przejdź do głównej treści strony

Dzień otwarty w Schronisku dla zwierząt

Już w najbliższą sobotę szczecińskie Schronisko dla bezdomnych zwierząt otworzy swoje podwoje przed wszystkimi miłośnikami psów i kotów.

Przypomnijmy, że mowa o zupełnie nowym obiekcie przy ul. Zwierzęcy Zakątek 1 (rejon ul. Południowej). Jego budowa zakończyła się w ubiegłym roku, a na początku tego wprowadzili się do niego pierwsi czworonożni lokatorzy. Teraz jest szansa zobaczyć go na własne oczy.

Ale oczywiście nie tylko o budynek tutaj chodzi. Podczas dnia otwartego przede wszystkim będzie można poznać jego mieszkańców, a także dowiedzieć się jak przebiega proces adopcji czy jak zostać wolontariuszem w schronisku.

Na miejscu pojawią się stoiska organizacji społecznych zajmujących się zwierzętami , m.in.: Zwierzęcego Telefonu Zaufania, Zwierzogrodu czy BatMom oraz innych podmiotów związanych z tym tematem. W planie są również wykłady specjalistów np. o tym, jak prawidłowo skompletować wyprawkę dla zwierzaka i jak zabezpieczyć pupila przed pasożytami. Ze swoimi czytelnikami spotkają się autorki serii książeczek dla dzieci o losach Figi: Kinga Konieczny i Magdalena Kalenin. Będzie też kącik z animacjami dla dzieci oraz pokaz pierwszej pomocy dla zwierząt. A to wszystko w towarzystwie schroniskowej maskotki – Tuptusia.

Podczas wydarzenia będzie można oczywiście zwiedzić nowy obiekt. Trasa spaceru została ustalona tak, aby nie zakłócać spokoju lokatorów, a zwiedzanie będzie odbywało się w niewielkich grupach.

Dzień otwarty odbędzie się w najbliższą sobotę , 1 lipca, w godz. 12 – 16 na terenie Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Szczecinie przy ul. Zwierzęcy Zakątek 1. Więcej informacji TUTAJ.  

Autor:  Urząd Miasta Szczecin 

28.06.2023