rozwiązania, dzięki którym najważniejsze treści prewencyjne jak i profilaktyczne będą realizowane mimo ograniczeń z jakimi się spotykamy. Najprostszą i najbezpieczniejszą formą przekazywania informacji jest droga elektroniczna i strony internetowe.

Materiał powinien być dostosowany do odbiorcy i być dla niego atrakcyjny – szczególnie jeśli mówimy o odbiorcach małoletnich. Sprostać ich wymaganiom nie jest łatwo, dlatego też o pomoc najlepiej poprosić ich rówieśników… I tak też zrobiliśmy. Efekt tego można zobaczyć klikając w link szczecin.policja.gov.pl.

Autor:  Komenda Miejska Policji w Szczecinie 

29.06.2020