przejdź do głównej treści strony

Kolejny wyjątkowy zlot, niezwykłych absolwentów...

Funkcjonariusze szczecińskiej policji, wzięli udział w VII Zlocie Absolwentów połączonym wraz ze Światowym Dniem Dziecka, który odbył się na terenie SPSK 1 PUM w Szczecinie.

VII Zlot Absolwentów, było to spotkanie pacjentów Kliniki Pediatrii, Hematologii i Onkologii Dziecięcej Kliniki przy ul. Unii Lubelskiej. Impreza została zorganizowana przez ''Stowarzyszenie Rodziców Dzieci chorych na białaczkę i inne choroby nowotworowe''.

Mimo tylu ciężkich chwil, bólu i cierpienia, pacjenci chcą tam wracać. Dla wielu klinika była jak drugi dom... Spotkanie zostało zorganizowane na zewnątrz kliniki, był wspólny grill, lody, wata cukrowa i wiele innych atrakcji, które zapewniły podmioty zewnętrzne. W spotkaniu udział wzięli funkcjonariusze z Komendy Wojewódzkiej Policji w Szczecinie z SPAP, funkcjonariusze Wydziału Prewencji z Komendy Miejskiej Policji oraz Dzielnicowy z Komisariatu Policji Szczecin – Pogodno. Nie zabrakło również młodzieży z klasy mundurowej z LO nr 7 w Szczecinie. Funkcjonariusze z SPAP przyjechali do „absolwentów” wraz z czworonożnym funkcjonariuszem, a właściwie funkcjonariuszką, pięcioletnim owczarkiem o imieniu Kobra oraz robotem do zadań specjalnych. Każdy mógł wsiąść do radiowozu, pogłaskać psa policyjnego i zobaczyć pokazy posłuszeństwa. Przekazywano także elementy odblaskowe oraz materiały edukacyjne. Te i wiele innych atrakcji, czekało na pacjentów kliniki, podczas zorganizowanego już po raz VII zlotu niezwykłych absolwentów...

Wyk/fot. st.sierż. Monika Malińska

Autor:  Komenda Miejska Policji w Szczecinie 

11.06.2018