przejdź do głównej treści strony

Spokrewnieni Służbą - Akcja krwiodawstwa

Akcja krwiodawstwa odbędzie się 20 lipca 2019r w SCEE "Szmargdowe-Zdroje" w Szczecinie przy ulicy Kopalnianej 12. Rozpocznie się o godzinie 11 i potrwa do godziny 15. W tym czasie każda chętna osoba będzie mogła honorowo oddać krew oraz zarejestrować się jako dawca szpiku.

Zebrana w czasie trwanie akcji krew zostanie przekazana na rzecz naszego kolegi st. szer. Piotra GAJEWSKIEGO z 5 pułku inżynieryjnego ze Szczecina który walczy z ciężką chorobą.

Dla każdego krwiodawcy będzie posiłek regeneracyjny oraz upominek. Każdy krwiodawca który w dniu wydarzenia odda krew i każdy kto zarejestruje się jako potencjalny dawca szpiku będzie miał możliwość zwiedzania podziemi - trasą specjalną

Fundacja DKMS przeprowadzi akcje informacyjno-edukacyjną na temat idei dawstwa szpiku kostnego oraz umożliwi rejestrację potencjalnych dawców. Każdy kto się zarejestruje może pomóc małej Mai, która od urodzenia cierpi na małopłytkowość.

Dzięki wsparciu Narodowego Funduszu Zdrowia, podczas akcji w punkcie informacyjnym, będzie można dowiedzieć się jakie przywileje przysługują Zasłużonym Honorowym Dawcom Krwi w placówkach medycznych NFZ. Dodatkowo będzie możliwość wyrobienia europejskiej karty EKUZ, która jest niezbędna podczas wyjazdów wakacyjnych za granice.

Dzięki wsparciu Gminy Widuchowa i Strażakom z OSP Krzywin na naszej akcji odbędzie się pokaz sprzętu technicznego: cięcie nożycami hydraulicznymi np. stalowych prętów lub blach (przez uczestników imprezy pod nadzorem strażaka), pokaz aparatów oddechowych(możliwość założenia kompletnego umundurowania wraz z aparatem oddechowym oraz prezentacja lekkiego wozu bojowego Ford (możliwość obejrzenia całego wozu z zewnątrz oraz wewnątrz przez zainteresowanych, omówienie sprzętu znajdującego się na wyposażeniu, wcielenie się w strażaka poprzez ubranie się w mundur hełm. Ponadto Strażacy chętnie udzielą wszelkich informacji na temat uczestnictwa w akcjach ratowniczo-gaśniczych.

Dzięki Tomkowi Sawickiemu ze Stowarzyszenia Paczka dla Bohatera będziemy mogli podziwiać broń strzelecką oraz wyposażenie z okresu II Wojny Światowej.

Beżące informacje na stronie:

https://www.facebook.com/events/452645612202902/permalink/472656836868446/

Autor:  Szczecińskie Centrum Edukacji Ekologicznej "Szmaragdowe - Zdroje" 

19.07.2019