przejdź do głównej treści strony

Rusza SOR w Zdrojach

Kolejny Szpitalny Oddział Ratunkowy, wpisany do Planu Działania Systemu Państwowego Ratownictwa Medycznego Województwa Zachodniopomorskiego, rozpocznie swoje działanie od 1 maja 2018 r.

Chodzi o SOR w SPS ZOZ „Zdroje”, który dysponuje 14 łóżkami, lądowiskiem na dachu szpitalnego pawilonu i jest w pełni wyposażony.

- Aneks do umowy, który został podpisany między Zachodniopomorskim Oddziałem Wojewódzkim NFZ a szpitalem w Zdrojach to efekt kompromisu i woli współpracy– mówi wojewoda Tomasz Hinc – Początkowo SOR miał działać dopiero od 1 lipca br, ale po wielu rozmowach udało się dojść do porozumienia i oddział zacznie na pełnych obrotach pracować już od maja.

Uruchomienie SOR w Zdrojach to nie tylko wyższe wymagania co do liczby zatrudnionego personelu, ale też znacząco wyższa stawka za całodobową gotowość niesienia pomocy.

Poza SORem w Zdrojach, w ramach Planu działają SORy w Choszcznie, Gryficach, Koszalinie, Stargardzie, Szczecinku oraz w Szczecinie w szpitalach przy Unii Lubelskiej, Arkońskiej i w Zdunowie.

Autor:  Zachodniopomorski Urząd Wojewódzki 

27.04.2018