przejdź do głównej treści strony

Pogoń Plastik Pod Platanami - Rozmowa

Zapraszamy na rozmowę z Mateuszem Gieryga - przewodniczącym stowarzyszenie Do Przodu. Szczecińska młodzież pochodząca z różnych liceów tworzy różne projekty społeczne. Jednym z takich projektów jest "POGOŃ PLASTIK!".

Obecnie organizują zbiórkę podpisów pod petycją w celu postawienia butelkomatów w szczecińskich sklepach. Butelkomaty przyjmują plastik i szkło, przyznają punkty wymieniane na bilety komunikacji miejskiej, rower miejski lub parking. Potrzebne jest poparcie!

 

Co piszą o sobie:

Projekt Pogoń Plastik powstał z inicjatywy szczecińskich licealistów w odpowiedzi na narastający problem zalegającego plastiku! Dlatego w programie The Coca Cola Foundation i Fundacji BGK rozpoczęliśmy swoje działania! Rozpoczęliśmy swoje zbiórki w 6 szkołach, dzięki którym zebraliśmy ponad tonę plastiku, a zysk przekazaliśmy na leczenie dziewczyny chorej na białaczkę! Prowadzimy kampanię, nasze plakaty są widoczne na 300 przystankach dzięki współpracy z ZDiTM, byliśmy słyszalni w ponad 20 wzmiankach medialnych, nasz spot na fb zrobił zasięg 30 tysięcy osób, a stworzona dla nas animacja ma być puszczona w kinach, ponadto wystąpiliśmy na Młodzieżowym Strajku Klimatycznym w Szczecinie, którego jesteśmy współorganizatorami przed blisko 1500 publicznością, gdzie rozdaliśmy 500 ulotek, zrobiliśmy także prelekcje w szkołach i przedszkolach. A co najważniejsze, w odpowiedzi na problem skupu plastiku, sami tworzymy maszynę, która ponownie przetwarza plastik na przedmioty takie jak ławka, która stanie w Szczecinie! A to dopiero początek! POGOŃMY PLASTIK! 

FB Pogoń Plastik

Atrykuł w Gazecie Wyborczej  

Autor:  Redakcja Portalu Bezpieczni Razem 

27.05.2019