przejdź do głównej treści strony

Jesienna edycja akcji „Kwiat za grat” na Jasnych Błoniach

 Studenci z Uniwersytetu Szczecińskiego razem z Eneą Operator ponownie zapraszają do wspólnej akcji ekologicznej. Już 23 października na Jasnych Błoniach będą wymieniać elektrośmieci na sadzonki kwiatów. Aby otrzymać rośliny, wystarczy przynieść z domu stare telefony, ładowarki, niedziałający sprzęt elektroniczny czy drobne AGD. Wydarzenie odbywa się na parkingu przy Pomniku Czynu Polaków w godzinach 10:00-14:00.

Akcja ma na celu zbiórkę elektrośmieci, za które uczestnicy wydarzenia otrzymają sadzonki kwiatów. Wydarzenie odbywa się cyklicznie od 2008 roku i organizowane jest przez Radę Samorządu Studenckiego Wydziału Nauk Przyrodniczych Uniwersytetu Szczecińskiego oraz Stowarzyszenie Inspiracje Młodych. Sadzonki kwiatów są jedynie symbolicznym podziękowaniem za przyniesienie elektrośmieci. Niezależnie od ilości “gratów” każda rodzina otrzymuje jedną lub dwie sztuki.

– Postanowiliśmy wyróżnić wyjątkowo przykładnych Szczecinian przynoszących dużo „gratów” i nagrodzić ich specjalnymi sadzonkami. W jesiennej edycji Enea Operator przygotowała wyjątkową niespodziankę. – informuje Anna Krukowska, koordynator akcji z Uniwersytetu Szczecińskiego.

– Wiosenna edycja akcji „Kwiat za grat” cieszyła się bardzo dużym zainteresowaniem. Postanowiliśmy wspólnie ze studentami uruchomić po raz pierwszy w tym roku edycję jesienną. Będziemy obdarowywać mieszkańców Szczecina m.in. sadzonkami magnolii, która jest symbolem miasta. Chcemy, by w stolicy Pomorza zachodniego, wiosną zakwitło jeszcze więcej tych przepięknych roślin. – dodaje Monika Błaszyk, rzecznik prasowy Szczecińskiego Oddziału Dystrybucji Enea Operator.

W tym roku po raz czwarty partnerem wydarzenia została firma Enea Operator fundująca sadzonki kwiatów. Firma Remondis, która od lat wspiera akcję, nieodpłatnie zajmie się utylizacją elektrośmieci.

Autor:  Enea Operator 

19.10.2021