przejdź do głównej treści strony

Projekt Pudło w Szczecińskim Centrum Profilaktyki Uzależnień - Rozmowa

Zapraszamy na rozmowę w Szczecińskim Centrum Profilaktyki Uzależnień - opowiada Adriana Brzeźniak-Misiuro - Dyrektor SCPU oraz Kamil Rosiak - wokalista i gotarzysta zespołu THE ANALOGS.

Szczecińskie Centrum Profilaktyki Uzależnień 1 października uruchomiło Ogrzewalnię dla bezdomnych. Mieszkańcy miasta mogą wspomóc jej działalność przynosząc ręczniki, środki czystości, bieliznę, buty, szaliki. W szczecińskich szkołach prowadzona była akcja "Podziel się ręcznikiem, podziel się szalikiem", w której uczniowie zbierali ręczniki i szaliki dla bezdomnych. Do akcji wciąż można się dołączyć.

Aby bezdomni poczuli się jak w domu zorganizowany został dla nich koncert - Projekt Pudło. Zespół The Analogs śpiewa o życiu, samotności, odosobnieniu. 

Kiedy: 12 listopada 2019 godz. 19:30

Gdzie: Szczecińskie Centrum Profilaktyki Uzależnień, Szczecin ul. J.H Dąbrowskiego 22-23

Wydarzenie jest realizowane przez Polską Fundację Przeciwdziałania Uzależnieniom - PFPU w ramach małej dotacji.

 

THE ANALOGS to działający od 1995 roku zespół rockowy założony w Szczecinie, który grywa rocznie około 80 koncertów i posiada na swoim koncie kilka płyt. W piosenkach poruszają tematykę społeczną związaną z życiem w mieście, przemocą, brakiem pracy, wyobcowaniem i nieprzystosowaniem. Chociaż ich żywiołem są sceny w klubach i festiwale, to często występowali w zakładach karnych, ośrodkach socjoterapii i wychowawczych. Wiosną 2018 roku powstał pomysł aby zacząć grać więcej koncertów w tego rodzaju miejscach. Aby to ułatwić i dostosować do każdych warunków zespół ograniczył instrumentarium do gitar akustycznych i tak powstał 'Projekt Pudło" w którego skład weszli dwaj gitarzyści zespołu THE ANALOGS:

Kamil Rosiak- gitarzysta i wokalista- zanim zaczął grać i śpiewać w THE ANALOGS związany od wczesnej młodości z wieloma zespołami szczecińskiej sceny niezależnej. Autor muzyki.

Paweł Czekała- gitarzysta i założyciel zespołu THE ANALOGS. W przeszłości odsiedział kilkuletni wyrok, w tym w ZK Nowogard. Po wyjściu z więzienia zajął się sportem i został raz wicemistrzem a dwukrotnie mistrzem europy w brazylijskim jiu-jitsu. Autor tekstów piosenek i muzyki.

 

Więcej wydarzeń Projekt Pudło

Autor:  Redakcja Portalu Bezpieczni Razem 

06.11.2019