przejdź do głównej treści strony

Aktualności

Potrafisz i MOŻESZ się realizować

2023-03-22

Fundacja MOŻESZ wraz z Centrum Inicjatyw Rodzinnych w Szczecinie zapraszają do udziału w spotkaniu informacyjnym dotyczącym rekrutacji do projektu: Potrafisz i MOŻESZ się realizować!

Bezdomne zwierzęta pod opieką

2023-03-15

Bezpłatne kastracje, sterylizacje i opieka weterynaryjna dla kotów wolno żyjących, bezpieczne miejsce w schronisku i poszukiwanie nowych domów dla bezdomnych psów i kotów czy darmowe czipowanie psów właścicielskich.

Ferie 2023 - Miejsca kontroli autobusów w woj. Zachodniopomorskim

2023-02-10

Zapewnienie bezpieczeństwa dzieciom i młodzieży w trakcie zimowego wypoczynku jest jednym z priorytetów Policji. Istotnym elementem troski o bezpieczeństwo są kontrole autokarów wiozących najmłodszych na taki wypoczynek.

Strzelnica wirtualna - pierwsze zajęcia w styczniu!

2022-12-30

Strzelnica Wirtualna w Zachodniopomorskim Centrum Edukacji Morskiej i Politechnicznej Na początku sierpnia Minister Edukacji i Nauki podpisał rozporządzenia zmieniające podstawę programową kształcenia ogólnego dla szkoły podstawowej i szkół ponadpodstawowych w kontekście edukacji dla bezpieczeństwa. W wyniku zmian wprowadzone są nowe treści nauczania, dotyczące, m.in. reagowania w sytuacji zagrożenia działaniami wojennymi, zasad pierwszej pomocy w sytuacji wystąpienia zagrożenia z użyciem broni konwencjonalnej oraz edukacji obronnej, w tym szkolenia strzeleckiego.

Schronisko na miarę XXI wieku

2022-12-30

Nowoczesny obiekt przy ul. Południowej jest już gotowy na przyjęcie czworonożnych lokatorów. Obecnie trwają ostatnie formalności związane z uruchomieniem schroniska oraz prace przy zagospodarowaniu terenu. Przeprowadzka planowana jest na styczeń.

Życzenia Świąteczne od Redakcji Portalu

2022-12-21

Wspaniałych i pełnych radości świąt Bożego Narodzenia spędzonych w ciepłej atmosferze i w gronie najbliższych oraz samych cudownych dni wolnych od trosk i zmartwień w nadchodzącym roku życzy Redakcja Portalu Edukacyjnego oraz Portalu Bezpieczni Razem

Powstały Miejskie Punkty Elektroodpadów

2022-12-20

W trzech miejscach na terenie Szczecina stanęły urządzenia, do których można wrzucać drobne elektrośmieci.

Zakłócenia w dostawach energii elektrycznej - jak przygotować się na blackout?

2022-12-02

Blackout to potoczne określenie poważnej elektroenergetycznej awarii systemowej, która ma nagły i niespodziewany charakter. Na jej skutek następuje długa przerwa w dostawie prądu występująca na dużym obszarze

VI Szczeciński Tydzień Ubogich

2022-11-13

W niedzielę 13 listopada obchodzony będzie już po raz szósty Światowy Dzień Ubogich. Także w tym roku chcemy zaprosić Was do tego, aby ten wyjątkowy dzień przedłużyć o cały tydzień – tworząc VI Szczeciński Tydzień Ubogich.

Europejski Dzień Wiedzy o Antybiotykach

2022-11-09

Europejski Dzień Wiedzy o Antybiotykach (EAAD, ang. European Antibiotic Awareness Day) został ustanowiony w 2008 roku przez Komisję Europejską i jest obchodzony corocznie w dniu 18 listopada w całej Europie.

Zaświadczenia na węgiel

2022-11-08

We wtorek 8.11.2022 Miasto rozpoczęło wydawanie zaświadczeń niezbędnych do zakupu węgla na preferencyjnych warunkach.

Spotkanie autorskie o Chorobie Alzheimera z Przemkiem Pawelcem

2022-11-09

Miejska Biblioteka Publiczna w Szczecinie zaprasza 9 listopada (środa) o godz. 18:00 do filii nr 54 ProMedia (al. Wojska Polskiego 2) na spotkanie autorskie z Przemkiem Pawelcem wokół książki „I żyli długo i szczęśliwie”.