przejdź do głównej treści strony

Dzień Otwarty w NFZ Szczecin

25 maja w godz. 9-14 zapraszamy do siedziby Zachodniopomorskiego Oddział NFZ w Szczecinie. Tego dnia, w ramach Europejskiego Dnia Walki z Czerniakiem proponujemy konsultacje ze specjalistą dermatologiem z Zachodniopomorskiego Centrum Onkologii. Pokażemy materiały filmowe o profilaktyce czerniaka, będziemy wydawać Europejską Kartę Ubezpieczenia Zdrowotnego, pomożemy utworzyć Internetowe Konto Pacjenta za pomocą Profilu Zaufanego, studenci medycyny zbadają ciśnienie i poziom cukru.

W ramach Europejskiego Dnia Walki z Czerniakiem zapraszamy na spotkanie ze specjalistą w zakresie dermatologii. Pani doktor zbada znamiona na skórze, udzieli porad i wskaże zalecenia.

Wyświetlimy filmy i materiały edukacyjne informujące o ryzyku nadmiernego korzystania ze słońca, powiemy dlaczego nie należy bagatelizować pojawiających się na skórze znamion.

Pokażemy elementy kampanii Ministerstwa Zdrowia Planuję długie życie. Jej bohaterka nie korzysta z solarium, zabezpiecza skórę przed nadmiernym promieniowaniem UV, regularnie bada znamiona. Można będzie wziąć ze sobą ulotki Ministerstwa Zdrowia dotyczące profilaktyki raka skóry.

Tego dnia będziemy wydawać Europejską Kartę Ubezpieczenia Zdrowotnego. EKUZ uprawnia do korzystania z opieki zdrowotnej w innych niż Polska krajach Unii Europejskiej, w sytuacjach nagłych, w zakresie niezbędnym, na zasadach obowiązujących w kraju pobytu.
Zobacz więcej o EKUZ - otwórz link

Pomożemy założyć Internetowe Konto Pacjenta.

W tym celu udostępnimy stanowisko do zarejestrowania Profilu Zaufanego oraz potwierdzenie PZ u pracownika Oddziału Funduszu.

Profil Zaufany to cyfrowy klucz, dzięki któremu każde z nas może szybko i bez wychodzenia z domu otworzyć drzwi do wirtualnych urzędów, by załatwić dziesiątki jak najbardziej realnych spraw.

Założenie Internetowego Konta Pacjenta jest jedną z takich spraw.

Na swoim koncie w IKP zobaczymy historię korzystania ze świadczeń opieki zdrowotnej w ramach NFZ, recepty, które wystawili nam lekarze, tu pojawią się skierowania na badania, do lekarza specjalisty i do szpitala. Na Internetowym Koncie Pacjenta gromadzona będzie nasza cyfrowa dokumentacja medyczna. Dzięki IKP w ułamku sekundy otrzymamy na telefon komórkowy lub e-maila wypisaną przez lekarza e-receptę, nawet bez konieczności wizyty w gabinecie.

Zobacz więcej o e-receptach – otwórz link

Zapewnimy pomiar ciśnienia i cukru.

W sobotę w naszym Oddziale Funduszu obecni będą studenci należący do Międzynarodowego Stowarzyszenia Studentów Medycyny IFMSA-Polska, którzy przeprowadzą badania pozwalające kontrolować stan zdrowia: pomiar ciśnienia i poziomu cukru we krwi. Studenci IFMSA-Polska zawsze chętnie pomagają realizować programy adresowane do pacjentów, angażują się w wykonywanie badań profilaktycznych, za co pacjenci są im wdzięczni, a NFZ serdecznie dziękuje!

Zobacz jak działa IFMSA - otwórz link  

Autor:  Narodowy Fundusz Zdrowia - Zachodniopomorski Oddział Wojewódzki 

21.05.2019