przejdź do głównej treści strony

Piknik zdrowotny Klubu HDK "Legion"

Klub Honorowych Dawców Krwi „Legion” Oddział przy 1 kompanii regulacji ruchu w Szczecinie zaprasza w niedzielę, 4 października br. w godz. 10-14 na rodzinny piknik. Wydarzenie odbędzie się na terenie Muzeum Techniki Wojskowej przy ul. Bulwar Gdański 7 w Szczecinie. Jego głównym celem jest promowanie krwiodawstwa. Zachodniopomorski Oddział NFZ po raz kolejny uczestniczy w prozdrowotnej akcji Klubu. W akcję zaangażowane jest takze wojsko, policja, straż pożarna. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny.

  • Przy naszym stanowisku informować będziemy o zasadach korzystania z opieki zdrowotnej, w tym o elektronicznych zleceniach na wyroby medyczne (np. aparaty słuchowe, wózki inwalidzkie, protezy, cewniki, pieluchy dla pacjentów leżących w domu).
  • Podpowiemy, o czym pamiętać przed wyjazdem do uzdrowiska.
  • Powiemy, co to jest e-zdrowie i jakie usługi proponuje pacjentom Centrum e-Zdrowia; a są to: e-recepty, e-skierowanie, elektroniczna dokumentacja medyczna i wreszcie - Internetowe Konto Pacjenta.
  • Przypomnimy o właściwych zachowaniach w różnych obszarach codziennego życia w dobie pandemii oraz o zasadach bezpiecznego korzystania z opieki zdrowotnej w tym czasie – na podstawie emitowanych na w Intrenecie (na You Tube) cyklu 10 filmików przygotowanych przez NFZ zatytułowanych „Bezpieczni w czasie epidemii”.
  • Zachęcimy do udziału w ośmioodcinkowym cyklu treningowym „8 tygodni do zdrowia”, którego emisja rozpoczęła się na portalu Akademia NFZ 29 września br. Każdy kto przyłączy się do programu, będzie mógł dzięki niemu realizować własne cele dotyczące sprawności fizycznej i kondycji, w zależności od swojego stanu zdrowia i możliwości.
  • Do pobrania będą informatory „Jak i gdzie się leczyć?”, „Poradniki stomatologiczne” dla dzieci i kobiet w ciąży oraz „Historie prawdziwe o walce z chorobą opowiedziane przez pacjentów i lekarzy” – artykuły do niego napisali szczecińscy dziennikarze prasowi, radiowi i telewizyjni.


Klubu HDK "Legion" Oddział przy 1 kompanii regulacji ruchu w Szczecinie to klub wojskowy kierowany przez Artura Grobelko. Powstał w styczniu 2018 roku z inicjatywy żołnierzy, którzy od wielu lat oddawali krew. Działalność klubu HDK służy propagowaniu i popularyzowaniu krwiodawstwa. Klub zrzesza głównie żołnierzy, ale jest otwarty na współpracę z osobami cywilnymi i funkcjonariuszami zaprzyjaźnionych służb mundurowych; zaprasza do wspólnych akcji także wolontariuszy.

Zapraszamy!   

Autor:  Narodowy Fundusz Zdrowia - Zachodniopomorski Oddział Wojewódzki 

01.10.2020