przejdź do głównej treści strony

„Movember Bieg Z Wąsem” - Zachodniopomorski Oddział NFZ w Szczecinie też biegnie.

Zachodniopomorski Oddział NFZ w Szczecinie z wielką przyjemnością informuje, że przyjął zaproszenie Stowarzyszenia Fizjosport do współpracy partnerskiej przy tworzeniu wydarzenia sportowo-edukacyjnego jakim jest „Bieg z Wąsem", który odbędzie się 17 listopada 2019 roku w Szczecinie.

Jest to bieg przełajowy oraz zawody Nordic Walking na dystansie 5 kilometrów, po ścieżkach malowniczego Parku Kasprowicza w Szczecinie. Start i Meta biegu zlokalizowane są w bezpośrednim sąsiedztwie Pomnika Czynu Polaków (Trzech Orłów).

Bieg ma na celu promowanie ogólnoświatowej akcji „Movember", która polega na zapuszczeniu wąsów w listopadzie (nazwa jest zbitką dwóch angielskich wyrazów moustache - wąsy i november-listopad).

Jej celem jest uświadomienie społeczeństwa, szczególnie jego męskiej części, jakim problemem są nowotwory prostaty i inne rodzaje raka dotykające coraz więcej mężczyzn. Imprezie biegowej towarzyszyć będą spotkania edukacyjne i badania, które odbędą się dzień wcześniej tj. 16 listopada w C.H. Galaxy w Szczecinie.

Bieg przeznaczony jest dla wszystkich osób pełnoletnich chcących w nim wystartować, bez względu na poziom zaawansowania sportowego.

 

Wydarzenie na Facebooku: Movember Bieg z Wąsem | Run Szczecin

Autor:  Narodowy Fundusz Zdrowia - Zachodniopomorski Oddział Wojewódzki 

15.11.2019