przejdź do głównej treści strony

DNI MORZA SAIL SZCZECIN 2019 – kwestie bezpieczeństwa

Szczecińscy policjanci z Komendy Miejskiej i Wojewódzkiej Policji oraz Oddziału Prewencji współdziałając z innymi służbami odpowiedzialnymi za bezpieczeństwo, będą dbali o spokojny przebieg organizowanych w dniach 14 – 16 czerwca 2019 r. DNI MORZA SAIL SZCZECIN.

Większa niż zazwyczaj liczba patroli będzie dbała o bezpieczeństwo już na trasach dojazdowych do Szczecina, ponieważ spodziewamy się zwiększonego ruchu pojazdów, w tym osób które przyjadą specjalnie na DNI MORZA. W tym miejscu apelujemy do wszystkich kierowców, aby przede wszystkim zwracali uwagę na ewentualne zmiany w organizacji ruchu. Funkcjonariusze, w zależności od sytuacji, będą odpowiednio kierować ruchem. Apelujemy, aby w tych dniach korzystać z komunikacji publicznej.

Policyjne patrole będą widoczne nie tylko na szczecińskich ulicach i nadodrzańskich bulwarach, ale oczywiście w łodziach, a także na koniach. W pilnowaniu bezpieczeństwa pomoże policjantom system miejskiego monitoringu i nieumundurowani funkcjonariusze.

Z uwagi na charakter tej plenerowej imprezy, wzorem lat minionych, w wyznaczonych miejscach ustawione zostaną betonowe zapory, które zabezpieczą teren przeznaczony dla spacerujących gości DNI MORZA.

Na tarasie Hakena i Łasztowni będą funkcjonowały policyjne punkty informacyjne i opieki nad dziećmi. Warto kolejny raz zaapelować do dorosłych - rodziców i opiekunów - aby w sposób szczególny uważali na swoje pociechy. W warunkach tak dużych imprez, tłumu, ważne jest, aby dziecko wiedziało co powinno zrobić gdy się zgubi.

Apelujemy także, aby uważać na kieszonkowców! Czujność zachowajmy w środkach komunikacji oraz w tłumie, podczas imprezy.

Prosimy, aby wszystkie spostrzeżenia dotyczące niepokojących zachowań innych osób, pozostawionych „bez opieki” przedmiotów lub wszelkich przejawów łamania prawa, niezwłocznie przekazywać służbom porządkowym lub telefonicznie pod nr 112.

Autor:  Komenda Miejska Policji w Szczecinie 

14.06.2019