przejdź do głównej treści strony

Pozory mylą, dowód nie – alkohol tylko dla osób pełnoletnich

Funkcjonariusze szczecińskiej policji podczas weekendowych działań prewencyjnych pn. "Monopol", ujawnili sprzedaż alkoholu osobie nieletniej. Miało to miesjce w jednym ze sklepów na terenie naszego miasta.

Słoneczny weekend, sprzyjał spacerom i spędzaniu czasu poza domem. Ci, którzy nie mieli możliwości wyjazdu nad morze, mogli wykorzystać czas wolny spacerując po Bulwarach Piastowskich. Sklepy wielobranżowe znajdujące się w pobliżu, cieszyły się dużym oblężeniem klientów. W jednym z punktw handlowych, funkcjonariusze biorący udział w działaniach, ujawnili sprzedaż alkoholu w postaci piwa osobie małoletniej. Sprzedająca nie poprosiła o okazanie dokumentu tożsamości. Kupującym alkohol okazał się przyjezdny siedemnastolatek. Zaskoczona ekspednientka, wyraziłą zakłopotanie zaistniałą sytuacją, jednak nie zmieniło to faktu, że popełniła przestępstwo i będzie odpwiadała przed sądem.

PAMIĘTAJ! sprzedaż alkoholu osobom do 18 roku życia jest zabroniona. Może zakończyć się grzywną, przepadkiem napojów alkoholowych oraz utratą zezwolenia na obrót napojami alkoholowymi.

 

Wyk. st.sierż. Monika Malińska 

Autor:  Komenda Miejska Policji w Szczecinie 

16.05.2018