Szczecińscy funkcjonariusze zorganizowali spotkanie w Młodzieżowym Ośrodku Socjoterapii w Szczecinie, które miało na celu przybliżenie teoretycznych i praktycznych aspektów nawiązujących do skutków zażywania środków odurzających.
Spotkanie zostało zorganizowane w ramach programu pn.”Porozmawiajmy o zdrowiu i nowych zagrożeniach” oraz działań prowadzonych przez Komendę Miejską Policji pn. „Nie biorę, więc jestem”. Funkcjonariuszki przeanalizowały z podopiecznymi Ośrodka jakie czynniki sprzyjają powstawaniu uzależnienia od środków odurzających, a na zakończenie przeprowadzona została dyskusja o prawnych (i nie tylko) skutkach zażywania substancji psychoaktywnych. W trakcie rozmowy przeanalizowano także zagrożenia jakie niesie za sobą używanie środków odurzających. Jednak to nie wszystko. Po zakończonych prelekcjach, odbyły się zajęcia praktyczne. Forma warsztatów wzbudziła duże zainteresowanie i skłoniła uczniów do czynnego uczestnictwa. Wiedza z zakresu pomocy przedmedycznej, sprawnego i prawidłowego działania w przypadku zatrzymania krążenia, zapaści czy zadławienia jest niezbędna do uratowania życia drugiemu człowiekowi. Niejednokrotnie, to właśnie te kilka minut przed przyjazdem pogotowia stanowi najważniejszy element, dzięki któremu możemy skutecznie udzielić pomocy (również osobie po zażyciu środków odurzających).
W spotkaniu udział wzięła policjantka z Wydziału Prewencji KMP, asystent ds. Nieletnich z Komisariatu Policji Szczecin-Śródmieście oraz funkcjonariusz z WP Komisariatu Szczecin – Nad Odrą, założyciel Policyjnej Grupy Ratowniczej.
teskt - st. sierż. Monika Malińska
21.05.2018