przejdź do głównej treści strony

Tajemnice Szpargałka

Blisko 73 tysiące złotych. Tyle, dzięki Galerii Szpargałek, mieszkańcy przekazali na konta potrzebujących organizacji. Dzisiaj kolejna odsłona jedynej takiej charytatywnej galerii w Polsce. Zapraszamy o godzinie 11 do Ekoportu przy ulicy Arkońskiej.

Od początku istnienia galerii przewinęło się przez nią ponad 3 tysiące przedmiotów. Wśród nich było praktycznie wszystko: od książek, zestawów obiadowych lub porcelany, po meble, rowery czy wartościowy sprzęt AGD.

Już jutro kolejna szansa na zdobycie za bezcen perełek, których bardzo często nie znajdziemy w żadnym sklepie. Bezcen, bo najdroższa z nich „kosztuje” zaledwie 25 punktów, gdzie 1 punkt jest równy złotówce.

Galeria będzie czynna od godziny 11 do godziny 18. Trwa w niej ustawianie przedmiotów, które każdy będzie mógł zabrać do domu. Przypominamy, że w Szpargałku nie płacimy gotówką. Aby zabrać do wybraną rzecz należy na miejscu pokazać dowód wpłaty na sumę odpowiadającą liczbie punktów przypisanych do danego przedmiotu. Przelew można też wykonać za pomocą urządzenia mobilnego, bądź komputera znajdującego się w Ekoporcie. Honorowane są również dokonane wcześniej przekazy pocztowe. Jeśli nasza wpłata jest wyższa niż wartość wybranego przedmiotu, otrzymamy bon na odpowiednią liczbę punktów, do wykorzystania podczas kolejnych wizyt.

Udanych łowów :-)

Poniżej lista organizacji, na które można wpłacać pieniądze. Lista wciąż jest otwarta dla wszystkich zainteresowanych organizacji:

- Fundacja Dom Hospicyjny Hospicjum św. Jana Ewangelisty

- Stowarzyszenie Rodziców Dzieci Chorych na Białaczkę i inne Choroby Nowotworowe

- Fundacja Ostatni Rejs

- Hospicjum dla Dzieci i Dorosłych

- Fundacja Razem Raźniej

- Oddział Zachodniopomorski Polskiego Związku Głuchych

- Polski Komitet Pomocy Społecznej

- Fundacja Promocja Zdrowia

- Polskie Stowarzyszenie na rzecz Osób z niepełnosprawnością Intelektualną Koło w Szczecinie

- Polski Związek Niewidomych Okręg Zachodniopomorski

- Stowarzyszenie Przyjaciół Duszpasterstwa Akademickiego „Razem”

- Towarzystwo Pomocy Głuchoniewidomych Zachodniopomorska Jednostka Wojew.

- Krajowe Towarzystwo Autyzmu

- Jadłodzielnia Szczecin

- Klub Sportowy Inwalidów „Start” Szczecin

- Stowarzyszenie Szczecin           

Autor:  Urząd Miasta Szczecin 

27.02.2019