przejdź do głównej treści strony

Startuje sezon kąpielowy na Arkonce

Już od najbliższej soboty „szczecińska Majorka” zaprasza wszystkich amatorów wodnego szaleństwa. Użytkownicy muszą jednak liczyć się z ograniczeniami, spowodowanymi epidemią koronawirusa.

Sezon kąpieliskowy w Kompleksie Basenowo - Rekreacyjnym Arkonka rusza 6 czerwca o godz. 10. Obecnie trwają ostatnie przygotowania do otwarcia obiektu, z uwzględnieniem wytycznych sanepidu, dotyczących funkcjonowania kąpielisk i basenów. Obejmują one przede wszystkim ograniczenie liczby osób mogących jednocześnie przebywać w tego typu miejscach. W przypadku Arkonki maksymalna liczba użytkowników wynosi 2500 osób, czyli połowę maksymalnego obłożenia. Informacja o wszystkich ograniczeniach pojawi się przy wejściu na kąpielisko i na stronie internetowej.

Ze względu na zalecenia dotyczące płatności kartą, nieczynna będzie kasa od strony parkingu, w której możliwa jest płatność tylko gotówką. Mieszkańców zapraszamy do trzech kas przy głównym wejściu. Przypominamy również o możliwości zakupu biletów za pomocą aplikacji Mobilna Karta Miejska. Codziennie w puli sprzedaży internetowej znajdzie się 500 biletów. Opuścić Arkonkę będzie można tylko bramą za kasami, przy której liczone będą osoby wychodzące.

Zamknięte zostaną pomieszczenie z szafkami, a korzystanie z nich nie będzie możliwe. Zjeżdżalnie wodne będą dostępne, jednak w ograniczonym zakresie: po jednej zjeżdżalni, na zmianę. Wyłączone pozostaną fontanny.

Pozostałe zalecenia dotyczące bezpieczeństwa:

- obowiązek zachowania 2-metrowej odległości między osobami (nie dotyczy rodzin i osób mieszkających razem)

- ograniczenie liczby osób przebywających na torze basenu sportowego do 4, przy zachowanej odległości 4m2

- zaznaczenie 2 metrów odległości między oczekującymi przed kasami, wyraźne zaznaczenie sfery czekania

- zakaz korzystania z pływalni przez osoby z objawami jakiejkolwiek ostrej infekcji, przede wszystkim dróg oddechowych,

- obowiązek zachowania 2 metrów odstępu przy przebieralniach i toaletach, przed szatnią i kasą może znajdować sie tylko jedna osoba (nie dotyczy rodzin)

- obowiązek dezynfekcji rąk przed wejściem na teren Arkonki, a także do toalet i przebieralni , w tych miejscach będzie udostępniony płyn do dezynfekcji.


Godziny otwarcia:

Czerwiec:

poniedziałek – czwartek od 10 do 20
piątek – niedziela od 10 do 21

Lipiec:

poniedziałek – czwartek od 10 do 20
piątek – niedziela od 10 do 21

Sierpień:

od poniedziałku do niedzieli od 10 do 20

Przez cały czas funkcjonowania obiektu bezpieczeństwa użytkowników strzec będą ratownicy WOPR. Obecnie trwają ustalenia dotyczące możliwości wydłużenia sezonu kąpielowego na Arkonce do końca września.

Cennik biletów wstępu na ten sezon:

· dzieci do lat 6 – bezpłatnie

· bilet ulgowy - 5 zł

· bilet normalny – 15 zł

· karnet ulgowy (10 wejść) – 45 zł

· karnet normalny (10 wejść) – 135 zł

· osoby niepełnosprawne – bezpłatnie

· opiekun osoby niepełnosprawne – bezpłatnie

Zapowiadana w ubiegłym roku, pierwsza od czasu otwarcia Arkonki, zmiana cennika wynika z rosnących kosztów funkcjonowania obiektu (wzrost cen prądu, wody, kosztów wynagrodzenia, itd.).

Oprócz kompleksu czterech basenów ze zjeżdżalniami i sztuczną rzeką, użytkownicy Arkonki mają do dyspozycji również miejsca do grillowania, skatepark, plac zabaw wzbogacony w tym roku o pajęczyny do wspinania, stoły do gry w szachy, siłownię pod chmurką, korty do tenisa i badmintona (korty dodatkowo płatne). Na terenie obiektu działają również punkty gastronomiczne.

A już kilka dni później – 15 czerwca o godz. 10 - sezon rozpocznie się także na dwóch miejskich kąpieliskach: Dziewoklicz i Głębokie. Tutaj również obowiązywać będzie ograniczenie liczby osób oraz ogólne wytyczne dotyczące bezpieczeństwa. Maksymalna liczba osób przebywających jednocześnie na Dziewokliczu wynosić będzie 1500, a na Głębokim – 1750. Kąpieliska czynne będą codziennie w godz. 10 – 20, w tych godzinach również zapewniona będzie opieka ratowników wodnych. Ceny biletów: dzieci do lat 6 - bezpłatnie, ulgowe – 3 zł, normalne – 7 zł. Przypominamy, że trzecie kąpielisko – Dąbie, pozostaje wyłączone z użytkowania z powodu trwającej modernizacji.    

Autor:  Urząd Miasta Szczecin 

08.06.2020