przejdź do głównej treści strony

Akcja Społeczna „Zadbaj o swoje zdrowie psychiczne”

Centrum Psychoterapii i Coachingu Synergia to miejsce, które wspiera w pokonywaniu trudności pojawiających się w życiu codziennym, rodzinnym oraz zawodowym. Nasz zespół tworzą doświadczeni psychologowie, psychiatrzy, psychoterapeuci, seksuolodzy, terapeuci uzależnień oraz coach'owie, którzy udzielają wsparcia osobom dorosłym oraz dzieciom. Posiadamy także ofertę szkoleń, warsztatów oraz pakietów psychologicznych. Wychodzimy naprzeciw potrzebie dbania o zdrowie psychiczne również w firmach prywatnych.

Działalność Synergii to nie tylko oferta komercyjna. Działamy również pro bono poprzez czynny udział w akcjach społecznych, w trakcie których zwracamy uwagę społeczeństwa na różne problemy związane ze zdrowiem psychicznym. Przykładem takich działań są cykliczne spotkania w Centrum Handlowym Galaxy, ale to nie jedyne w co angażuje się zespół Synergii. W przeciągu ostatnich trzech miesięcy przeprowadziliśmy:

  • badanie zdrowia psychicznego u osób aktywnych zawodowo;
  • badanie wysokiej wrażliwości u kobiet;
  • badania przesiewowe dzieci oraz dorosłych w kierunku spektrum autyzmu.

Teraz podczas tak wielu traumatycznych wydarzeń na świecie coraz więcej osób zgłasza się do naszych poradni z zaburzeniami lękowymi oraz z obniżonym nastrojem dlatego też nasze kolejne spotkanie w Centrum Handlowym Galaxy w Szczecinie odbędzie się 6 sierpnia i będzie na temat lęków. Będą przygotowane broszury informacyjne oraz będzie można porozmawiać z naszymi specjalistami. Dodatkowo będzie można zrobić Inwentarz STAI, który sprawdza, czy lęk, który odczuwamy jest jedynie stanem obecnym, czy ogólnie mamy predyspozycje do jego odczuwania.

Często też zaniedbujemy nasze zdrowie psychiczne, poświęcając czas tylko naszemu zdrowiu fizycznemu. Zapominamy, że jedno ma bezpośredni wpływ na drugie. W związku z tym postanowiliśmy rozpocząć akcję społeczną pod tytułem „Zadbaj o swoje zdrowie psychiczne” po to, aby zapoznać ludzi z objawami zaburzeń psychicznych, które najczęściej występują. W naszym przedsięwzięciu wzięły udział już szczecińskie i poznańskie instytucje, takie jak przedszkola, szkoły, czy biblioteki. Nasze plakaty można zobaczyć również na poznańskich przystankach. Wszystkich chętnych, którzy chcą wziąć udział w naszej kampanii społecznej serdecznie zapraszamy do kontaktu na e-mail synergia.rejestracja@gmail.com.
 

Autor:  Centrum Psychoterapii i Coachingu Synergia 

21.07.2022