przejdź do głównej treści strony

Akcja "Spokrewnieni Służbą" nad Szmaragdowym - Relacja

Akcja krwiodawstwa odbyła się w miniony weekend 20 lipca 2019r w SCEE "Szmargdowe-Zdroje". Każda chętna osoba mogła honorowo oddać krew.

Zebrana w czasie trwanie akcji krew zostanie przekazana na rzecz naszego kolegi st. szer. Piotra GAJEWSKIEGO z 5 pułku inżynieryjnego ze Szczecina który walczy z ciężką chorobą.

W miesiącach lipiec-sierpień krwi brakuje, poniewż krwiodawcy wyjeżdzają na wakacje. Akcja jest przypomnieniem, o tym, że krew trzeba oddawać, bo krew ratuje życie, a nie można jej kupić, ani zastąpić żadnym innym substytutem.

Dodatkowo można było zarejestrować się jako dawca szpiku w punkcie Fundacji DKMS, obejrzeć sprzęt strażacki i medyczny oraz broń z czasów II Wojny Światowej. W Punkcie NFZ można było dowiedzieć się jakie przywileje przysługują Zasłużonym Honorowym Dawcom Krwi w placówkach medycznych NFZ.

SCEE "Szmargdowe-Zdroje" przygotowało niespodziankę. Każdy, kto oddał krew, bądź zarejestrował się jako dawca szpiku mógł zwiedzać podziemia specjalna trasą przez pozdziemną szećiopiętrową wieżę.
 

Autor:  Redakcja Portalu Bezpieczni Razem 

25.07.2019