Połowa czerwca to moment, w którym tradycyjnie otwieramy bramy szczecińskich kąpielisk. Już w sobotę pojawią się na nich ratownicy, a wstęp będzie biletowany.
Fundacja StwardnienieRozsiane.Info zaprasza mieszkanki i mieszkańców Szczecina na bezpłatne warsztaty, których celem jest zwiększanie świadomości na temat niepełnosprawności, szczególnie tych niewidocznych.
Lato to czas odpoczynku i wakacyjnych wyjazdów. Wakacje to też ryzyko niemiłych niespodzianek. Niezależnie od miejsca, w którym planujemy je spędzić, przestrzegajmy podstawowych zasad bezpieczeństwa. Zadbajmy o to, aby wakacje były bezpieczne i zdrowe.
Lasy miejskie, a szczególnie leśne polany, to idealne miejsca do spędzania wolnego czasu, który przed nami. Aby jednak być tam zawsze mile widzianym gościem, warto pamiętać o kilku podstawowych zasadach.
Można już korzystać z pięciu miejskich butelkomatów. Za oddanie plastikowych butelek otrzymujemy punkty, które zamieniane są na nagrody, na przykład w postaci zniżek.
Badacze Wydziału Techniki Morskiej i Transportu pod kierownictwem dziekana profesora Macieja Taczały pracowali nad prototypem jednostki przez ponad 2 lata.
W trosce o bezpieczeństwo seniorów Państwowy Instytut Badawczy NASK, wspólnie z Centralnym Biurem Zwalczania Cyberprzestępczości oraz Warszawskim Instytutem Bankowości, prowadzą kampanię edukacyjną „#Halo! Tu cyberbezpieczny Senior”.
W okresie od dnia 01 lutego 2024 r. do dnia 30 kwietnia 2024 r., będzie przeprowadzona kwalifikacja wojskowa na obszarze województwa zachodniopomorskiego.
Na najbliższe dni prognozowane są kolejne spadki temperatur. To oznacza wzmożone działania służb i instytucji zaangażowanych w działania Pogotowia zimowego.
Z okazji świąt Bożego Narodzenia pragniemy życzyć, aby świąteczny czas przepełniony był radością, ciepłem i rodzinną atmosferą...
Gdy potrzebujmy pomocy medycznej, a nasz lekarz rodzinny nie jest dostępny, istnieje możliwość skorzystania z opieki zdrowotnej.
Anonimowo i bezpłatnie w kierunku HIV połączone z profesjonalnym poradnictwem przed i po teście można wykonać w Punkcie Konsultacyjno- Diagnostycznym.
Od stycznia 2024 roku do zasilania komunikacji miejskiej w Szczecinie będzie wykorzystywana energia wyprodukowana z odpadów. Prąd od EcoGeneratora trafi nie tylko do Tramwajów Szczecińskich, ale także do Szczecińskiego Przedsiębiorstwa Autobusowego „Klonowica”.
Coraz więcej mieszkań komunalnych w Szczecinie posiada ekologiczne źródło ciepła. W latach 2018 - 2023 zmieniono system ogrzewania w ponad 800. lokalach.
Wśród wielu wydarzeń zaplanowanych z myślą o szczecińskich seniorach w Tygodniu Inicjatyw Senioralnych, bibliotekarki z filii nr 7 (pl. Matki Teresy z Kalkuty 8) również zapraszają na inspirujące zajęcia.
W bezpłatnym badaniu w ramach programu NFZ mogą wziąć udział Panie od 50 do 69 lat.
"Bądź gotowy – poradnik na czas kryzysu i wojny" to ostatni materiał, który został przygotowany przez Rządowe Centrum Bezpieczeństwa.
Już w najbliższą sobotę szczecińskie Schronisko dla bezdomnych zwierząt otworzy swoje podwoje przed wszystkimi miłośnikami psów i kotów.
Jesteś mieszkańcem lub zarządcą budynku wielorodzinnego, bloku, kamienicy i chcesz, żeby powstała w nim winda? Nie wiesz, od czego zacząć? A może masz już windę, ale prowadzi do niej kilka stopni i jest ona trudnodostępna?
Już w najbliższą sobotę 1 lipca w godzinach 12:00 – 17:00 na Jasnych Błoniach im. Jana Pawła II odbędzie się Piknik Paralimpijski z Orlen. Podczas pikniku nie zabraknie atrakcji zarówno dla dorosłych, jak i dla dzieci.
Trudno pojąć co czuje zwierzę, które z dnia na dzień traci wszystko. Zdezorientowane, zamienia dom na schroniskowy boks, zabawy z właścicielem – na samotne oczekiwanie, często na cud…
Kampania ma na celu zwrócenie uwagi na problem wytwarzania intymnych obrazów lub filmów przez osoby małoletnie intencjonalnie angażujące się w erotyczną lub seksualną aktywność oraz prezentowania takich treści w internecie, rozsyłania ich do osób bliskich oraz nieznajomych (tzw. self generated sexual content).
Jednym z punktów „ABC bezpiecznej podróży” jest sprawdzenie stanu technicznego pojazdu przed wyjazdem na planowany urlop. Szczecińska drogówka przypomina, że istnieje możliwość przeprowadzenia kontroli stanu technicznego autobusu, który ma zawieźć nas lub nasze pociechy do miejsca wypoczynku.
Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie zaprasza do wspólnej zabawy podczas festynu z okazji Dnia Rodzicielstwa Zastępczego organizowanego w najbliższą sobotę (27 maja) od godziny 11 na Jasnych Błoniach.
Zgodnie z definicją w społeczeństwie informacyjnym towarem jest informacja, traktowana jako szczególne dobro niematerialne, na równi z tymi materialnymi. Jednak eksperci od wielu lat zastanawiają się, jak rozszerza się to pojęcie, jakich aspektów życia i rzeczywistości dotyczy. Jedno jest pewne – 17 maja obchodzimy Światowy Dzień Społeczeństwa Informacyjnego, a to z kolei jest okazja do tego, by przyjrzeć się, w jakiej kondycji jesteśmy jako społeczeństwo informacyjne!
Od czerwca 2024 roku każdy będzie mógł zastrzec swój PESEL. Instytucje finansowe, notariusze i operatorzy telekomunikacyjni będą zobowiązani do sprawdzenia statusu PESEL-u przed podpisaniem umowy skutkującej zobowiązaniami finansowymi. Dzięki temu ofiary kradzieży tożsamości nie będą ponosić konsekwencji działań oszustów.
Program "Opieka wytchnieniowa" kierowany jest do opiekunów dzieci z orzeczeniem o niepełnosprawności lub opiekunów osób dorosłych posiadających odpowiednie orzeczenie o niepełnosprawności. Wnioski o przyznanie wsparcia przyjmowane są od 22 do 29 maja.
Niestety cyberprzestępcy są stale krok przed nami i tym razem znaleźli kolejny wymyślny sposób wyłudzania pieniędzy. Tym razem cyberoszuści wykorzystują możliwość podszycia się pod telefoniczny numer banku, by podstępnie wyłudzać dane do konta ofiary.
Dział Pieczy Zastępczej wraz z Zachodniopomorską Fundacją Pomocy Rodzinie „Tęcza Serc” zapraszają wspólnie na nowy cykl spotkań dotyczących rodzinnej pieczy zastępczej.
Fundacja MOŻESZ wraz z Centrum Inicjatyw Rodzinnych w Szczecinie zapraszają do udziału w spotkaniu informacyjnym dotyczącym rekrutacji do projektu: Potrafisz i MOŻESZ się realizować!
Bezpłatne kastracje, sterylizacje i opieka weterynaryjna dla kotów wolno żyjących, bezpieczne miejsce w schronisku i poszukiwanie nowych domów dla bezdomnych psów i kotów czy darmowe czipowanie psów właścicielskich.
Zapewnienie bezpieczeństwa dzieciom i młodzieży w trakcie zimowego wypoczynku jest jednym z priorytetów Policji. Istotnym elementem troski o bezpieczeństwo są kontrole autokarów wiozących najmłodszych na taki wypoczynek.
Strzelnica Wirtualna w Zachodniopomorskim Centrum Edukacji Morskiej i Politechnicznej Na początku sierpnia Minister Edukacji i Nauki podpisał rozporządzenia zmieniające podstawę programową kształcenia ogólnego dla szkoły podstawowej i szkół ponadpodstawowych w kontekście edukacji dla bezpieczeństwa. W wyniku zmian wprowadzone są nowe treści nauczania, dotyczące, m.in. reagowania w sytuacji zagrożenia działaniami wojennymi, zasad pierwszej pomocy w sytuacji wystąpienia zagrożenia z użyciem broni konwencjonalnej oraz edukacji obronnej, w tym szkolenia strzeleckiego.
Nowoczesny obiekt przy ul. Południowej jest już gotowy na przyjęcie czworonożnych lokatorów. Obecnie trwają ostatnie formalności związane z uruchomieniem schroniska oraz prace przy zagospodarowaniu terenu. Przeprowadzka planowana jest na styczeń.
Wspaniałych i pełnych radości świąt Bożego Narodzenia spędzonych w ciepłej atmosferze i w gronie najbliższych oraz samych cudownych dni wolnych od trosk i zmartwień w nadchodzącym roku życzy Redakcja Portalu Edukacyjnego oraz Portalu Bezpieczni Razem
W trzech miejscach na terenie Szczecina stanęły urządzenia, do których można wrzucać drobne elektrośmieci.
Blackout to potoczne określenie poważnej elektroenergetycznej awarii systemowej, która ma nagły i niespodziewany charakter. Na jej skutek następuje długa przerwa w dostawie prądu występująca na dużym obszarze
W niedzielę 13 listopada obchodzony będzie już po raz szósty Światowy Dzień Ubogich. Także w tym roku chcemy zaprosić Was do tego, aby ten wyjątkowy dzień przedłużyć o cały tydzień – tworząc VI Szczeciński Tydzień Ubogich.
Europejski Dzień Wiedzy o Antybiotykach (EAAD, ang. European Antibiotic Awareness Day) został ustanowiony w 2008 roku przez Komisję Europejską i jest obchodzony corocznie w dniu 18 listopada w całej Europie.
We wtorek 8.11.2022 Miasto rozpoczęło wydawanie zaświadczeń niezbędnych do zakupu węgla na preferencyjnych warunkach.
Miejska Biblioteka Publiczna w Szczecinie zaprasza 9 listopada (środa) o godz. 18:00 do filii nr 54 ProMedia (al. Wojska Polskiego 2) na spotkanie autorskie z Przemkiem Pawelcem wokół książki „I żyli długo i szczęśliwie”.
Od 1 listopada funkcjonować będzie pogotowie dla osób bezdomnych. Zima to zdecydowanie najtrudniejszy okres dla osób pozbawionych dachu nad głową. Służby są już przygotowane do corocznych działań.
Gmina Miasto Szczecin we współpracy z Fundacją Pomocy Chorym na Zanik Mięśni w Szczecinie, zaprasza do udziału w projekcie pn. „Zaopiekowani – systemowe wzmacnianie potencjału rodzin”
Specjalistyczny dron po raz kolejny wyleci nad miasto, aby sprawdzić, czym palą w piecach mieszkańcy i zadbać o czyste powietrze w Szczecinie.
W związku z planami pozyskania z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Szczecinie dotacji na realizację programu „Ciepłe Mieszkanie”, Miasto chce oszacować zainteresowanie mieszkańców dofinansowaniem do wymiany pieca.
Poradnik "Na grzyby" obejmuje tematy: zasady bezpiecznego grzybobrania oraz najczęstsze grzybowe pomyłki.
Badania wykonywane są w mobilnej pracowni mammograficznej w ramach Programu Profilaktyki Raka Piersi i nie wymagają skierowania lekarskiego. Można je wykonać w dowolnym miejscu w Polsce niezależnie od miejsca zamieszkania.
Celem webinarium jest poszerzenie świadomości seniorów w zakresie cyberbezpieczeństwa w kontekście zagrożeń występujących w Internecie, zwłaszcza oszustw na urządzeniach mobilnych.
Kolejne spotkanie w Centrum Handlowym Galaxy w Szczecinie odbędzie się 6 sierpnia i będzie na temat lęków. Będą przygotowane broszury informacyjne oraz będzie można porozmawiać z naszymi specjalistami. Dodatkowo będzie można zrobić Inwentarz STAI, który sprawdza, czy lęk, który odczuwamy jest jedynie stanem obecnym, czy ogólnie mamy predyspozycje do jego odczuwania.
Z konta bez twojej zgody zniknęły pieniądze, zgłosiłeś to do banku, a ten odmówił zwrotu kwoty nieautoryzowanej transakcji? Zgodnie z prawem na banku spoczywa odpowiedzialność dochowania szczególnej staranności w zakresie przechowywania i ochrony środków pieniężnych.
Opaska posiada system zapewniający teleopiekę i telemonitoring podstawowych parametrów życiowych użytkownika w czasie rzeczywistym.
W ramach projektu „Regionalna Akademia Dzieci i Młodzieży” realizowanego przez Samorząd Województwa w partnerstwie z 7 powiatami i jedną gminą powstała Platforma Usług Specjalistycznych.
Przypominamy, że do końca kwietnia trwa nabór zgłoszeń do miejskiego programu „Zefirek”, w którym można otrzymać 7500 zł na wymianę starego pieca na bardziej ekologiczne źródło ciepła.
Zdrowych, pogodnych Świąt Wielkanocnych, pełnych wiary, nadziei i miłości. Radosnego, wiosennego nastroju, serdecznych spotkań w gronie rodziny i wśród przyjaciół oraz wesołego Alleluja. Życzy Redakcja Portalu…
Od 1 kwietnia opiekunowie osób dotkniętych chorobą Alzheimera mogą składać wnioski o przyznanie świadczenia na rok 2022. W tym roku można uzyskać do 2 tysięcy złotych wsparcia.
W okresie od dnia 4 kwietnia 2022 r. do dnia 8 lipca 2022 r., każdego tygodnia od poniedziałku do piątku, z wyjątkiem dni świątecznych, będzie przeprowadzana kwalifikacja wojskowa na obszarze województwa zachodniopomorskiego.
Przygotowana przez Kancelarię Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej informacja dla uchodźców z Ukrainy.
Kompleksowe, długofalowe działania w czterech najważniejszych obszarach, to główne założenia programu wsparcia dla uchodźców z Ukrainy, który będzie realizowany w Szczecinie.
Zostań funkcjonariuszem Komendy Miejskiej Policji w Szczecinie! Kończysz szkołę średnią? Studia? A może właśnie podejmujesz decyzję o wyborze swojej drogi zawodowej? Komenda Miejska Policji w Szczecinie zachęca – dołącz do nas! To służba z wyjątkową misją pomocy drugiemu człowiekowi, możliwością rozwoju i stabilnym zatrudnieniem. Sprawdź szczegóły!
Wielkie serca szczecinian. Tysiące mieszkańców zaangażowało się w pomoc naszym sąsiadom zza wschodniej granicy. W całym mieście prowadzone są liczne zbiórki i akcje pomocowe. Poniżej prezentujemy zestawienie głównych punktów, do których można się zwracać z chęcią wsparcia obywateli Ukrainy.
Zachodniopomorski Oddział Narodowego Funduszu Zdrowia otrzymał informację o zarejestrowaniu fałszywej strony internetowej nfz.szczecin.pl. z kropką przed nazwą miasta, zamiast myślnika, jak w prawdziwym adresie domeny.
Dziś o północy ruszył w Szczecie pierwszy i jedyny jak dotąd w województwie punkt całodobowego testowania w kierunku koronawirusa. Przez 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu, pracować będzie punkt wymazowy przy Instytucie Badań Genetycznych w skrócie Ibgen na Pomorzanach, przy ulicy Połabskiej 4.
Terapia e-uzależnień - nowy, pilotażowy program dla młodych osób, które nie mogą się obejść bez komputerów, smartfonów i tabletów
Do końca marca firmy wywozowe będą odbierać naturalne choinki, pozostawione przy pojemnikach na bioodpady.
Oszuści rozsyłają fałszywe SMS-y podszywające się m.in. pod firmę InPost i DHL i informując eo rzekomym zatrzymaniu przesyłki.
Z okazji świąt Bożego Narodzenia pragniemy życzyć, aby świąteczny czas przepełniony był radością, ciepłem i rodzinną atmosferą. Niech przyniesie odpoczynek i chwilę wytchnienia od codziennych obowiązków oraz energię i pomyślność na cały następny rok. Redakcja Portalu Edukacyjnego oraz Portalu Bezpieczni Razem.
Choinki, które ozdabiały Szczeciński Jarmark Bożonarodzeniowy będą mogły zdobić domy mieszkańców Szczecina. Wystarczy tylko przyjść na zakończenie Jarmarku i mieć ze sobą przysmaki dla zwierząt.
Z uwagi na zagrożenie epidemiczne, tradycyjna świąteczna kolacja dla osób w kryzysie bezdomności i ubogich, podobnie jak w ubiegłym roku zostanie zastąpiona świątecznymi paczkami. 400 osób nie zostanie pozostawionych samych sobie w tym wyjątkowym okresie.
Można już rejestrować dzieci w wieku 5-11 lat na szczepienia przeciwko COVID-19. Szczepienia rozpoczną się 16 grudnia br.
Rusza kampania świąteczna, w której Stowarzyszenie SOS Wioski Dziecięce zwraca szczególną uwagę na trudną sytuację systemu pieczy zastępczej w Polsce.
Poprzez kampanię realizowaną pod hasłem „Zacumuj zdrowie w głowie” przybliżamy mieszkańcom Szczecina wiedzę na temat zdrowia psychicznego, a także przekazujemy praktyczne wskazówki i rady, jak osiągać dobrostan psychiczny i dbać o higienę psychiczną.
Celem projektu jest udzielanie nieodpłatnego wsparcia Mieszkańcom Szczecina – osobom niesamodzielnym (w tym niesamodzielnym z powodu chorób otępiennych oraz osobom niepełnosprawnym) i ich opiekunom.
Miasto sprawdza, czy właściciele nieruchomości posiadający bezodpływowe zbiorniki (szamba) oraz przydomowe oczyszczalnie ścieków, pozbywają się nieczystości w sposób zgodny z prawem.
Już niebawem rozpocznie się zakupowe szaleństwo – Black Friday dla amatorów zakupów stacjonarnych i Cyber Monday dla serfujących po sklepach internetowych. Przedsiębiorcy już od wielu dni zachęcają nas do zakupów obiecując nawet atrakcyjne weekendy i tygodnie.
W dniu 10 listopada 2121 r. w Locknitz odbyło się spotkanie niemieckich i polskich policjantów, na którym omówiono wspólne przedsięwzięcia podejmowane w celu ograniczenia ilości przestępstw na szkodę seniorów.
Celem Europejskiego Tygodnia Wiedzy o Antybiotykach jest zwrócenie uwagi i poprzez prowadzone działania podniesienie świadomości społeczeństwa jak poważne zagrożenie dla zdrowia publicznego stanowi zjawisko narastania i rozprzestrzeniania się oporności na antybiotyki wśród drobnoustrojów, wywołujących zakażenia u człowieka.
Od jesieni szczecińscy stróże prawa pomagają bezdomnym, którzy ze względu na panujące niskie temperatury znajdują się w okolicznościach zagrażających ich życiu i zdrowiu. Funkcjonariusze prowadzą działania prewencyjne i interwencyjne, aby zapobiec ewentualnym tragediom z udziałem osób najbardziej potrzebujących.
Zgłoszenia kierowane na numer 998 będą odbierane przez operatorów numerów alarmowych 112 w Centrum Powiadamiania Ratunkowego w Szczecinie. To kolejny etap ujednolicenia w Polsce sposobu zgłaszania zdarzeń wymagających interwencji służb na numery alarmowe: 997, 998 i 999.
Zapraszamy na bezpłatne, profilaktyczne badania jelita grubego realizowane w naszym ośrodku.
ZACHODNIOPOMORSKI ODDZIAŁ WOJEWÓDZKI NFZ zaprasza na bezpłatne badania mammograficzne. Poniżej wykaz postojów mammobusów w Szczecinie w listopadzie...
Od 1 listopada funkcjonować będzie pogotowie dla osób bezdomnych. W tym roku wciąż obowiązują dodatkowe środki bezpieczeństwa oraz zmieniono nieco procedury przyjęcia do placówek.
Studenci z Uniwersytetu Szczecińskiego razem z Eneą Operator ponownie zapraszają do wspólnej akcji ekologicznej. Już 23 października na Jasnych Błoniach będą wymieniać elektrośmieci na sadzonki kwiatów. Aby otrzymać rośliny, wystarczy przynieść z domu stare telefony, ładowarki, niedziałający sprzęt elektroniczny czy drobne AGD. Wydarzenie odbywa się na parkingu przy Pomniku Czynu Polaków w godzinach 10:00-14:00.
Wraz z nastaniem jesiennej aury powracają kontrole dymu wydobywającego się ze szczecińskich kominów.
W domu pomocy społecznej przy ul. Kruczej swoją działalność oficjalnie rozpoczęło Centrum wsparcia opiekunów osób z chorobami otępiennymi „Niezapominajka”, w którym można skorzystać ze wsparcia w formie świetlicy wytchnieniowej lub specjalistycznego poradnictwa.
To już pewne, radni pozytywnie zaopiniowali utworzenie i prowadzenie przez Fundację Zwierzogród ośrodka rehabilitacji dzikich zwierząt w Szczecinie.
W Szczecinie rusza tegoroczna kwalifikacja wojskowa. Przed komisjami lekarskimi powinno się stawić ponad 2 tys. mężczyzn i kobiet.
Ruszyła Miejska Wypożyczalnia Rowerów! Za cały weekend jeżdżenia zapłacimy tylko 49 zł. A jeśli ktoś woli BikeS-a na własność, może wziąć udział w najbliższym przetargu.
Każdy zainteresowany może już sprawdzić poziom natężenia pola elektromagnetycznego w swojej okolicy – szybko, wygodnie i za darmo, przez internet. Ruszył SI2PEM, czyli System Informacyjny o Instalacjach wytwarzających Promieniowanie Elektromagnetyczne.
Przypominamy, że cały czas trwa nabór zgłoszeń do miejskiego programu „Zefirek”, w którym można otrzymać 7500 zł na wymianę starego pieca na bardziej ekologiczne źródło ciepła.
Harmonogram pracy mammobusów w Szczecinie
Już 25 placówek w województwie zachodniopomorskim podpisało umowy na realizację programu Profilaktyka 40PLUS; kolejne wnioski – wpływają.
Od 1 lipca każdy Polak powyżej 40 roku życia otrzyma jednorazowy dostęp do bezpłatnego pakietu badań diagnostycznych.
Dla sporej grupy ozdrowieńców pokonanie COVID-19 jest ważnym, ale pierwszym krokiem na drodze do powrotu do pełnej sprawności. Specjaliści szacują, że przynajmniej jedna trzecia pacjentów ma powikłania po chorobie wywołanej koronawirusem.
59 siłowni pod chmurką, 30 orlików, 13 polan rekreacyjnych – tak prezentuje się baza bezpłatnych plenerowych obiektów, z których mieszkańcy Szczecina mogą korzystać, aby aktywnie spędzić czas na świeżym powietrzu.
UOKiK otrzymuje skargi od konsumentów, którzy w wyniku oszustwa stracili pieniądze z konta.
Porozmawiamy o ograniczeniach wolontariusza jakie mogą się pojawić w kontakcie z osobą ze szczególnymi potrzebami.
Czy lubisz aktywnie spędzać czas? Chciałbyś odkryć i rozwijać nowe pasje? A może od zawsze chciałeś zostać strażakiem? Dobrze się składa, bo Ochotnicza Straż Pożarna Gryf w Szczecinie ogłasza nabór do jednostki!
LUX MED jeden z największych realizatorów Programu Profilaktyki Raka Piersi zaprasza na bezpłatną mammografię dla Pań w wieku od 50 do 69 lat. Badania refundowane przez NFZ wykonywane są w mobilnej pracowni mammograficznej.
Jeśli jeszcze nie spisałeś się przez Internet lub na specjalnej infolinii, może do Ciebie zadzwonić rachmistrz spisowy. Ze względu na panujący stan epidemii wywiady bezpośrednie w domach respondentów nie będą realizowane aż do odwołania. Rachmistrzowie będą dzwonić wyłącznie z numeru 22 828 88 88.
Ujednolicenie dopuszczalnej prędkości w obszarze zabudowanym niezależnie od pory dnia, zwiększenie zakresu ochrony pieszego w rejonie przejścia dla pieszych, obowiązek zachowania szczególnej ostrożności przez pieszego oraz uregulowanie kwestii bezpiecznej odległości między pojazdami na autostradach i drogach ekspresowych to rozwiązania, które wejdą w życie 1 czerwca 2021 r.
Zapraszamy na warsztat Wolontariat w pierwszych krokach 19 maja (środa) od 17:00 do 19:00 Platforma Zoom Osoby, które chcą wziąć udział w warsztacie prosimy o wypełnienie Formularza Zgłoszeniowego
Czy edukacja finansowa jest nam potrzebna? Przecież wiemy skąd biorą się pieniądze, potrafimy korzystać z kart płatniczych, mamy konto w banku i elektroniczny dostęp do niego. Wydaje nam się, że nie jesteśmy szczególne rozrzutni i jakoś wystarcza nam pieniędzy na najważniejsze potrzeby. Czy potrzebujemy wiedzieć coś więcej?
W województwie zachodniopomorskim zaplanowano uruchomić od maja br. 28 Punktów Szczepień Powszechnych.
Punkt Szczepień Powszechnych na terenie sali gimnastycznej Uniwersytetu Szczecińskiego przy ul. Sowińskiego 7 jest już przygotowany. Personel, który będzie pracować na miejscu został skompletowany. Do uruchomienia punktu brakuje jedynie zgody Wojewody Zachodniopomorskiego i szczepionek.
Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego informuje, że udostępniła na platformie ePUAP usługę Zgłoszenie wypadku przy pracy rolniczej co ułatwi zgłaszanie wypadku oraz składanie wniosku o jednorazowe odszkodowanie z tytułu uszczerbku na zdrowiu.
Z okazji Świąt Wielkanocnych pragniemy złożyć użytkownikom Portalu Bezpieczni Razem...
Narodowy Fundusz Zdrowia wspólnie z ekspertami opracował innowacyjne rozwiązanie zapewniające zdrowe żywienie dla rodzin. To „Rodzinny plan żywieniowy”, dostępny jest na portalu Diety NFZ, za darmo, dla każdego.
Jak postępować, gdy dziecko czeka na pomoc specjalisty? Jak zadbać o jego bezpieczeństwo? Jak rozmawiać, by nie pogorszyć sytuacji? Na te i wiele innych pytań odpowiedzi szuka nie jeden rodzic.
Krajowa Izba Fizjoterapeutów opublikowała filmy instruktażowe jak samodzielnie rehabilitować się po chorobie.
Warszawski Instytut Bankowości zaprasza uczniów i szkoły z całej Polski do skorzystania z możliwości uczestnictwa w wirtualnej wycieczce po świecie finansów. Dzięki niej, bez wychodzenia z domu będzie można poznać najważniejsze instytucje dla sektora bankowego w Polsce.
Komisja Stomatologiczna ORL w Szczecinie w Światowym Dniu Zdrowia Jamy Ustnej stara się przypomnieć mieszkańcom jak ważne jest zdrowie jamy ustnej.
Z roku na rok liczba dzików żyjących w granicach Szczecina zwiększa się, co sprawia, że coraz częściej możemy spotkać je na swojej drodze. Dlatego warto wiedzieć, jak zachować się w takiej sytuacji, aby uniknąć niebezpieczeństwa. Ważne jest również to, aby nie zachęcać dzikich zwierząt do opuszczania ich leśnych siedlisk. W tym celu należy przestrzegać kilku zasad.
15 marca każdego roku obchodzony jest Światowy Dzień Konsumenta. Dziś, w tym trudnym czasie obostrzeń, pandemii i nowej rzeczywistości w jakiej się znaleźliśmy praca Biura Miejskiego Rzecznika Konsumentów nabrała zupełnie nowego znaczenia.
Regionalne Centrum Wolontariatu w Szczecinie zaprasza na bezpłatne szkolenie on-line pn. “Współpraca z wolontariuszami od A do Z“
Mobilna pracownia mammograficzna LUX MED będzie do dyspozycji Pań w miejscowości: Szczecin – 24 marca 2021 w godzinach od 10.00 do 17.20 i 25 marca 2021 w godzinach od 8.00 do 15.00 przy Centrum Handlowym Fala, Aleja Wyzwolenia 44A. W 2021 roku po raz pierwszy z badania w ramach Programu Profilaktyki Raka Piersi mogą skorzystać Panie z rocznika 1971.
1 marca rusza nabór do kolejnej edycji miejskiego programu MEWA, w którym można otrzymać 7500 zł za wymianę kopciucha na bardziej ekologiczne źródło ciepła. Wnioski, które należy złożyć, są już dostępne.
Z dniem 21 grudnia 2020 r. weszły w życie zmiany ustawy z dnia 16 lipca 2004 r. Prawo telekomunikacyjne, obejmujące...
W ulotce przedstawiono podstawowe ćwiczenia oraz porady dla osób dorosłych, które doświadczyły poważnego pogorszenia stanu zdrowia i zostały przyjęte do szpitala z rozpoznaniem infekcji COVID-19.
Nadeszła prawdziwa zima ,od kilku dni temperatura spada poniżej zera. Z tej zimowej aury pewnie najbardziej cieszą się dzieci, dorośli trochę mniej, bo to i chodnik trzeba odśnieżyć, opony w samochodzie zmienić na zimowe... Najmniej powodów do zadowolenia mają ci, z którymi los nie obszedł się łaskawie. Bezdomni.
Zapraszamy na warsztat Wolontariat w pierwszych krokach 25 lutego (czwartek) od 17:00 do 19:00 Podczas spotkania postaramy się odpowiedzieć na pytania i rozwiać wątpliwości – Kto może być wolontariuszem i gdzie? Jakie mamy prawa i obowiązki jako ochotnicy? Jakie mogą być nasze motywacje i korzyści wynikające z podjęcia aktywności wolontariackiej?
Zachodniopomorskie Centrum Doskonalenia Nauczycieli, Redakcja Portalu Edukacyjnego oraz Portalu Bezpieczni Razem zorganizowali czat dla uczniów szczecińskich szkół na temat „Ochrona danych osobowych w szkole/placówce oświatowej” w związku z obchodami XV Dnia Ochrony Danych Osobowych.
Osoby niepełnosprawne oraz, w wyjątkowych sytuacjach także seniorzy powyżej 70 roku życia, którzy nie będą mogli samodzielnie dotrzeć do punktów szczepień mogą skorzystać z dodatkowego transportu.
Zachodniopomorskie Centrum Edukacji Nauczycieli, Redakcja Portalu Edukacyjnego oraz Portalu Bezpieczni Razem zachęcają dyrektorów, nauczycieli, rodziców oraz uczniów do udziału w kolejnym Cz@cie, który odbędzie się 28 stycznia 2021 r. w godzinach 13.00 - 14.00.
Wielkimi krokami zbliża się XV Dzień Ochrony Danych Osobowych. Z tej okazji Prezes Urzędu Ochrony Danych Osobowych organizuje konferencję online „Realna ochrona danych w zdalnej rzeczywistości”. Obchody zaplanowano na 28 stycznia 2021 roku.
W mammografii finansowanej przez NFZ w ramach Programu Profilaktyki Raka Piersi można wziąć udział niezależnie od miejsca zamieszkania i bez skierowania lekarskiego.
Drzewka w donicach chętnie przyjmą pracownicy Wydziału Lasów Miejskich z Zakładu Usług Komunalnych w leśniczówkach. Ten, kto je przyniesie dowie się, gdzie zostanie posadzone...
Zgodnie z planem w poniedziałek rozpoczęły się szczepienia w domach pomocy społecznej na terenie Szczecina. W sumie zgłosiło się do nich ponad 90 procent mieszkańców placówek. To kolejny krok w kierunku zapewnienia bezpieczeństwa seniorów.
Od 15 stycznia możesz zgłosić chęć zaszczepienia się przeciw COVID-19 przez formularz online. W momencie, kiedy szczepienia będą dostępne dla Twojej grupy - dostaniesz maila.
Rozstrzygnięty został konkurs na prowadzenie schronisk oraz noclegowni dla osób bezdomnych. Dofinansowanie przyznano trzem organizacjom na utworzenie 315 miejsc w schroniskach oraz 120 w noclegowniach zimą.
W tym trudnym czasie musimy wspierać się wzajemnie. Jeśli chcesz zaoferować innym swoją pomoc, i możesz przeznaczyć na to swój wolny czas oraz zaangażowanie – dołącz do grona wolontariuszy!
LUX MED jeden z największych od lat realizatorów Programu Profilaktyki Raka Piersi w ślad za ogólnopolską kampanią promocyjną Ministerstwa Zdrowia pn. Planuję Długie Życie zaprasza na pierwsze w 2021 roku bezpłatne badania mammograficzne.
Ponad 200 szczecinian do tej pory skorzystało z rządowego programu Wspieraj Seniora. To stosunkowo niewiele, dlatego apelujemy do starszych i samotnych mieszkańców: nie wstydźcie się prosić o pomoc! Wolontariusze z Centrum Seniora są gotowi do wspierania kolejnych osób.
Z okazji świąt Bożego Narodzenia pragniemy życzyć, aby świąteczny czas przepełniony był radością, ciepłem i rodzinną atmosferą. Niech przyniesie odpoczynek i chwilę wytchnienia od codziennych obowiązków oraz energię i pomyślność na cały następny rok.
Stowarzyszenie na Rzecz Osób z Chorobą Nowotworową i Ich Rodzin ZAWSZE Z NADZIEJĄ oferuje bezpłatną pomoc psychologiczną dla osób zmagających się ze skutkami COVID-19 i ich rodzin, w postaci uruchomienia infolinii z dyżurami specjalistów m.in. psychiatra, psycholog, terapeuta rodzinny, terapeuta dzieci i młodzieży.
W tym roku przygotowania do świąt jak również same święta mają nieco innych charakter. To niestety za sprawą panującej na świecie pandemii koronawirusa SARS-COV-2 i obostrzeń z nią związanych...
Dron wyposażony jest w czujniki mierzące poziom stężenia w powietrzu szkodliwych substancji: formaldehydu, chlorowodoru, lotnych związków organicznych oraz pyłu zawieszonego PM10 i PM2,5, które wytwarzane są podczas spalania w piecach niedozwolonych materiałów i zanieczyszczają powietrze.
W okresie zimowym pracownicy Działu Pomocy Osobom Bezdomnym Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Szczecinie prowadzą działania z Policją i Strażą Miejską mające na celu zlokalizowanie osób bezdomnych, ich identyfikację oraz wskazanie możliwości uzyskania przez nie pomocy.
Pandemia koronawirusa jest wyzwaniem dla nas wszystkich. Szczególnie doświadcza ona osób starszych i samotnych. Dlatego zachęcamy mieszkańców do przyłączenia się do akcji #SzczecinPomaga. Przed nami okres świąteczny - zatroszczmy się wspólnie o naszych bliskich, seniorów czy sąsiadów.
Szanowni Państwo, LUX MED zaprasza na bezpłatne badania mammograficzne, finansowane przez NFZ, w ramach Programu Profilaktyki Raka Piersi w mobilnych pracowniach mammograficznych.
W ramach realizacji programu ograniczenia przestępczości i aspołecznych zachowań Razem Bezpieczniej im. Władysława Stasiaka na lata 2018-2020, z inspiracji Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji powstał spot profilaktyczny o tematyce związanej z zapobieganiem hejtowi wśród dzieci i młodzieży adresowany głównie do rodziców.
W dniach 17-24 listopada 2020 roku odbędzie się międzynarodowy Tydzień Świadomości Migotania Przedsionków (AF Awarness Week). Fundacja Serce dla Arytmii przy wsparciu ekspertów przygotowała praktyczny przewodnik dla pacjentów i wytyczne postepowania w dobie epidemii COVID-19. W ramach kampanii eksperci podyskutują o najnowszych zaleceniach naukowych i wynikach badań w obszarze migotania przedsionków.
Od 1 listopada funkcjonować będzie pogotowie dla osób bezdomnych. W tym roku z uwagi na trwająca pandemię koronawirusa zastosowano dodatkowe środki bezpieczeństwa i wdrożono nowe procedury.
W dobie epidemii koronawirusa ostrożność nie powinna się ograniczać jedynie do częstego mycia rąk czy unikania zgromadzeń. Poważnym zagrożeniem dla każdego z nas jest nie tylko groźna infekcja ale i przestępcy, którzy wykorzystują panikę towarzyszącą epidemii jako szansę dla oszukańczych działań.
#SzczecinPomaga to akcja pomocy mieszkańcom podczas pandemii. Od marca wolontariusze pomagają seniorom, osobom z niepełnosprawnościami i osobom na kwarantannie.
Pokazy pierwszej pomocy, szkolenie z zakresu obsługi środków gaśniczych i praktyczne porady dot. bezpieczeństwa - to wszystko w ramach akcji Tydzień Bezpieczeństwa, która odbyła się na budowie Węzła Głębokie.
Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych w dniach 6-9 października br. organizuje ćwiczenia RENEGADE/SAREX-20. W związku z tym na terenie Szczecina, mogą zostać uruchomione syreny alarmowe.
Rada Ministrów zadecydowała, że od 3 października br. (sobota) Szczecin znajdzie się w tzw. „żółtej strefie”. Ma to związek ze zwiększoną w ostatnich dniach, liczbą zakażeń COVID-19 w naszym mieście. Decyzja rządu oznacza dla mieszkańców kolejne zmiany i restrykcje.
Klub Honorowych Dawców Krwi „Legion” Oddział przy 1 kompanii regulacji ruchu w Szczecinie zaprasza w niedzielę, 4 października br. w godz. 10-14 na rodzinny piknik. Wydarzenie odbędzie się na terenie Muzeum Techniki Wojskowej przy ul. Bulwar Gdański 7 w Szczecinie.
Kierowcy przejeżdżający w godz. 9.00 – 9.30 przez skrzyżowanie ul. Małopolskiej i Matejki otrzymają odblaski, zapachy samochodowe oraz ulotki poświęcone blue boxom.
Październik jest Miesiącem Świadomości Raka Piersi, w którym szczególnie warto pamiętać o bezpłatnych badaniach mammograficznych w ramach Programu Profilaktyki Raka Piersi finansowanych przez NFZ.
Kolejne odcinki dotyczą właściwych zachowań w różnych obszarach codziennego życia w dobie pandemii. Zaproszeni do projektu eksperci odpowiadają na najczęściej zadawane pytania, m.in. jak bezpiecznie się leczyć, gdzie szukać pomocy w razie nagłego zachorowania, jak podróżować, dbać o zdrowie i kondycję.
W Szczecinie uruchomiono mieszkanie wspomagane dla osób starszych. Mieszkanie zostało utworzone w ramach projektu "Cztery kąty na trzeci wiek" współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego na lata 2014 - 2020. Jest to już dziesiąty tego typu lokal w naszym mieście.
Ministerstwo Obrony Narodowej ogłasza otwarty konkurs ofert pod hasłem „WDZIĘCZNI BOHATEROM – ŚWIĄTECZNE WSPARCIE DLA KOMBATANTÓW”. To szansa na dofinansowanie dla organizacji pozarządowych, które pomagają weteranom II wojny światowej i żołnierzom polskiego podziemia niepodległościowego.
Rower to nie tylko codzienny środek transportu, którym można poruszać się do pracy lub na zajęcia, ale jazda nim, to również świetny sposób na spędzenie wolnego czasu, wycieczki krajoznawczej, a także relaks dla całej rodziny. Pora roku wciąż sprzyja użytkownikom jednośladów jednak dni stają się krótsze i pogarsza się widoczność, co ma duży wpływ na bezpieczeństwo niechronionych uczestników ruchu.
Bezpłatne testy w punktach pobrań mogą wykonać osoby wyjeżdżające do uzdrowiska lub posiadające zlecenie od lekarza podstawowej opieki zdrowotnej
10 września br. (czwartek) w godz. 5.45 – 11.00 Grupa Nurków Minerów z 8. Flotylli Obrony Wybrzeża będzie neutralizowała niewybuchy zalegające na torze wodnym.
Realizacja programu polityki zdrowotnej pn. ,,Zapobieganie grypie i jej powikłaniom dla osób po 65 roku życia zameldowanych w Szczecinie” (tj.: urodzeni do końca 1955 roku i zameldowani w Szczecinie), do wyczerpania się zaplanowanej ilości szczepionek (6800 sztuk).
W związku rozprzestrzeniającym się wirusem SARS-CoV-2 w kontekście stosowania środków do dezynfekcji rąk w szkołach, przedszkolach, oddziałach przedszkolnych w szkole podstawowej i innych formach wychowania przedszkolnego oraz w instytucjach opieki nad dziećmi
W ramach kampanii BEZPIECZNIE WAKACJE – PRZEPIS GIS radzimy jak przygotować się na grzybobranie.Główną przyczyną zatrucia grzybami jest niewłaściwe rozpoznanie jadalnych i trujących grzybów. Grzybobranie to nasz ulubiony sport narodowy.
W związku z dobrym odbiorem i pozytywnymi efektami testowania tzw. yellow boxów, na ulicach Szczecina wprowadzone zostanie bliźniacze rozwiązanie, tyle że w kolorze niebieskim.
Straż Miejska została powołana do dbania o ład i porządek, spełniając służebną rolę wobec społeczności lokalnej ma również znaczący wpływ na bezpieczeństwo w gminie. Podejmując interwencje nawet wobec „drobnych” wykroczeń zapobiega często popełnianiu przestępstw.
Dla młodych kierowców, którzy chcą sprawdzić swoją wiedzę z zakresu ruchu drogowego, jak również promować bezpieczną jazdę, Polski Związek Motorowy, wraz z partnerami, zorganizował konkurs pn. „Najbezpieczniejszy Młody Kierowca”.
Podczas spotkania postaramy się odpowiedzieć na pytania i rozwiać wątpliwości – Kto może być wolontariuszem i gdzie? Jakie mamy prawa i obowiązki jako ochotnicy? Jakie mogą być nasze motywacje i korzyści wynikające z podjęcia aktywności wolontariackiej?
Zgodnie z ustawą prawo o ruchu drogowym osobę poruszającą się na rolkach obowiązują przepisy dotyczące ruchu pieszych, a nie na przykład rowerzystów.
Rośliny wyhodowane z nasion niewiadomego pochodzenia to poważne zagrożenie dla naszych upraw rolniczych i ogródków przydomowych – przestrzega dr Tomasz Kałuski, kierownik Centrum Badań Organizmów Kwarantannowych, Inwazyjnych i Genetycznie Zmodyfikowanych w Instytucie Ochrony Roślin – PIB w Poznaniu. Dodaje też, że zagrożeniem mogą być również same nasiona.
Główny Inspektor Sanitarny przypomina, że w określonych miejscach i sytuacjach obowiązuje nakaz noszenia maski. Prawidłowo założona maska oraz zachowanie dystansu społecznego zapobiega rozprzestrzenianiu się koronawirusa.
W ramach kampanii BEZPIECZNIE WAKACJE – PRZEPIS GIS zwracamy uwagę na barszcz Sosnowskiego, który możesz spotkać na swojej drodze.
Duży, szybki zysk bez ryzyka? Rzekome leki lub tajemnicze urządzenia medyczne? Konsumencie, uważaj! Możesz wpaść w pułapkę!
W projekcie unijnym „Zaopiekowani – systemowe wzmacnianie potencjału opiekuńczego rodzin” uruchomiliśmy nabór na usługi dla osób niesamodzielnych i ich opiekunów faktycznych
Rowerem jeżdżą kilkulatki, nastolatki, młodzież i osoby dorosłe. Rower jest jednym z najbardziej rozwiniętych środków służących do przemieszczania się na świecie...
Nie jesteś pewien, do jakiego kosza powinny trafiać poszczególne śmieci? W rozwianiu wątpliwości pomoże internetowa „wyszukiwarka śmieci”, dostępna na stronie: segregujemy.ecoszczecin.pl
Szczecin to jedno z 14 miast, które w tym roku odwiedzi spirobus Fundacji NEUCA dla Zdrowia. Już 28 lipca na mieszkańców czekać będzie wykwalifikowany personel, który bezpłatnie wykona badania i udzieli fachowych porad odnośnie profilaktyki chorób układu oddechowego.
Jak ubierać się na wycieczkę do lasu? Co zrobić, gdy znajdziemy kleszcza na ciele?
Trzy dzielnice Szczecina: Śródmieście (wzdłuż wschodniej granicy Odry zachodniej) oraz Zachód i Północ, to zgodnie z rozporządzeniem Powiatowego Lekarza Weterynarii obszar zagrożony wystąpieniem wścieklizny zwierząt.
Jak zostać Królem i Królową plaży bez korony? Jak bezpiecznie i zdrowo spędzić wakacje? Właśnie odbyła się oficjalna premiera spotów profilaktycznych, w których wzięły udział szczecińskie przedszkolaki oraz ich starsi koledzy.
W związku z trwającym stanem epidemii w Polsce oraz zaleceniami Światowej Organizacji Zdrowia, Ministerstwa Rozwoju i Głównego Inspektoratu Sanitarnego, warto pamiętać, że ograniczenie użycia gotówki znacznie minimalizuje ryzyko kontaktu z bakteriami i wirusami.
Rok szkolny 2019/2020 pełen wyjątkowych wyzwań dobiega końca, dlatego też biorąc pod uwagę ograniczone możliwości letnich wyjazdów dla dzieci i młodzieży, chcemy zaprosić wszystkich uczniów polskich szkół do nieco innej wakacyjnej aktywności. Specjalnie dla nich na najbliższe dwa miesiące przygotowaliśmy atrakcyjne działania edukacyjne w formule konkursów, warsztatów i ciekawych spotkań.
Korzystanie z kąpielisk oraz miejsc okazjonalnie wykorzystywanych do kąpieli w dobie pandemii spowodowanej SARS-CoV-2 i związane z tym ryzyko infekcji dotyczy zasadniczo szerzenia się infekcji drogą kropelkową i przez bezpośredni kontakt.
Informujemy, że istnieje możliwość składania przez kandydatów do służby w Policji dokumentów, o których mowa w art. 25 ust. 2 pkt 1 ustawy o Policji, również drogą pocztową
Już od najbliższej soboty „szczecińska Majorka” zaprasza wszystkich amatorów wodnego szaleństwa. Użytkownicy muszą jednak liczyć się z ograniczeniami, spowodowanymi epidemią koronawirusa.
W Szczecińskim Domu Sportu trwają przygotowania do uruchomienia miejskich pływalni, które z powodu pandemii od blisko trzech miesięcy są zamknięte. Baseny zostaną ponownie otwarte 20 czerwca br.
Ograniczenia związane z pandemią przeniosły większość ludzi do Internetu. To na ich dane czyhają przestępcy, licząc na ludzki błąd, brak doświadczenia i wiedzy jak chronić swoje dane.
Przed nami czwarty etap znoszenia ograniczeń związanych z COVID-19. Od 30 maja nie musimy zasłaniać nosa
10 mln zł przeznaczy Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej na wsparcie jednostek samorządu terytorialnego zaangażowanych w adaptację do zmian klimatu.
Wkraczamy w drugi zapowiadany etap znoszenia ograniczeń związanych z COVID-19. Po majówce otwarte zostaną centra handlowe, sklepy budowlane będą czynne w weekendy, a hotele wznowią działalność. To jednak nie koniec. Osoby chore powrócą do rehabilitacji, a biblioteki i instytucje kultury będą stopniowo otwierane po konsultacjach z sanepidem. Wprowadzamy także zmiany w funkcjonowaniu przedszkoli i żłobków. Co jeszcze zmieni się po długim weekendzie majowym?
Od 16 kwietnia (czwartek) każda osoba na ulicy będzie miała obowiązek zasłaniania ust i nosa. Zmianie ulegną także terminy matur i egzaminu ósmoklasisty. Oprócz tego przedłużamy obowiązywanie wszystkich dotychczasowych zasad bezpieczeństwa. To oznacza, że ograniczenia w przemieszczaniu się, czy limity wiernych w kościołach obowiązują również podczas świąt wielkanocnych.
Pomoc psychologiczna to w obecnej sytuacji waży element wsparcia mieszkańców. Staramy się dotrzeć do jak największej liczby osób – dlatego uruchomiliśmy również możliwość wideorozmowy z naszymi psychologami i terapeutami.
Projekt adresowany jest do dzieci i skupia się na działaniach edukacyjnych podejmujących temat wirusa, epidemii, higieny i zasad bezpieczeństwa w trakcie kwarantanny. Celem projektu jest przekazywanie dzieciom, tematycznych informacji w formie zabawy, filmów instruktażowych i krótkich treści.
W związku z rozprzestrzenianiem się pandemii koronawirusa funkcjonariusze Biura Prewencji Komendy Głównej Policji apelują o zachowanie ostrożności i rozsądku oraz przestrzegają przed oszustami.
Z okazji zbliżających się Świąt Wielkanocnych składamy najserdeczniejsze życzenia: dużo zdrowia, radości, smacznego jajka, mokrego dyngusa, mnóstwo wiosennego słońca
Architektoniczne ikony naszego miasta wieczorem zaświecą w kolorze Światowej Organizacji Zdrowia. Symboliczny gest ma być wyrazem wsparcia, solidarności i podziękowania za pracę na rzecz ochrony zdrowia.
12 500 par rękawiczek, 9 600 par ochraniaczy na buty, 2 200 czepków - naukowcy z Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego w Szczecinie zakończyli zbiórkę środków ochrony osobistej dla lekarzy, pielęgniarek i ratowników medycznych ze szczecińskich szpitali.
Przelej na papier pozytywną energię - napisz dobre słowo albo stwórz sympatyczny rysunek. Ten z pozoru drobny gest może wiele zdziałać, np. poprawić humor albo wywołać uśmiech na twarzy. Dlatego zachęcamy: dołącz do pozytywnej akcji Centrum Seniora i przygotuj wiadomość pełną dobrej energii zaadresowaną do mieszkańców Domów Pomocy Społecznej.
Urząd Ochrony Danych Osobowych, przy współpracy z MEN, przygotował poradnik dla szkół „Dane osobowe bezpieczne podczas zdalnego nauczania”.
Wprowadzamy kolejne ograniczenia w związku z koronawirusem. Od 1 kwietnia do odwołania każda osoba do 18 roku życia z domu wyjdzie tylko pod opieką dorosłego opiekuna, a parki, bulwary, czy plaże będą zamknięte. Za złamanie zakazów grozi kara od 5 do nawet 30 tys. zł. Oprócz tego zmieniamy zasady robienia zakupów w sklepach stacjonarnych i zawieszamy działalność salonów fryzjerskich, kosmetycznych i tatuaży. Co jeszcze się zmienia?
Jak co roku, Szczecin przyłącza się do akcji Godzina dla Ziemi. Poniżej lista obiektów i miejsc, które z tej okazji zostaną wygaszone.
To kolejne miejsce, po szpitalu przy ul. Arkońskiej i laboratorium Diagnostyka przy ul. Unii Lubelskiej, gdzie wykonywane są testy na obecność koronawirusa na Pomorzu Zachodnim.
Wprowadzamy nowe zasady bezpieczeństwa, w tym ograniczenie w przemieszczaniu się. Obowiązek pozostania w domu nie będzie dotyczył jednak dojazdu do pracy czy załatwiania niezbędnych codziennych potrzeb takich jak zakup jedzenia, lekarstw czy opieki nad bliskimi. Zależy nam na tym, aby Polacy nie narażali siebie i innych na zakażenie koronawirusem.
Opera na Zamku w Szczecinie przekazała Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Szczecinie pierwszą partię blisko 400 jednorazowych maseczek ochronnych, uszytych z powierzonych przez tę stację atestowanych materiałów. Krawcowe Opery pracują nadal, szyjąc kolejne partie dla potrzebujących. Pomagamy, bo chcemy i możemy!
Ruszyła akcja #SzczecinPomaga. Trwa nabór wolontariuszy, którzy chcą wspierać innych w tych szczególnych dniach.
Uwaga! Przestępcy żerują nawet na informacjach o koronawirusie. W tej chwili na dużą skale prowadzony jest atak polegający na podszywaniu się pod instytucje rządowe.
W poniedziałek 16 marca rusza nabór zgłoszeń do miejskiego programu wymiany pieców „Zefirek”.
Z dniem 13.03.2020 r. zostało zmienione Rozporządzenie Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji oraz Ministra Obrony Narodowej z dnia 4 października 2019 r. w sprawie przeprowadzenia kwalifikacji wojskowej w 2020 r.
Stosownie do decyzji podjętej podczas posiedzenia Rządowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego w dniu 11 marca 2020 r., w związku z rozprzestrzenianiem się koronawirusa SARS-CoV-2...
Jak postępować na co dzień, kogo alarmować w przypadku podejrzenia o zakażenie.
W związku z potencjalnym zagrożeniem epidemiologicznym, osoby przyjeżdżające do Polski otrzymują wiadomość SMS.
Kontrole wykonywane w sezonie grzewczym wykazują nieprawidłowości w skali 1/10, czyli w jednym na dziesięć przypadków spalane są odpady. Zapraszamy na rozmowę z st. insp. Joanną Wojtach - rzecznikiem prasowym Szczecińskiej straży Miejskiej.
19 lutego w ramach Środy z Profilaktyką i przypadającego na 23 lutego Światowy Dzień Walki z Depresją, w Zachodniopomorskim Oddziale NFZ odbędzie się spotkanie z dr n. med. Ryszardem Kamińskim, specjalistą psychologii klinicznej, psychoterapeutą. Zachodniopomorski Instytut Psychoterapii serdecznie zaprasza dnia 22-02-2020 (sobota) na Dzień otwarty oraz na wykład, który poprowadzi dr Ryszard Kamiński – psycholog kliniczny, psychoterapeuta na temat: „ Po co mi depresja ?” wykład odbędzie się o godzinie 12.00.
Funkcjonariuszka z Wydziału Prewencji KMP w Szczecinie zorganizowała spotkania w ramach zajęć profilaktycznych dotyczących przeciwdziałania hejtowi i mowie nienawiści wśród młodzieży.
Prostsze zasady, zwiększenie ilości przetwarzanych i odzyskiwanych surowców oraz zmniejszenie ryzyka wzrostu kosztów - Miasto rozpoczyna wdrażanie kolejnych działań i rozwiązań, które udoskonalą system gospodarowania odpadami komunalnymi.
Nie wychodź z domu, jest po 22… Te słowa już nie zapewnią bezpieczeństwa naszym dzieciom. Internet jest jak szemrana dzielnica najeżona niebezpieczeństwami, po której dzieci i młodzież wędrują każdego wieczoru. Wystarczy jedno intymne zdjęcie czy dane wysłane w złe ręce, by paść ofiarą cyber przemocy, szantażu, ośmieszenia. Jak unikać zagrożeń, jak pomóc, gdy nasi bliscy popadną w kłopoty? Tego uczy kampania „Nie zagub dziecka w sieci” i nakręcony na jej potrzeby przez youtubera Reżysera Życia film „Uważaj, co wrzucasz do sieci”.
Od 10 lutego w Szczecińskim Centrum Świadczeń przyjmowane będą wnioski od opiekunów osób cierpiących na chorobę Alzheimera. W tym roku będzie można uzyskać maksymalne wsparcie w wysokości 3000 złotych. Aby otrzymać pełną wysokość świadczenia, stosowne dokumenty należy złożyć do 31 marca.
Jeżeli w ciągu ostatnich 14 dni byłeś w Chinach lub miałeś kontakt z osobą, która była w tym czasie w Chinach, a jednocześnie masz poniższe objawy:..
Ferie zimowe to dla dzieci i młodzieży wymarzony czas odpoczynku, zabaw na śniegu i lodzie. Aby przebiegały one szczęśliwie i wszyscy wypoczęci wrócili do swoich domów, należy pamiętać o podstawowych zasadach bezpieczeństwa, obowiązujących tak podczas wyjazdów zimowych, jak i spędzania tego czasu w miejscu zamieszkania.
Dzień Bezpiecznego Internetu odbędzie się 11 lutego 2020 r. (wtorek). Co roku, dla lokalnych organizatorów DBI przygotowywany jest także konkurs na najciekawszą inicjatywę. Warunkiem udziału w konkursie jest zgłoszenie swojej akcji do końca lutego 2020 r.
Komendant Miejski Policji w Szczecinie serdecznie zaprasza do udziału w debacie ewaluacyjnej pn.: „Świadomi – niezatapialni". Spotkanie odbędzie się 6 lutego 2020 roku w siedzibie SWOPR przy ul. Hejki (nad Kanałem Zielonym).
Szczecin otrzymał ponad 20 mln zł na zakup nowych autobusów. Podpisana została umowa z Centrum Unijnych Projektów Transportowych na dofinansowanie zakupu zeroemisyjnych autobusów. 8 nowych pojazdów trafi do naszego miasta w 2021 roku.
27 lutego godz. 16:00 - Porady Prawne (obowiązują zapisy)
20 lutego godz. 16:00- Porady Prawne (obowiązują zapisy)
17 lutego - godz.13.00 - Kawiarenka Seniora - Bezpieczny Senior
13 lutego godz. 16:00- Porady Prawne (obowiązują zapisy)
6 lutego godz. 16:00- Porady Prawne (obowiązują zapisy)
3 lutego - godz. 13.00- Kawiarenka Seniora – „Przemoc wobec osób starszych”
Serdecznie zapraszamy na warsztat pn.: Wolontariat w pierwszych krokach, który pozwoli rozwiać wszelkie wątpliwości oraz odpowiedzieć na nurtujące nas pytana – Kto może być wolontariuszem i gdzie? Jakie mamy prawa i obowiązki jako ochotnicy? Jakie mogą być nasze motywacje i korzyści wynikające z podjęcia aktywności wolontariackiej?
Zachodniopomorskie Centrum Doskonalenia Nauczycieli z Portalem Edukacyjnym zorganizowali czat dla uczniów szczecińskich szkół na temat "Bezpieczeństwo w sieci i ochrona danych osobowych" w związku z obchodami XIV Dnia Ochrony Danych Osobowych.
W trosce o bezpieczeństwo naszych ukochanych Babć i Dziadków przypominamy podstawowe zasady bezpieczeństwa ruchu drogowego.
Ruszył nabór wniosków do kolejnej edycji programu oferującego zwrot części kosztów wymiany pieców na bardziej ekologiczne źródła ciepła. Zainteresowanym przypominamy, że będą one rozpatrywane według kolejności zgłoszeń.
W dniach 21 i 22 stycznia wielu z nas będzie składać życzenia ukochanym babciom i dziadkom. Czego im życzyć w tym dniu, aby na co dzień byli bezpieczni?
22 stycznia, w ramach Środy z profilaktyką, zapraszamy w godz. 10-14 do siedziby Zachodniopomorskiego Oddziału NFZ przy ul. Arkońskiej 45 w Szczecinie.
SMS wyglądający na pierwszy rzut oka jak informacja z banku może narazić nas na utratę wszystkich oszczędności. Tak samo niebezpieczne mogą być maile na przykład z informacją o zablokowaniu dostępu do konta i konieczności pilnej weryfikacji danych...
Zapraszamy do kolejnej edycji Ogólnopolskich działań mających na celu bezpieczeństwo w trakcie trwania ferii zimowych. Integralną częścią akcji jest konkurs plastyczno-fotograficzny „Stok nie jest dla bałwanów”.
CZAT odbędzie się w dniu 28 stycznia 2020 r. i będzie trwał godzinę od 12:00 do 13:00. Na pytania odpowiedzą specjaliści z Zachodniopomorskiego Centrum Doskonalenia Nauczycieli oraz Urzędu Miasta - Inspektor Ochrony Danych, pracownicy Wydzialu Oświaty oraz Wydziału Informatyki.
W Szczecinie rusza tegoroczna kwalifikacja wojskowa. Przed komisjami lekarskimi powinno się stawić ponad 2 tys. mężczyzn i kobiet.
Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej Szkół Wyższych w Szczecinie w ramach realizacji zadania pn: „ Dziecko- profilaktyka-zdrowe środowisko” prowadzi szczepienia przeciwko meningokokom dla dzieci, które ukończyły 2 rok życia, zamieszkałymi na terenie Gminy Miasto Szczecin.
18 stycznia (sobota) 2020 r., w godzinach 11:00-15:00, zapraszamy na otwarcie 9 Ekoportu w Szczecinie przy ul. Taczaka. W programie m.in. zwiedzanie nowego Ekoportu, atrakcje dla dzieci i dorosłych, gry ,zabawy, warsztaty „Śmieciowa koszykówka”,” Uczymy się segregować”, Dekorujemy ekologiczne torby.
Zachodniopomorski Oddział NFZ zaprasza na kolejną Środę z Profilaktyką. Tym razem tematem akcji jest Profilaktyka otyłości. Szczególnie serdecznie zapraszamy osoby, które chcą zgubić „trochę” kilogramów nadwagi. Jeśli są wśród nich babcie i dziadkowie, to ich zapraszamy szczególnie serdecznie:) - z okazji przypadającego w przyszłym tygodniu ich święta.
Serdecznie zapraszamy na warsztat pn.: Wolontariat w pierwszych krokach, który pozwoli rozwiać wszelkie wątpliwości oraz odpowiedzieć na nurtujące nas pytana – Kto może być wolontariuszem i gdzie? Jakie mamy prawa i obowiązki jako ochotnicy? Jakie mogą być nasze motywacje i korzyści wynikające z podjęcia aktywności wolontariackiej?
W tym roku szczecinianie będą mogli skorzystać aż z dwóch programów oferujących zwrot części kosztów wymiany pieca na bardziej ekologiczne źródło ciepła, co oznacza mniej kopcących kominów w naszym mieście. Nabór wniosków do pierwszego z nich rusza wkrótce.
Zapraszamy na 28. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy który odbędzie się na Łasztowni. W tym roku gramy pod hasłem: Wiatr w żagle. A w programie m.in. hardcorowy biegowy tor przeszkód, bieg „Policz się z Cukrzycą”, finałowe Światełko do Nieba, występy grup muzycznych i artystycznych, licytacje.
Pozbawione ozdób drzewko wystarczy zostawić przy pojemniku na odpady komunalne i powiadomić o tym Urząd Miasta. Choinki będą odbierane do końca lutego.
Każdego roku dochodzi do wielu zdarzeń na przejazdach kolejowo- drogowych, gdzie dziesiątki osób ponosi śmierć oraz setki jest rannych. Od początku roku 2019 doszło do 175 zdarzeń drogowych, gdzie 27 osób było rannych oraz 56 osób straciło życie. Wypadki drogowe do których dochodzi na przejazdach kolejowych stanowią mniej niż jeden procent wszystkich wypadków komunikacyjnych.
Święta się kończą - zaczyna się strzelanie z fajerwerków, petard i innych wyrobów pirotechnicznych. Wystrzałów z każdym rokiem jest coraz mniej - ze względów ekonomicznych, ale także za względu na zwierzęta, które wystrzałów się boją...
Nadchodzi najbardziej oczekiwana noc - Sylwester. Większość z nas chce przeżyć ten czas w niezapomniany i huczny sposób. Warto jednak w czasie przygotowań do powitania Nowego Roku pomyśleć o zasadach bezpiecznego obchodzenia się z fajerwerkami.
Zakupy w sieci zawsze wiążą się z ryzykiem. Możemy jednak je zminimalizować. Jak sprawdzić, czy sprzedawca jest zaufany? Gdzie kupować - sklepy internetowe, portale aukcyjne? Zapraszamy na rozmowę...
Coraz częściej korzystamy ze sklepów internetowych do zakupów przedświątecznych. Jest to wygodne i ceny w takich sklepach mogą być niższe niż w tradycyjnych. Jak takie zakupy zrobić bezpiecznie? Na co zwracać uwagę?
Z okazji nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia składamy Państwu serdeczne życzenia wszelkiej pomyślności, niepowtarzalnej atmosfery, ciepła oraz obfitości wszelkich dóbr. Niech radość i pokój Świąt Bożego Narodzenia, poczucie prywatnego i zawodowego spełnienia towarzyszą Państwu przez cały Nowy Rok
Funkcjonariuszka z Komendy Miejskiej Policji w Szczecinie uczestniczyła w kolejnej edycji powiatowego Przeglądu Form Teatralnych pt. Nie zażywam-to wygrywam”, który odbył się w SP nr 11 przy ul. Dubois Szkół w Szczecinie.
Zakład Usług Komunalnych - Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt w Szczecinie serdecznie zaprasza wszystkich mieszkańców na Wernisaż „Kalendarz Schroniska 2020”, który odbędzie się w dniu 19 grudnia w godz. 18.00-20.00 w Starej Rzeźni.
6 grudnia 2019 r. wchodzą w życie przepisy dotyczące „korytarza życia” oraz jazdy zgodnie z zasadą zamka błyskawicznego – tzw. jazdy na suwak, wprowadzone ustawą z dnia 16 października 2019 r. o zmianie ustawy – Prawo o ruchu drogowym (Dz.U. poz. 2202).
Nadal można skorzystać z darmowych szczepień przeciwko grypie dla seniorów. Bezpłatne preparaty są jeszcze dostępne w 6 placówkach.
Szczecińscy funkcjonariusze rozpoczęli działania pn.”Kieszonkowy dżentelmen”, mające na celu przypomnienie i uświadomienie ryzyka utraty portfela z zawartością - nie tylko pieniędzy, ale i dokumentów, których brak może przysporzyć nam wielu problemów.
Warto pomyśleć o przetestowaniu w kierunku HIV - bezpłatne i anonimowe badania w Punktach Konsultacyjno-Diagnostycznych w Szczecinie i Koszalinie.
Serdecznie zapraszamy na warsztat pn.: Wolontariat w pierwszych krokach, który pozwoli rozwiać wszelkie wątpliwości oraz odpowiedzieć na nurtujące nas pytania – Kto może być wolontariuszem i gdzie? Jakie mamy prawa i obowiązki jako ochotnicy? Jakie mogą być nasze motywacje i korzyści wynikające z podjęcia aktywności wolontariackiej?
Kiedy ktoś pisze przez internetowy komunikator, że potrzebuje szybkiej pomocy finansowej i prosi o podanie kodu do płatności mobilnych (BLIK), należy zachować szczególną ostrożność.
Na całym świecie rozpoczęła się kampania pn. „Biała wstążka”. Z okazji X kampanii „Białej Wstążki” w budynku Netto Areny w Szczecinie odbyła się konferencja, w której udział wzięli szczecińscy policjanci.
„Black Friday”, czyli „Czarny Piątek” oraz „Cyber Monday” wpisały się na dobre w konsumencki kalendarz i oficjalnie otwierają przedświąteczny okres zakupowy. Promocja promocji jednak nie równe. Warto wiedzieć, do czego zobowiązani są sprzedawcy, a tym samym, jakie mamy prawa. Przypominają o nich wspólnie Europejskie Centrum Konsumenckie oraz Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów.
Rozpoczyna się X Kampania Białej Wstążki w Szczecinie. W jej trakcie będziemy chcieli zwrócić uwagę mieszkańców naszego miasta na problem przemocy w rodzinie oraz jej destrukcyjne skutki. Kampania potrwa od 25 listopada do 6 grudnia i odbywa się pod Honorowym Patronatem Prezydenta Miasta Szczecin.
W 1989 r. światowi przywódcy podjęli historyczne zobowiązanie wobec dzieci na świecie i przyjęli Konwencję o prawach dziecka. Szczecin podobnie jak wiele innych miast, zarówno w Polsce jak i na całym świecie, dołącza do inicjatywy UNICEF Polska i organizuje obchody 30. rocznicy uchwalenia tego dokumentu.
„Skąd się biorą produkty ekologiczne” to nowy, ogólnopolski program edukacyjny dla przedszkoli opracowany wspólnie z Ministerstwem Rolnictwa i Rozwoju Wsi. W tym roku przeprowadzana zostanie pilotażowa edycja.
Ogrzewalnia dla osób bezdomnych działa w Szczecińskim Centrum Profilaktyki Uzależnień od 1 października br. przy ul. J. H. Dąbrowskiego 22-23 w Szczecinie. Może przyjąć do 17 osób i od pierwszych dni jest zapełniona.
Regionalne Centrum Wolontariatu oraz Stowarzyszenie POLITES zapraszają na bezpłatne szkolenie dla koordynatorów wolontariatu pn. „Współpraca z wolontariuszami od A do Z”
Zachodniopomorski Oddział NFZ w Szczecinie z wielką przyjemnością informuje, że przyjął zaproszenie Stowarzyszenia Fizjosport do współpracy partnerskiej przy tworzeniu wydarzenia sportowo-edukacyjnego jakim jest „Bieg z Wąsem", który odbędzie się 17 listopada 2019 roku w Szczecinie.
Bezpłatne badania i EKUZ od ręki! Zapraszamy w sobotę, 16 listopada do centrum handlowego Galaxy w Szczecinie
W każdy czwartek na skwerze przy pl. Tobruckim organizowane jest "Spotkanie przy zupie". Takie spotkanie odbyło się 7 listopada. Osoby bezdomne bądź ubogie mogą otrzymać tu talerz ciepłej zupy, kanapki, ciasto. Osoby starsze lub samotne mogą porozmawiać.
Niezmiernie miło nam poinformować, że Centrum Seniora przystąpiło do szlachetnej akcji Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami Oddział w Szczecinie „Maraton Makulaturowy – zamieniamy papier na leki”. Wystarczy przynosić do naszej siedziby makulaturę, bądź zawieźć ją bezpośrednio do Remondis Sp. z o.o.
W rozporządzeniu Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji w sprawie kontroli ruchu drogowego zachowano większość obecnie obowiązujących regulacji dotyczących kontroli drogowej. Głównym celem zmian jest doprecyzowanie dotychczasowych procedur działania np. policji.
Konkurs skierowany jest do organizacji i instytucji z terenu województwa zachodniopomorskiego, które współpracują z wolontariuszami. Jest okazją, by w sposób szczególny docenić i nagrodzić wolontariuszy za ich zaangażowanie i aktywność, pokazać różnorodność działań wolontariackich.
Zespół THE ANALOGS w piosenkach poruszają tematykę społeczną związaną z życiem w mieście, przemocą, brakiem pracy, wyobcowaniem i nieprzystosowaniem. Kolejny koncert odbędzie się w Centrum Profilaktyki Uzależnień.
"Spotkania przy zupie" na skwerze przy pl. Tobruckim, tam, gdzie stoi fontanna z kotwicą. Rozpoczęliśmy w czwartek 7 lutego o godz. 18.30. I jesteśmy tam w każdy czwartek. Jest gorąca zupa, kanapki, herbata i kawa. I może znajdzie się coś słodkiego, jeśli ktoś upiecze i przywiezie. I się spotykamy.
Od 7 listopada rozpoczyna się kolejny etap inwestycji i zostaną wprowadzone kolejne zmiany w organizacji ruchu. Zapraszamy na rozmowę. Informacji udziela: Marcin Charęza - Kierownik Referatu ds. organizacji ruchu Urzędu Miasta Szczecin.
W środę 30 października przy skrzyżowaniu ul. Matejki z ul. Małopolską rozdawane były gadżety i materiały informacyjne na temat tzw. „yellow boxów”. Mija właśnie czas ich testowania w Szczecinie. Czy rozwiązanie podobało się kierowcom? Zapraszamy na rozmowę.
Często zdarza się, że rodzina jest największym zagrożeniem dla osoby starszej. Daleka rodzina dowiaduje się o chorej cioci, która ma swoje mieszkanie. Oferuje pomoc w zamian za przepisanie mieszkania... Co dalej się dzieje? Zapraszamy na rozmowę.
Zima to czas wzmożonej pracy dla instytucji, które niosą pomoc osobom bezdomnym. Pogotowie Zimowe będzie działało od 1 listopada do 31 marca. W tym czasie pracownicy MOPR wspólnie z innymi instytucjami oraz służbami mundurowymi intensyfikują swoje działania, aby udzielić pomocy osobom bezdomnym, dla których zima to wyjątkowo trudny okres.
W sali sesyjnej Urzędu Miasta odbyła się konferencja podsumowująca 20 lat działalności Miejskiego Rzecznika Konsumentów w Szczecinie. Podczas spotkania przedstawiciele UOKIK omówili aktualnie prowadzone postępowania w sprawie naruszenia zbiorowych interesów konsumentów. Omówiono również kierunki działań rzeczników konsumentów na najbliższe lata.
W związku ze zbliżającym się Świętem Wszystkich Świętych Straż Miejska została włączona do działań prewencyjnych w ramach akcji "ZNICZ".
Tramwaje i autobusy w okolicy cmentarza co 3 minuty, 9 punktów informacyjnych i kontrolnych, 140 osób zabezpieczenia, w kulminacyjnym momencie ponad 130 pojazdów na trasach, nowe linie i przystanki autobusowe. Wszystko po to, aby mieszkańcy Szczecina i osoby przyjezdne mogły sprawnie i bezpiecznie dotrzeć na cmentarz. Prosimy pasażerów i kierowców o zapoznanie się ze zmianami w komunikacji oraz czasową organizacją ruchu.
W środę 30 października od godz. 9.00, na skrzyżowaniu ul. Matejki z ul. Małopolską, pracownicy Urzędu Miasta oraz funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Szczecinie, po raz kolejny i tym razem ostatni, będą rozdawać kierowcom gadżety i materiały informacyjne na temat tzw. „yellow boxów”. Będzie to również kolejna okazja do poznania opinii kierowców, na temat tego rozwiązania.
Rozpoczął się czas przygotowań do Dnia Wszystkich Świętych, kiedy znacznie częściej odwiedzamy groby bliskich i wyjeżdżamy na oddalone od miejsca zamieszkania cmentarze. Jest to również okres, w którym powinniśmy zachować szczególną ostrożność, by nie stać się ofiarą przestępców.
Rowerzyści mogą już bezpiecznie i wygodnie przejechać przez kolejny fragment Śródmieścia.
„Świat bez raka piersi nie istnieje. A mógłby” – pod takim hasłem rozpoczęła się kampania reklamowa dotycząca profilaktyki raka piersi sfinansowana z budżetu Województwa Zachodniopomorskiego oraz środków własnych Zachodniopomorskiego Centrum Onkologii.
Coraz częściej widoczne jest zjawisko przemocy w stosunku do osób starszych. Najczęściej są to zgłoszenia osób z zewnątrz dotyczące przemocy ze strony najbliższych - dzieci, wnuków, małżonków-seniorów wobec siebie.
Na spotkaniach poruszane są problemy konsumenta-seniora oraz oferowana pomoc w ich rozwiązywaniu. Seniorzy są szczególną grupą konsumentów - najbardziej łatwowierną, którzy narażeni są na oszustów, oferujących niekorzystne dla nich umowy.
Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie zaprasza na darmowe porady psychologiczne dla rodzin oraz opiekunów osób niepełnosprawnych w ramach realizacji rządowego programu "Opieka wytchnieniowa 2019".
Chętni do służby w Wojskach Obrony Terytorialnej z województwa zachodniopomorskiego mogą już wstępować w szeregi Terytorialsów. W Szczecinie rusza formowanie dowództwa brygady i pierwszego batalionu. Co ważne, żeby zostać żołnierzem WOT nie trzeba rezygnować z dotychczasowej aktywności. To służba dla tych, którzy chcą połączyć życie osobiste ze służbą wojskową.
Polska jest bezpiecznym krajem, ale tak samo jak terroryzm nie zna granic, tak też nie wiadomo, czy jakaś osoba niezrównoważona psychicznie nie zaatakuje w sytuacji dla nas najmniej spodziewanej. Zagrożenia, na przykład o incydencie bombowym, nie wolno lekceważyć i zawsze trzeba zachowywać czujność.
Pielęgniarki i Położne w trosce o Szczecinian w dniu 15 października 2019r. w godz. 13.30 – 15.30 w budynku Urzędu Miasta Szczecina przy pl. Armii Krajowej 1 (skrzydło dawnej Filharmonii), organizują spotkanie promocyjno – edukacyjne dla mieszkańców naszego miasta pod hasłem „Zrób coś dla siebie – przyjdź, by się zbadać!”.
Zachodniopomorski Oddział NFZ zaprasza na Dni Seniora w Szczecinie. 12 i 13 października, w godz. 10-16 pod hasłem „Aktywny, bezpieczny, zdrowy” na seniorów czekać będzie mnóstwo atrakcyjnych ofert związanych ze zdrowiem, bezpieczeństwem i przysługującymi uprawnieniami.
W dniu 16 października obchodzimy Europejski Dzień Przywracania Czynności Serca i z tej okazji co roku w połowie października Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy organizuje rekord w jednoczesnym prowadzeniu resuscytacji krążeniowo – oddechowej przez jak największą ilość osób.
W najbliższą niedziele niehandlową, 6 października, zapraszamy do Centrum Handlowego Galaxy na wydarzenie „Senior w wielkim mieście”. Podczas akcji, która odbędzie się w godzinach 12:00-16:00 organizacje pozarządowe, grupy nieformalne oraz instytucje działające na rzecz seniorów w naszym mieście, skupione wokół Centrum Seniora w Szczecinie...
5 października zapraszamy do naszej placówki medycznej w Szczecinie (al. Jana Pawła II 36) na BIAŁĄ SOBOTĘ, podczas której dostępne będą bezpłatne badania i konsultacje ze specjalistami z zakresu fizjoterapii, podologii, leczenia ran oraz zaopatrzenia medycznego.
Szczecińscy seniorzy mogą już korzystać z darmowych szczepień przeciwko grypie. W tym roku akcja prowadzona jest 32 punktach zlokalizowanych w różnych częściach miasta.
Wczoraj w SP nr 14 w Szczecinie przy ul. Strzałowskiej odbyły się pierwsze w tym roku spotkania dotyczące zasad bezpieczeństwa w ramach programu „Alfred radzi”. Gościem specjalnym spotkań był Alfred, który przyjechał prosto z Anglii wraz z Peterem Green.
E-papieros to inaczej elektroniczny system dostarczający nikotynę. GIS podaje, że w skład e-liquidu wchodzą: glikol propylenowy i/lub gliceryna, woda lub etanol, nikotyna (od 0 do 20 mg/ml) oraz dodatki smakowo-zapachowe...
W tym roku w Szczecinie utonęło 5 osób. Wszystkie utonięcia są wypadkami po spożyciu alkoholu, bądź z powodu brawury. Zapraszamy na rozmowę...
Projekt EDWARD (European Day Without a Road Death) – Europejski Dzień Bez Ofiar Śmiertelnych na Drogach – to działania organizowane pod patronatem Europejskiej Organizacji Policji Ruchu Drogowego TISPOL od 2016 roku. Ideą przewodnią projektu jest „wizja zero” - zero osób ciężko rannych i ofiar śmiertelnych wypadków drogowych w tym dniu na drogach Europy.
Na Bulwarach podczas 10-lecia Szczecińskiego WOPR można buło spotkać Panią Magdalenę ze Szczecińskiego WOPRu z psem o imieniu Iwan. Jest to pies rasy Landseer, szkolony do ratownictwa wodnego.
W ten weekend na Wałach Chrobrego odbędzie się 20. rocznica utworzenia Wielonarodowego Korpusu Północno-Wschodniego - będzie wiele atrakcji m.in. pokazy sprzętu wojskowego z polski i zagranicy (pojazdy wojskowe, okręty), defilada, przelot samolotów, koncerty orkiestr wojskowych...
Impreza odbyła się już 14.09 na Bulwarze Gdyńskim w ramach podsumowania Kampanii "Przejdź na Jasną Stronę Mocy" oraz 10. jubileuszu Szczecińskiego WOPR. Odbyło się mnóstwo pokazów i warsztatów, a wszystko po to, by zachęcić młodzież (i nie tylko) do aktywnego spędzania wolnego czasu bez używek.
- Reklama nie może naruszać praw dzieci. Tych, które ją oglądają i tych, które w niej występują. Karta Ochrony Dzieci w Reklamie to cenny pierwszy krok na drodze do ważnego celu – podkreślił Rzecznik Praw Dziecka Mikołaj Pawlak podczas konferencji, na której przedstawiciele Związku Stowarzyszeń Rada Reklamy oraz Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji zaprezentowali nowe, wspólnie opracowane zapisy samoregulacyjne dla rynku reklamy. Mają one pomóc lepiej chronić prawa małoletnich widzów, słuchaczy i czytelników, ale także aktorów.
Stowarzyszenie na Rzecz Osób z Chorobą Nowotworową i Ich Rodzin zapraszamy na spotkanie pn. POWRÓT DO ZDROWIA przy kawie i poczęstunku prowadzonych przez prelegentów...
14 września obchodzimy Światowy Dzień Pierwszej Pomocy. Święto to zostało ustanowione przez Federację Czerwonego Krzyża i Czerwonego Półksiężyca w 2000 roku.
Co roku we wrześniu Rzecznik Praw Obywatelskich oraz Stowarzyszenie Alzheimer Polska organizują konferencję poświęconą wsparciu osób z chorobą Alzheimera i ich rodzin. W tym roku poruszony zostanie temat potrzeb opiekunów osób żyjących z chorobą Alzheimera.
Konferencja interdyscyplinarna „Oblicza otępienia” to przedsięwzięcie skierowane do mieszkańców naszego kraju. Podstawowym celem spotkania specjalistów w dziedzinie medycyny, psychologii i prawa z uczestnikami Konferencji jest zwrócenie uwagi na problem otępienia i jego wpływ na jakość życia osób starszych oraz ich bliskich. Podczas wykładów będziemy się starali przybliżyć temat wczesnej diagnostyki dającej szanse na skuteczne leczenie.
Zdaniem Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych art. 112b ustawy Prawo bankowe nie pozwala bankom wykonywać kserokopii i skanów dowodów osobistych klientów, żeby np. założyć konto bankowe czy zbadać zdolność kredytową klienta. Wystarczy wówczas spisanie danych z dokumentów tożsamości.
Parada pieszych, liczenie rowerzystów, kino pod chmurką, transportowy eksperyment, warsztaty, spotkania, a także darmowa komunikacja miejska w Międzynarodowym Dniu bez Samochodu – tak w Szczecinie będziemy obchodzić Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu.
W nadchodzącym sezonie epidemicznym grypy 2019/2020 na naszym rynku po raz pierwszy będzie dostępna donosowa szczepionka przeciw grypie. Szczepionka zawiera żywe atenuowane (osłabione) wirusy grypy.
Od 1 czerwca do końca sierpnia ratownicy medyczni na terenie naszego województwa udzielali pomocy ponad 48 tysięcy razy! To średnio 540 interwencji każdego dnia! Niestety zdarzało się, że ratownicy sami potrzebowali pomocy – w okresie letnim doszło do aż 33 ataków agresji ze strony pacjentów lub świadków zdarzeń w stosunku do zespołów ratownictwa medycznego.
Zapraszamy na bezpłatne, profilaktyczne badania jelita grubego realizowane w naszym ośrodku.
Sezon wakacyjny jest okresem wzmożonej pracy dla zachodniopomorskich policjantów. Działania na rzecz zapewnienia bezpieczeństwa mieszkańcom i gościom przebywających na terenie Pomorza Zachodniego są wielokierunkowe...
Impreza odbędzie się już 14.09 od 14:00-18:00 na Bulwarze Gdyńskim, obok Bosmanatu w ramach podsumowania Kampanii "Przejdź na Jasną Stronę Mocy" oraz jubileuszu Szczecińskiego WOPR.
Podczas tego bloku kursu, uczestnicy będą mieli możliwość dowiedzieć się jak astrometria rozwijała się na przestrzeni wieków, a jak wygląda współcześnie. Przybliżone zostaną starożytne instrumenty pomiarowe, nowożytne jak i najbardziej zaawansowane teleskopy.
W związku z licznymi głosami kierowców, dzisiaj wieczorem na kolejnym szczecińskim skrzyżowaniu pojawi się tzw. yellow box.
Prezes Urzędu Ochrony Danych Osobowych zaprasza szkoły i placówki doskonalenia nauczycieli do uczestnictwa w ogólnopolskim programie edukacyjnym „Twoje Dane – Twoja Sprawa.
Rozpoczęły się ogólnopolskie działania kontrolno-prewencyjne wspierane akcją informacjo-edukacyjną pn. „Bezpieczna droga do szkoły”. Ich celem jest czuwanie nad bezpieczeństwem i porządkiem w ruchu drogowym w rejonach szkół i placówek oświatowo–wychowawczych w początkowym okresie nauki.
Czym jest Reggeaton? Jest mieszanką różnych stylów tanecznych - połączenia hip hopu, dancehallu, tańców latynoamerykańskich... Zajęcia prowadzi Kimama Dance Studio. Dołącz do Jasnej Strony Mocy!
Śmiejmy się głośno i zarażajmy śmiechem! Zapraszamy na relację oraz na kolejne warsztaty już jutro przy Urzędzie Celnym o godz. 18:00.
W imieniu Prezydenta Miasta Szczecin, Piotra Krzystka serdecznie zapraszamy na obchody 80. rocznicy wybuchu II Wojny Światowej.
Program sektorowy „Bankowcy dla Edukacji” to jeden z największych programów edukacji finansowej w Europie. Jest on realizowany od 2016 r. z inicjatywy Związku Banków Polskich przez Warszawski Instytut Bankowości.
Wojewódzki Ośrodek Medycyny Pracy - Zachodniopomorskie Centrum Leczenia i Profilaktyki w Szczecinie ma przyjemność zaprosić oraz zachęcić wszystkie zainteresowane osoby do udziału w OGÓLNOPOLSKICH DNIACH MEDYCYNY PRACY, które odbędą się w dniach 27-28 września 2019 roku w Hotelu Radisson Blu w Szczecinie.
W dniach 17-18 września 2019 r. w hotelu Airport Okęcie (ul. 17 Stycznia 24, Warszawa) odbędzie się 13. Międzynarodowa Konferencja "Bezpieczeństwo dzieci i młodzieży w internecie".
Serdecznie zapraszamy na warsztat pn.: Wolontariat w pierwszych krokach, który pozwoli rozwiać wszelkie wątpliwości oraz odpowiedzieć na nurtujące nas pytana – Kto może być wolontariuszem i gdzie? Jakie mamy prawa i obowiązki jako ochotnicy? Jakie mogą być nasze motywacje i korzyści wynikające z podjęcia aktywności wolontariackiej?
Jak wygląda jogin? Czym jest joga? Zapraszamy na rozmowę - mówi Alicja Czarnowska z Polskiej Fundacji Przeciwdziałania Uzależnieniom, Radosław Ignatiuk - nauczyciel jogi.
Pamiętajmy, aby wybierać kąpieliska strzeżone. Na jednostkach pływających stosujmy się do znaków, zakładajmy kamizelki ratunkowe. Nie przepływajmy szybko w pobliżu kąpielisk. Zapraszamy na rozmowę z nadkom. Marcinem Kusińskim - kierownikiem Referatu Wodnego Komendy Miejskiej Policji.
W ramach trwającej III edycji ogólnopolskiej akcji informacyjno-edukacyjnej pn. „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą” został ogłoszony konkurs „Filmowy przeWODNIK".
Bachata jest tańcem z Dominikany - miesza się tu wiele stylów: zouk, bolero... Pozwala zrelaksować się, zjednoczyć ciało z duszą. Jest receptą na długowieczność. Do warsztatów może dołączyć każda para. Darmowe warsztaty odbywają się na Bulwarach w piątki godz. 17:00.
Kampania “Przejdź na Jasną Stronę Mocy” to inicjatywa Polskiej Fundacji Przeciwdziałania Uzależnieniom, która ma zrzeszyć szczecinian bawiących się w piękne letnie dni na szczecińskich bulwarach. Przedstawiamy grafik zajęć na kolejne dni: 04 - 10.08.2019.
Plastikowe koło hula-hoop. Kręcić można na biodrach, na nogach, na rękach, szyi, a nawet na nosie. Zapraszamy na rozmowę z Agnieszką Kaczmarek oraz na kolejne zajęcia - co sobotę na Bulwarach godz. 18:00.
Rondo na Placu Grunwaldzkim jest kolejnym szczecińskim rondem, na którym w ostatnim czasie doszło do zmiany organizacji ruchu. Od dziś jest ono „półturbinowe”.
Bagaże chaotycznie rozmieszczone po samochodzie mogą powodować zagrożenie. W momencie gwałtownego hamowania lub dachowania, rzeczy pozostawione luzem bezwładnie przemieszczają się w pojeździe. Zapraszamy na rozmowę.
YellowBoxy - oznakowanie poziome, żółta kratka na jezdni. Stosowane jest na tarczy skrzyżowania, aby przypomnieć kierującym o tym, że nie wolno na namalowanym polu zatrzymać się bez możliwości zjazdu ze skrzyżowania. Zapraszamy na rozmowę.
Dziś na pl. Kościuszki w godz. 8:00-9:15 przedstawiciele Urzędu Miasta Szczecin wraz z funkcjonariuszami Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Szczecinie przeprowadzili kampanię informacyjną dot. wprowadzenia testowego oznakowania informacyjnego potocznie zwanego „Yellow Box”.
Komendant Miejski Policji w Szczecinie zorganizował debatę pn. „ Bezpieczny senior – Aktywnie i bezpiecznie”, która odbyła się w dniu 23.07.2019 roku. Była to debata ewaluacyjna, przypominająca o zagrożeniach osób starszych.
Kampania “Przejdź na Jasną Stronę Mocy” to inicjatywa Polskiej Fundacji Przeciwdziałania Uzależnieniom, która ma zrzeszyć szczecinian bawiących się w piękne letnie dni na szczecińskich bulwarach. Przedstawiamy grafik zajęć na kolejne dni: 28.07-03.08.2019
W miniony weekend odbyła się akcja krwiodawstwa pn. "Spokrewnieni Służbą" w SCEE "Szmargdowe-Zdroje". Było wiele atrakcji... Zapraszamy na relację.
W godzinach nocnych zakończyła się zmiana organizacji ruchu na Rondzie Uniwersyteckim. Od teraz przez najbliższe tygodnie, kierowcy będą się na nim poruszać zgodnie z nowymi zasadami.
Dopiero połowa wakacji, a już dwa przypadki w tym roku skończyły się utonięciem na Jeziorze Głębokim na plażach niestrzeżonych. Obydwie ofiary były pod wpływem alkoholu.
Zapraszamy na Międzypokoleniowe Jednodniowe Warsztaty dzieci od lat 6 oraz seniorów. Tematem trzeciego tygodnia jest „Zew Natury”. W programie między innymi spacer po Syrenich Stawach, zwiedzanie Szczecińskiego Centrum Edukacji Ekologicznej "Szmaragdowe-Zdroje" wycieczka do gospodarstwa agroturystycznego, zajęcia plastyczne, gry, zabawy.
Komendant Miejski Policji w Szczecinie zaprasza na debatę pn. „ Bezpieczny senior – Aktywnie i bezpiecznie”. Celem spotkania jest podsumowanie osiągniętych założeń oraz stopnia realizacji wniosków przedstawionych podczas debaty "Bezpieczny senior – Aktywnie i bezpiecznie", zorganizowane w Szczecinie dniu 26.10.2018 roku.
Akcja krwiodawstwa odbędzie się 20 lipca 2019r w SCEE "Szmargdowe-Zdroje" w Szczecinie przy ulicy Kopalnianej 12. Rozpocznie się o godzinie 11 i potrwa do godziny 15. W tym czasie każda chętna osoba będzie mogła honorowo oddać krew oraz zarejestrować się jako dawca szpiku.
Zespół powstał aby przeciwdziałać niebezpiecznym i agresywnym zachowaniom na drodze oraz w celu ograniczenia liczby wypadków drogowych.
Tematem pierwszego tygodnia były „Nasze talenty”. W czwartek uczestnicy wybrali się na wycieczkę do budynku Radio Szczecin. Dzieci wraz z seniorami szykowali przedstawienie na następny dzień, wykonali także plakaty, zaproszenia i ulotki, które będą rozniesione w sąsiedztwie.
3-letnia Marysia. 5-letnia Maja. 11-letni Mateusz. 34-letni Piotr. 51-letni Artur. Różny wiek, inne historie, odmienne plany i marzenia. Ale łączy ich jedno – wszyscy chorują na nowotwory krwi i dla każdego z nich szansą na nowe życie może być drugi człowiek, który zdecyduje się zostać Dawcą szpiku. Przyjdź na „Dni Dawcy” w Szczecinie - 27 - 28 lipca 2019 r. (sob., niedz.).
Zoukowe flow to jest "płynięcie" w nastrojowym tańcu. Jest to taniec w parach, to dzielenie się z kimś radością: z partnerem, babcią, ciocią, dzieckiem. Jest to przyjemny sposób spędzania wolnego czasu. Zapraszamy na rozmowę...
Wczesne wykrywanie raka piersi to program adresowany jest do kobiet w wieku 50 - 69 lat. Kolejny mammobus będzie dostępny 18.07, Al. Wyzwolenia 44A, przy CH Fala, godz. 9-15, Largo.
10 lipca na Bulwarach odbyły się darmowe zajęcia frisby z KS ALbatros Szczecin. Każydy może przyjść i sprawdzić do czego służy dysk do ultimate frisby. Zapraszamy do wysłuchania relacji oraz na kolejne zajęcia - co tydzień w środę godz. 17:00.
Serdecznie zapraszamy na warsztat pn.: „Wolontariat w pierwszych krokach”, który pozwoli rozwiać wszelkie wątpliwości oraz odpowiedzieć na nurtujące nas pytana – Kto może być wolontariuszem i gdzie? Jakie mamy prawa i obowiązki jako ochotnicy? Jakie mogą być nasze motywacje i korzyści wynikające z podjęcia aktywności wolontariackiej?
Od poniedziałku (15 lipca) dzwoniąc pod bezpłatny numer Telefonicznej Informacji Pacjenta – 800 190 590 – dowiesz się, w której aptece kupisz swój lek. Połączenia będą odbierać konsultanci Narodowego Funduszu Zdrowia i Głównego Inspektoratu Farmaceutycznego.
9 lipca na Bulwarach odbyły się darmowe warsztaty taneczne Break Dance z Heart Break - Studio Tańca oraz USB - Academy. Trenerzy zaprezentowali podstawowe kroki oraz swoje umiejętności.
Miasto zwiększyło budżet na realizację programu likwidacji pieców węglowych. Cały czas trwa przyjmowanie wniosków o dofinansowanie na 2019 r.
Kampania “Przejdź na Jasną Stronę Mocy” to inicjatywa Polskiej Fundacji Przeciwdziałania Uzależnieniom, która ma zrzeszyć szczecinian bawiących się w piękne letnie dni na szczecińskich bulwarach. Przedstawiamy grafik zajęć na kolejne dni: 14-20.07.2019
Tajski boks - inaczej Muay Thai to sztuka walki, w której liczy się siła i precyzja, polega na uzyskaniu równowagi pomiędzy ciałem a umysłem. Na Bulwarach odbyły się zajęcia rekreacyjne dla dzieci i dorosłych. Zapraszamy na relacje oraz na kolejne zajęcia. Dołącz do jasnej strony mocy!
W ramach prowadzonej akcji przygotowano plakaty profilaktyczne, które przedstawiają temperaturę panującą w nagrzanym aucie, a także zasady postępowania w przypadku dostrzeżenia zagrożenia życia lub zdrowia dziecka.
260 tys. zł z budżetu państwa dla organizacji pozarządowych na realizacje projektów w ramach programu „Razem bezpieczniej” . Wicewojewoda zachodniopomorski Marek Subocz podpisał dziś umowy z pięcioma stowarzyszeniami na realizację autorskich projektów w ramach „Programu ograniczania przestępczości i aspołecznych zachowań Razem bezpieczniej im. Władysława Stasiaka na lata 2018-2020”
Kampania “Przejdź na Jasną Stronę Mocy” to inicjatywa Polskiej Fundacji Przeciwdziałania Uzależnieniom, która ma zrzeszyć szczecinian bawiących się w piękne letnie dni na szczecińskich bulwarach. Przedstawiamy grafik zajęć na kolejne dni: 7-13.07.2019
Gimnastyka Słowiańska to zestaw ćwiczeń opracowanych na Białorusi, które są przeznaczone dla kobiet: dla psychiki, emocjonalności, gospodarki hormonalnej i dla ciała. Darmowe zajęcia odbyły się w środę na Bulwarach. Zapraszamy na relację i kolejne zajęcia. Dołącz do Jasnej Strony Mocy!
Warsztat pn. "Wolontariat w pierwszych krokach" pozwoli rozwiać wątpliwości i odpowiedzieć na pytania – Kto może być wolontariuszem i gdzie? Jakie mamy prawa i obowiązki jako ochotnicy? Jakie mogą być nasze motywacje i korzyści wynikające z podjęcia aktywności wolontariackiej?
Zapraszamy MIESZKAŃCÓW SZCZECINA do udziału w kolejnej edycji Medycznego Uniwersytetu Seniora (MUS PUM).
Biuro do Walki z Cyberprzestępczością Komendy Głównej Policji ostrzega przed nową kampanią znanego już wcześniej zagrożenia. Przestępcy wykorzystują odpowiednio spreparowane wiadomości e-mail, które mają nakłonić do pobrania złośliwego pliku.
Dziecko przebywające poza miejscem zamieszkania korzysta ze świadczeń opieki zdrowotnej na zasadach ogólnych. W razie nagłego zachorowania, nagłego pogorszenia stanu zdrowia lub urazu, należy zapewnić dziecku jak najszybszy dostęp do właściwych świadczeń opieki zdrowotnej, udzielanych odpowiednio do stanu zdrowia dziecka.
Takie i podobne hasła na śmietnikach mają zachęcać młodzież do utrzymywania czystości na szczecińskich bulwarach.
Fundacja Czyste Powietrze zajmuje się walką z zanieczyszczeniem powietrza, namawiając mieszkańców na wymianę starych pieców na nowoczesne. Fundacja pomaga bezpłatnie uzyskać dotację z rządowego programu.
Najbardziej śmiercionośną przyczyną wypadków drogowych, pozostaje, niezmiennie od lat, niedostosowanie prędkości do warunków ruchu. To właśnie z tej przyczyny, tylko podczas wakacji 2018 roku, kierujący jadący zbyt szybko spowodowali prawie 1400 wypadków drogowych.
Od początku lipca do połowy listopada na terenie Szczecina odbędzie się kilkadziesiąt głośnych prób uruchomienia syren alarmowych. Pierwsze testy w najbliższy poniedziałek.
Kampania “Przejdź na Jasną Stronę Mocy” to inicjatywa Polskiej Fundacji Przeciwdziałania Uzależnieniom, która ma zrzeszyć szczecinian bawiących się w piękne letnie dni na szczecińskich bulwarach. Przedstawiamy grafik zajęć na kolejne dni: 30.06.-06.07.2019
W niedzielę 30. czerwca w godzinach 11-15, na terenie Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Szczecinie odbędzie się festyn z okazji Międzynarodowego Dnia Psa.
Zespół ds. Suplementów Diety działający przy Radzie Sanitarno-Epidemiologicznej określił maksymalną dawkę witaminy D w zalecanej dziennej porcji w suplementach diety na 2000 IU czyli 50 µg.
Co to jest burza i skąd biorą się pioruny? Jak wysokie napięcia występują w błyskawicach? Co trzeba zrobić, aby piorun nie trafił w człowieka? Na te i wiele innych pytań odpowiada Pan Szymon Banaszak - adiunkt w Katedrze Elektrotechnologiii i Diagnostyki Wydziału Elektrycznego ZUT.
W 87 proc. barów i restauracji na dworcach i stacjach benzynowych może cię spotkać przykra niespodzianka – tak wynika z kontroli Inspekcji Handlowej. Przypominamy, jakie masz wtedy prawa. Już po raz dziesiąty w ramach akcji „Przed wakacjami – co warto wiedzieć” przygotowaliśmy porady na czas letniego wypoczynku.
W czwartek, 27 czerwca, obchodzony jest Światowy Dzień Walki z Cukrzycą. Tego dnia Zachodniopomorski Oddział NFZ zaprasza do swojej siedziby w Szczecinie, proponując bezpłatne badanie poziomu cukru we krwi, prelekcje o cukrzycy i sposobach radzenia sobie z tą chorobą.
Akustyczny projekt gitarzystów THE ANALOGS grał na Bulwarze Gdyńskim w pierwszy dzień wakacji. Paweł Czekała oraz Kamil Rosiak - założyciele Projektu Pudło jeżdżą po młodzieżowych ośrodkach wychowawczych oraz zakładach karnych z koncertami dla osób, które tam przebywają. Piosenki opowiadają o otaczającym świecie, o tym, że jest szansa na lepsze życie, na zmianę. Tym razem wystąpili na Bulwarach, zachęcając młodzież do spędzania wolnego czasu z pasją i bez używek.
Będzie zachęcała najmłodszych szczecinian do segregowania śmieci i pokazywała, jak prawidłowo to robić – sympatyczną, zieloną maskotkę będzie można spotkać między innymi na bulwarach.
Kampania “Przejdź na Jasną Stronę Mocy” to inicjatywa Polskiej Fundacji Przeciwdziałania Uzależnieniom, która ma zrzeszyć szczecinian bawiących się w piękne letnie dni na szczecińskich bulwarach. Tym razem odbyły się zajęcia z tańca Dancehall.
Liczby, tabele, czy porównania nie zawsze przemawiają do wyobraźni kierowców i pieszych. Dlatego też każdego dnia przez cały okres wakacji Policja prezentuje bieżącą liczbę i lokalizację wypadków drogowych ze skutkiem śmiertelnym z ostatniej doby oraz od początku wakacji. Niestety z każdym dniem mapa będzie coraz mniej przejrzysta, ponieważ przybywać będą nowe punkty. Pod każdym punktem kryje się ludzki dramat!
Jednym z punktów „ABC bezpiecznej podróży” jest sprawdzenie stanu technicznego pojazdu przed wyjazdem na planowany urlop. Szczecińska drogówka przypomina, że istnieje możliwość przeprowadzenia kontroli stanu technicznego autobusu, który ma zawieźć nas lub nasze pociechy do miejsca wypoczynku.
Centrum Seniora to miejsce stworzone dla szczecińskich seniorów oraz ich rodzin. Swoją siedzibę mieści w lokalu przy ul. Bolesława Śmiałego 16/u2. i otwarte będzie od poniedziałku do piątku przez cały rok.
15 czerwca odbyły się pierwsze bezpłatne zajęcia - Capoeira - sztuki walki w ramach kampanii "Przejdź na Jasną Stronę Mocy" zorganizowanej przez Polską Fundację Przeciwdziałania Uzależnieniom. Zapraszamy na relację.
Fontanny stanowią element architektury miejskiej, a nie miejsce przeznaczone do kąpieli, dlatego brodzenie czy kąpiel w fontannach nie dość, że jest zabronione to może szkodzić zdrowiu.
Rodzinny wyjazd nad morze... a w samochodzie hałas. Tata prowadzi i słucha muzyki, mama rozmawia przez telefon, dzieci korzystają z tabletów. Czy można?... Zapraszamy na rozmowę.
Każdego roku, 14 czerwca obchodzimy Światowy Dzień Honorowego Dawcy Krwi. Tego dnia chcemy podziękować wszystkim tym, którzy bezinteresownie oddają krew oraz pomagają w szerzeniu idei regularnego oddawania krwi. Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) zwraca szczególną uwagę na umożliwienie na całym świecie powszechnego dostępu do bezpiecznej transfuzji krwi, jako elementu osiągnięcia powszechnego ubezpieczenia zdrowotnego, dlatego tegorocznym hasłem jest „Bezpieczna krew dla wszystkich”.
Zapraszamy serdecznie na międzypokoleniowe święto wolontariatu i wspólnego, aktywnego spędzania czasu razem. NieWielki Festiwal Wolontariatu łączy dzieci i seniorów we wspólnej aktywności, to święto pomagania i współdziałania najmłodszych i najstarszych szczecinian – przedszkolaków i seniorów.
Szczecińscy policjanci z Komendy Miejskiej i Wojewódzkiej Policji oraz Oddziału Prewencji współdziałając z innymi służbami odpowiedzialnymi za bezpieczeństwo, będą dbali o spokojny przebieg organizowanych w dniach 14 – 16 czerwca 2019 r. DNI MORZA SAIL SZCZECIN.
Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli Wyższej Szkoły Humanistycznej TWP w Szczecinie zaprasza dyrektorów, pedagogów wszystkich typów szkół i placówek oświatowych województwa zachodniopomorskiego na seminarium
Już od dzisiaj, we wszystkich Ekoportach i szaletach miejskich, znajdziemy darmowe zestawy do sprzątania po swoich pupilach. Dla szczecińskich szkół przygotowany został także film edukacyjny, z którego dowiemy się, w jaki sposób wypełnić obowiązek związany z posiadaniem psa.
Zapraszamy na rozmowę z sierż.szt. Moniką Malińską z Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej w Szczecinie. Tematem rozmowy jest bezpieczna jazda rowerem po mieście.
Drodzy Rodzice szukacie półkolonii, obozów lub kolonii dla swoich dzieci? Chcecie sprawdzić, czy organizator dopełnił wszystkich formalności i prowadzi swoją formę wypoczynku zgodnie z prawem?
Wysokie temperatury powietrza mogą stanowić istotne zagrożenie dla zdrowia, a nawet życia. Pamiętajmy o regularnym piciu wody (nawet szklanka co godzinę) i przypominajmy o tym osobom starszym. To bardzo ważne, w ten sposób możemy zapobiec odwodnieniu.
Dołącz do Jasnej Strony Mocy! Już od 15.06 do 15.09. 2019 zapraszamy na bezpłatne zajęcia w ramach kampanii "Przejdź na Jasną Stronę Mocy"! Taniec, hip hop, sztuki walki, joga, frisbee to tylko kilka z zajęć, które odbędą się na tej imprezie. Mali i duzi, bez ograniczeń, każdy może spędzać aktywnie i radośnie swój czas na szczecińskich bulwarach!
Pierwsze kąpieliska w naszym województwie już działają, za kilka dni ruszą następne, dlatego warto skorzystać serwisu kąpieliskowego.
29. maja w Szkole Podstawowej nr 37 przy ul. Zofii Nałkowskiej w Szczecinie odbył się finał konkursu „Nieletni Paragraf”. Jest to ciekawe przedsięwzięcie prewencyjne zorganizowane, już po raz trzynasty przez Komendę Miejską Policji w Szczecinie, a mające na celu uczenie młodych ludzi zachowań zgodnych z prawem.
Już po raz szesnasty w Szczecinie wystartował Dąbski Bieg Uliczny zorganizowany przez Zespół Szkół nr 2 oraz Zespół Szkół Szczecińskiej Fundacji Talent Promocja Postęp. Oprócz rywalizacji sportowych na terenie ZS nr 2 odbył się coroczny Ekofestyn. Te dwa wydarzenia wpisały się na stałe w harmonogram imprez Prawobrzeża.
Do jakiego pojemnika wyrzucić ogryzek, a do jakiego karton po mleku? Rusza kampania informacyjna na temat nowych zasad segregowania śmieci, skierowana do mieszkańców Szczecina.
Zapraszamy na rozmowę z Mateuszem Gieryga - przewodniczącym stowarzyszenie Do Przodu. Szczecińska młodzież pochodząca z różnych liceów tworzy różne projekty społeczne. Jednym z takich projektów jest "POGOŃ PLASTIK!".
Już 29 maja 2019 roku w Szkole Podstawowej Nr 37 przy ul. Zofii Nałkowskiej 33 w Szczecinie odbędzie się finał konkursu Komendy Miejskiej Policji w Szczecinie pn. „Nieletni Paragraf” .
W związku z nadchodzącym Międzynarodowym Dniem Dziecka Zaginionego, Centrum Poszukiwań Osób Zaginionych Komendy Głównej Policji publikuje film edukacyjny skierowany do dzieci, którego celem jest m.in. wskazanie jak chronić się przed uprowadzeniem.
Pomorski Uniwersytet Medyczny w Szczecinie, w ramach realizacji projektu Dziecięcy Uniwersytet Medyczny skrócie DUM-PUM, serdecznie zaprasza uczniów szczecińskich szkół podstawowych do udziału w konferencji pt. Dzieci Dzieciom
"Ekofestyn" połączony z "Biegiem Dąbskim" odbędzie się w najbliższy piątek w godz. 10.00-14.00 w Zespole Szkół Nr 2 w Szczecinie przy ul. Portowej 21
Zachęcamy szkoły do przystąpienia do projektu mLegitymacja – wspólnej inicjatywy Ministerstwa Edukacji Narodowej oraz Ministerstwa Cyfryzacji. mLegitymacja to legitymacja szkolna w telefonie będąca częścią aplikacji mObywatel.
Dla dzieci zaplanowano wiele atrakcji - scena, na której każdy może wystąpić, zajęcia artystyczne, wymiana książek, kiełbaski, ciasta. W pikniku wzięli także udział szczecińscy funkcjonariusze z "Policyjnej Grupy Ratowniczej"
Mowa nienawiści, fake newsy i weryfikowanie informacji to główne tematy poruszone 20 maja br. podczas spotkania w Operze na Zamku w Szczecinie. W wydarzeniu wzięło udział kilkaset młodych osób z Pomorza Zachodniego, a gośćmi specjalnymi byli Filip Chajzer i Beata Biel.
Uroczystość otwarcia nowego budynku Centrum Koordynacji Ratownictwa Wodnego odbyła się 17 maja w siedzibie WOPR ul. Heyki. Od tego momentu koordynacja działań ratowników z całego województwa będzie możliwa z jednego budynku.
Uzgodnienie tras alternatywnych nad morze było tematem dzisiejszego spotkania w ZUW z udziałem wicewojewody Marka Subocza, przedstawicieli służb odpowiedzialnych za bezpieczeństwo na drogach oraz zarządców dróg krajowych, wojewódzkich, powiatowych i gminnych.
25 maja w godz. 9-14 zapraszamy do siedziby Zachodniopomorskiego Oddział NFZ w Szczecinie. Tego dnia, w ramach Europejskiego Dnia Walki z Czerniakiem proponujemy konsultacje ze specjalistą dermatologiem z Zachodniopomorskiego Centrum Onkologii. Pokażemy materiały filmowe o profilaktyce czerniaka, będziemy wydawać Europejską Kartę Ubezpieczenia Zdrowotnego, pomożemy utworzyć Internetowe Konto Pacjenta za pomocą Profilu Zaufanego, studenci medycyny zbadają ciśnienie i poziom cukru.
Jeśli znajdziesz kleszcza u siebie lub u Twojego pupila, nie musisz od razu wdrażać antybiotykoterapii. Możesz zbadać go w naszym laboratorium.
Jeśli podejrzewasz, że jesteś ofiarą internetowego oszustwa, zgłoś to jak najszybciej do swojego banku, a następnie zespołowi reagowania na incydenty CERT.PL oraz najbliższej jednostce Policji. Wskazane powyżej instytucje przekażą Ci informacje na temat kolejnych kroków/działań. Masz też prawo złożyć reklamację do swojego banku.
Jako wolontariusz/-ka możesz pomagać w lekcjach, grać z osobą samotną w szachy, zostać ratownikiem żywności w Jadłodzielni czy uczyć seniorów języka angielskiego.
Szczeciński dworzec był odpowiednim miejscem do przeprowadzenia takiej symulacji, bo trwa na nim przebudowa peronów i pracują tam robotnicy.
Materiał zrealizowany w ramach Programu "Bankowcy dla Edukacji" we współpracy z Bankowym Centrum Cyberbezpieczeństwa i ponad 20 bankami w ramach realizacji wspólnej akcji edukacyjnej z zakresu cyberbezpieczeństwa, bezpiecznego korzystaniu z bankowości elektronicznej i sklepów internetowych. Pierwsza z nich opublikowana została w styczniu 2019 r., a emisja kolejnej zaplanowana jest na maj 2019 r.
Zachodniopomorski Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny w Szczecinie zaprasza do wzięcia udziału w II edycji Wojewódzkiego Konkursu pod hasłem „Dzieciaki dbają o mleczaki”, ogłoszonego w ramach Wojewódzkiego Programu Zdrowia Jamy Ustnej i Zapobiegania Próchnicy „Zdrowe zęby mamy- marchewkę zajadamy”.
Zakład Ubezpieczeń Społecznych wspólnie z Państwowym Funduszem Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych organizuje obchody Dnia Osób z Niepełnosprawnością pod hasłem „Żyj aktywnie!”, które mają na celu przybliżenie problemu niepełnosprawności w społeczeństwie. Wydarzenie to odbędzie się również na Jasnych Błoniach przy fontannie w godzinach 11.00- 14.00.
9. maja w Sali Sesyjnej Urzędu Miasta w Szczecinie, przy Pl. Armii Krajowej odbyła się debata społeczna pn. „Świadomi – Niezatapialni” zorganizowana przez Komendę Miejską Policji w Szczecinie. Tym razem tematem debaty było bezpieczeństwo nad wodą i terenach przywodnych.
Od 13 maja w Szczecińskim Centrum Świadczeń przyjmowane są wnioski od opiekunów seniorów w ramach kolejnej edycji szczecińskiego „Bonu Opiekuńczego: Alzheimer 75”. Osoby chcące skorzystać ze świadczenia w pełnym wymiarze mają czas na złożenie dokumentów do końca maja.
Szczecińscy bibliotekarze zapraszają w sobotę, 25 maja 2019 roku na 8. szczecińską edycje akcji „Odjazdowy Bibliotekarz”. Na terenie kompleksu boisk przy Centrum Kształcenia Sportowego będzie można wziąć udział w festynie „Bezpieczne wakacje” z pokazami służb mundurowych i znakowaniem rowerów, oddać honorowo krew w ambulansie...
W związku z powtarzającymi się zdarzeniami drogowymi, Zespół ds. bezpieczeństwa i organizacji ruchu drogowego oraz mobilności zarekomendował działania zwiększające bezpieczeństwo w rejonie Basenu Górniczego.
Na czym polega metoda oszustwa "na policjanta" oraz "na wnuczka"? Zapraszamy na rozmowę z tajnym pracownikiem operacyjnym Komendy Miejskiej Policji.
Oszuści ciągle modyfikują swoje metody i wykorzystują każdą nadarzającą się okazję, aby wprowadzić w błąd i wykorzystać zaufanie niczego nie podejrzewających osób. Od pewnego czasu oszuści stosują nową metodę wyłudzania pieniędzy „Na BLIK-a”.
Źle utylizowane leki są zagrożeniem dla środowiska naturalnego, ważne jest więc, aby mieszkańcy mieli łatwy dostęp do informacji o możliwości oddawania takich leków w aptekach.
Komendant Miejski Policji w Szczecinie serdecznie zaprasza do udziału w debacie społecznej pn. „Świadomi – niezatapialni". Spotkanie odbędzie się 9 maja 2019 roku w godz. 12.00 – 14.00 w Sali Sesyjnej Rady Miasta Szczecin Urzędu Miejskiego w Szczecinie.
Oszuści wykorzystują coraz nowsze metody by wzbogacić się naszym kosztem. Korzystając z laptopów, smartfonów czy tabletów musimy być świadomi, że przestępcy będą chcieli wykorzystać naszą niewiedzę lub naiwność. Szczególną ostrożność należy zachować przy transakcjach finansowych.
Jak co roku przedstawiciele sektora pozarządowego spotkają się POD PLATANAMI. To już osiemnasta odsłona wydarzenia, dlatego już dzisiaj warto zarezerwować czas i stać się częścią Wielkiego Pikniku Pasji.
Flaga Polski jest z nami we wszystkich ważnych chwilach. Podczas wydarzeń podniosłych i uroczystych, ale także w dni żałoby po stracie wybitnych i odważnych Polaków, w momentach wzruszeń i radości. 2 maja (czwartek) obchodzimy Dzień Flagi. Każdy z nas może uczcić Biało-Czerwoną poprzez jej wywieszenie np. w oknie lub na balkonie swojego mieszkania.
Rozpoczyna się długi weekend majowy. Prognoza wolnych dni napawa optymizmem, wielu z nas zaplanowało podróż do miejscowości wypoczynkowych. Warto pamiętać o podstawowych zasadach bezpieczeństwa, zanim rozpoczniemy aktywny wypoczynek poza domem.
Trwa ogólnopolska akcja UOKiK ostrzegająca konsumentów. Dotyczy nieuczciwych praktyk rynkowych związanych z inwestowaniem oszczędności. Kampanię wsparło już kilkudziesięciu partnerów.
Każdego roku w okresie wiosennym dochodzi do pożarów spowodowanych wypalaniem traw i nieużytków rolnych. Proceder ten nie tylko w znacznym stopniu niszczy przyrodę, ale jest również bardzo niebezpieczny...
Czy uczelnia X prawidłowo udostępniła dane osobowe studenta w świetle przepisów rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, Dz. Urz. UE z 2016 r., nr 119/1 ze zm.)?
Warsztat pn. "Wolontariat w pierwszych krokach" pozwoli rozwiać wątpliwości i odpowiedzieć na pytania – Kto może być wolontariuszem i gdzie? Jakie mamy prawa i obowiązki jako ochotnicy? Jakie mogą być nasze motywacje i korzyści wynikające z podjęcia aktywności wolontariackiej?
Zachodniopomorski Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny w Szczecinie informuje, że Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji ogłosiło konkurs na MEM internetowy i animację w formacie GIF, dotyczących zapobiegania i przeciwdziałania uzależnieniu od narkotyków i dopalaczy.
Upały spowodowały że ściółka leśna jest bardzo sucha - około 10% wilgotności. Zagrożeniem pożarowym może być nawet palenie papierosów, grill, ognisko. Zapalenie się lasu to kwestia sekund.
We wtorek (23 kwietnia br.) Straż Pożarna w całej Polsce wyjeżdżała do pożarów lasów 363 razy. Najwięcej z nich, bo 102 wybuchło na Mazowszu. Na większości obszarów Polski obowiązuje trzeci, czyli najwyższy stopień zagrożenia pożarowego w lasach.
Zdrowych, pogodnych Świąt Wielkanocnych, pełnych wiary, nadziei i miłości. Radosnego, wiosennego nastroju, serdecznych spotkań w gronie rodziny i wśród przyjaciół oraz wesołego Alleluja życzy Redakcja Portalu Bezpieczni Razem
Materiał zrealizowany w ramach Programu "Bankowcy dla Edukacji" we współpracy z Bankowym Centrum Cyberbezpieczeństwa i ponad 20 bankami w ramach realizacji wspólnej akcji edukacyjnej z zakresu cyberbezpieczeństwa, bezpiecznego korzystaniu z bankowości elektronicznej i sklepów internetowych. Pierwsza z nich opublikowana została w styczniu 2019 r., a emisja kolejnej zaplanowana jest na maj 2019 r.
Pierwsze takie zajęcia odbyły się w piątek, 12 kwietnia w szczecińskiej filii Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego przy al. Wojska Polskiego 92-94. Kolejne odbędą się już w maju.
Święta Wielkanocne to czas spędzany z rodziną i najbliższymi. Bardzo często wiąże się on z wyjazdami wszystkich domowników i pozostawieniem pustego domu lub mieszkania na kilka dni. Co zrobić, aby po powrocie dobrze wspominać świąteczną podróż ?
Początek wiosny to czas przygotowania samochodu do innych warunków pogodowych. Przede wszystkim wymieniamy opony, sprawdzamy płyny, wskazany jest przegląd. Kiedy wymienić opony? Na co zwracamy uwagę? Co natomiast z oponami całorocznymi? Zapraszamy na rozmowę...
Pracownicy Referatu ds. organizacji ruchu UM wspólnie ze szczecińską Policją i Strażą Miejską przyłączą się do ogólnopolskiej akcji pn. „Patrz i słuchaj”. W związku z tym 18 kwietnia (czwartek) w godz. 8.30 – 9.30 na skrzyżowaniu ul. Malczewskiego z al. Wyzwolenia będą przypominać pieszym i kierowcom o podstawowych zasadach bezpieczeństwa w ruchu drogowym.
Programy Polityki Zdrowotnej adresowane do mieszkańców Szczecina w 2019 roku
Biuro Komunikacji Społecznej oraz Biuro Historii i Tradycji Policji KGP z okazji obchodów 100. rocznicy powołania Policji Państwowej zorganizowało Konkurs pn. Ogólnopolski Festiwal Form Teatralnych, Literackich, Filmowych i Malarskich „100 lat Policji”, którego celem jest upowszechnianie i popularyzacja wiedzy o zadaniach, misji i etosie tej formacji mundurowej.
W mammobusach realizowany jest program bezpłatnych badań profilaktycznych w kierunku wczesnego wykrywania raka piersi, adresowany dla kobiet w wieku 50-69 lat. Badania profilaktyczne nie wymagają skierowania.
Straż miejska przypomina o pierwszej w tym roku obowiązkowej deratyzacji, której termin przypada na 15 do 30 kwietnia.
Zapraszamy do zapoznania się z opracowanym przez pracowników Wojewódzkiej Stacji Sanitarno- Epidemiologicznej w Szczecinie Vademecum sanitarno-epidemiologicznym dla obcokrajowców i nie tylko, które porusza kwestię profilaktyki chorób zakaźnych w tym odry, gruźlicy, grypy, WZW A, WZW B, WZW C oraz HIV/AIDS.
Pogotowie powinniśmy wzywać wyłącznie w sytuacjach nagłego zagrożenia zdrowia i życia. Niestety wielu mieszkańców naszego regionu wciąż dzwoni pod numery alarmowe prosząc o interwencje w sprawach błahych lub takich, w których pomoc powinni uzyskać np. u lekarza rodzinnego lub stomatologa.
Od niespełna tygodnia w naszym mieście możemy zaobserwować nowe środki komunikacji jakimi są skutery elektryczne. Każdy użytkownik jednośladu musi znać przepisy ruchu drogowego. Szczecińscy policjanci przypominają obowiązujące regulacje.
Na terenie Zespołu Szkół Samochodowych, wzorem lat ubiegłych, odbyły się XXVII Rejonowe Mistrzostwa Pierwszej Pomocy Polskiego Czerwonego Krzyża w Szczecinie.
Rozpoczyna się okres przedświątecznej gorączki zakupów w galeriach handlowych, sklepach i na targowiskach. Zaaferowani przygotowaniami często zapominamy o bezpieczeństwie.
Wiosna zachęca do zmian. Chcesz zmieniać siebie i świat wokół. Jak to zrobić? Od czego zacząć? – Na te oraz wiele innych pytań chętnie odpowiedzą ochotnicy i ochotniczki – aktywiści i aktywistki z krwi i kości gotowi/e rozwiać wszelkie wątpliwości. Powiedzą gdzie i jak można się zaangażować i dlaczego warto?
Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji przygotowało kampanię o charakterze edukacyjno-profilaktycznym pod nazwą „Narkotyki i dopalacze zabijają” pod hasłem „Szkoda Ciebie na takie patoklimaty”.
Tylko regularne kontrolowanie stanu zdrowia pozwala ocenić, czy w organizmie nie zachodzą niebezpieczne zmiany chorobowe. Niestety zadowalający wynik poprzedniej mammografii nie zawsze gwarantuje, że obecnie nie zagraża nam nowotwór piersi. Bezpłatna mammografia w ramach Programu Profilaktyki Raka Piersi finansowanego przez NFZ pozwala to skutecznie sprawdzić.
Poradnia Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej Szkół Wyższych przy ul. Boh.Warszawy 51 informuje o dwóch nowych dziedzinach działalności
Biała Sobota w SPZOZSW w Szczecinie. W programie m.in. przesiewowe badanie słuchu, spirometria, konsultacje z fizjoterapeutą...
Nieuczciwi przedstawiciele firm pukający do naszych domów najczęściej próbują naciągnąć na kupno lub skorzystanie z usługi. Trzeba być asertywnym, stanowczo podziękować, najlepiej nie rozmawiać, nie chodzić na pokazy, radzić się fachowców. My decydujemy na co wydajemy pieniądze, a jeżeli ktoś bardzo nalega na zakup, jest to sytuacja podejrzana...
Przedsięwzięcie zorganizowane przez Komendę Miejską Policji we współpracy z Dyrektorem LO nr 7 pod nazwą "Bezpieczna wiosna w mundurze" odbyło się 21 marca 2019 - w Pierwszy Dzień Wiosny, Dniu Wagarowicza.
Światowy Dzień Wody, został ustanowiony przez Zgromadzenie Ogólne Organizacji Narodów Zjednoczonych rezolucją z dnia 22 grudnia 1992 r., w ramach Agendy 21, w czasie konferencji Szczyt Ziemi 1992 (UNCED) w Rio de Janeiro w Brazylii. Rok 1993 zapoczątkował obchody, które od tej pory odbywają się corocznie pod innym hasłem.
Regionalne Centrum Wolontariatu w Szczecinie zaprasza wszystkich, którzy myślą o wolontariacie, ale nie wiedzą od czego zacząć, tych którzy chcą usystematyzować swoją wiedzę na ten temat oraz wszystkich tych, którzy jeszcze nie wiedzą czy wolontariat to coś właśnie dla nich na warsztat pn. "Wolontariat w pierwszych krokach"
Jako wolontariusz/-ka możesz pomagać w lekcjach, grać z osobą samotną w szachy, zostać ratownikiem żywności w Jadłodzielni czy uczyć seniorów języka angielskiego.
Skakanie na skakance czy gra w gumę nie jest dziś oczywistą umiejętnością, jak dla poprzednich pokoleń. Współczesne dzieci wolą spędzać czas nie męcząc się.
Wielkimi krokami zbliża się sezon wakacyjny. Pomorze Zachodnie cieszy się powodzeniem dzięki niewątpliwym walorom naturalnym. Miejscowości nadmorskie i piękne jeziora w naszym regionie coraz częściej doceniane są przez mieszkańców oraz turystów, którzy wybierają je, jako miejsca swoich wakacyjnych kierunków.
Po raz kolejny zapraszamy na warsztaty edukacyjne dla pacjentów z cukrzycą typu II. Tematem tegorocznych będzie profesjonalna pielęgnacja stóp u pacjenta z cukrzycą. Warsztaty poprowadzi mgr Iwona Trzepiałowska, specjalista pielęgniarstwa diabetologicznego, konsultant wojewódzki w tej dziedzinie. W ramach warsztatów odbędzie się wykład, a następnie indywidualne konsultacje z oceną stóp i poradą w zakresie właściwej ich pielęgnacji.
Zapraszamy mieszkańców Szczecina 24 marca w godzinach 12.00 - 16.00 do Centrum Handlowego Galaxy, aby aktywnie spędzić popołudnie. W planie występy, konkursy, prezentacje lokalnych organizacji pozarządowych. Każdy jest mile widziany. Zapraszamy na Kto? NGO! – poznaj szczecińskie organizacje mini piknik pasji pod dachem.
Tylko w ubiegłym roku BMRK (Biuro Miejskiego Rzecznika Konsumentów) udzieliło ponad 16 tysięcy porad, co w porównaniu z 2017 rokiem stanowi wzrost o ponad 30%.
Wykorzystując uczciwość oraz zaufanie do drugiego człowieka, oszuści podszywają się za pracowników różnych instytucji, w tym za pracowników wodociągów. Sprawcy często szukają swoich ofiar wśród seniorów. Szczecińscy policjanci w związku z tym oszustwem zatrzymali 4 osoby, które najbliższe 3 miesiące spędzą w areszcie śledczym.
Ministerstwo Zdrowia zaprasza osoby w wieku 65 lat i powyżej do udziału w Ogólnopolskim programie badań przesiewowych w kierunku tętniaka aorty brzusznej, realizowanego w ramach programu polityki zdrowotnej pn. "Program Profilaktyki i Leczenia Chorób Układu Sercowo-Naczyniowego POLKARD na lata 2017-2020".
Informujemy o bezpłatnej pomocy dla osób pokrzywdzonych przestępstwem, świadków i osób im najbliższych świadczona przez Okręgowy Ośrodek Pomocy Pokrzywdzonym Przestępstwem oraz Punkty Lokalne Stowarzyszenia SOS dla Rodziny ze środków Funduszu Sprawiedliwości w latach 2019-2021.
Zapraszamy na rozmowę z Grzegorzem Galińskim - Starszym Asystentem w Oddziale Nadzoru Sanitarnego Granicznej Stacji Sanitarno - Epidemiologicznej w Szczecinie na temat żółtaczki zakaźnej.
Mechanizm oszustw na tzw. ”fałszywego znajomego”, funkcjonuje już od kilku lat. Modus operandi z reguły jest taki sam. Oszuści włamują się na konto użytkownika, podszywając się pod tożsamość właściciela konta, przesyłają do grupy znajomych wiadomości z prośba o pożyczkę. Bywa, że kwoty sięgają nawet kilkuset złotych.
Inspekcja Handlowa jest wyspecjalizowanym organem kontroli powołanym do ochrony konsumentów i praw konsumentów. Ochrona konsumenta to m.in. cały system kontroli, jakie prowadzi Inspekcja Handlowa. Nadzór nad produktami oferowanymi do sprzedaży jest również ważny dla bezpieczeństwa konsumenta. Ważne jest bowiem co jemy, jakie produkty używamy w życiu codziennym.
Polskie Towarzystwo Okulistyczne zaprasza pacjentów na trzecią edycję bezpłatnych badań profilaktycznych w kierunku jaskry, w ramach Światowego Tygodnia Jaskry, które potrwają do soboty 16 marca 2019 roku na terenie całej Polski.
Zaraźliwe szaleństwo od dawna przerażało i zarazem fascynowało ludzi, pojawiając się m.in. w niezliczonych dziełach literackich i filmach. Sprawdź, co warto wiedzieć o tej zabójczej chorobie.
Od 5 marca 2019 r. zapisy do skorzystania z porad prawnych i obywatelskich obowiązują pod nowym numerem telefonu: 91 42 45 000. Rejestracja czynna jest w poniedziałki w godz. 7.30 do 18.00, a od wtorku do piątku w godz. od 7.30 do 16.00...
Ostatnio ma miejsce afera dotycząca obligacji korporacyjnych GetBack'u. Zapraszamy do wysłuchania rozmowy z Panią Longiną Kaczmarek - Miejskim Rzecznikiem Konsumentów.
W 2018 roku w województwie zachodniopomorskim na pierwszą, umówioną wizytę do trzech poradni: endokrynologicznej, kardiologicznej i ortopedycznej nie przyszło prawie 13 tys. pacjentów; nie odbyła się co czwarta umówiona wizyta. O rezygnacji poinformowało ok. 20% zapisanych pacjentów.
Trzy razy w tygodniu w budynku przy ul. Broniewskiego 12 można wykonać test w kierunku HCV. Bezpłatne i anonimowe badania wykonywane są w ramach działania Punktu Konsultacyjno – Diagnostycznego HIV.
W 2019 roku przypadają obchody 100 - lecia powstania Policji. Jest to wspaniała okazja, aby tą okrągłą rocznicę uczcić szlachetnym czynem jakim jest oddanie krwi. Policjanci z Komendy Wojewódzkiej Policji w Szczecinie, Komendy Miejskiej oraz Klubu HDK PCK, przy Oddziale Prewencji Policji w Szczecinie, zorganizowali akcję poboru krwi pn. „1oo litrów krwi na 1oo – lecie Policji”.
Biuro Prewencji Komendy Głównej Policji uczestniczy w organizacji 12. edycji ogólnopolskiego konkursu „Policjant, który mi pomógł”, którego inicjatorem jest Ogólnopolskie Pogotowie dla Ofiar Przemocy w Rodzinie "Niebieska Linia" Instytutu Psychologii Zdrowia Polskiego Towarzystwa Psychologicznego.
Program „Odkrywamy Prawo Humanitarne” został stworzony przez Międzynarodowy Komitet Czerwonego Krzyża, w Polsce jest wdrażany przez Ministerstwo Edukacji Narodowej i Polski Czerwony Krzyż. Kurs e-learningowy przeznaczony jest dla nauczycieli i specjalistów pracujących z uczniami w klasach 7-8 szkoły podstawowej i w szkołach ponadpodstawowych, którzy chcą zdobyć wiedzę, aby w ramach swoich przedmiotów prowadzić zajęcia z zakresu międzynarodowego prawa humanitarnego konfliktów zbrojnych.
W nocy z 13 na 14 lutego na terenie całego kraju przeprowadzone zostało liczenie osób bezdomnych. Podczas badania na terenie Szczecina policzono dokładnie 853 osoby bezdomne. To o ok. 100 mniej niż przed dwoma laty.
Od 4 marca Polacy będą mogli składać wnioski o wydanie dowodów osobistych z warstwą elektroniczną. Projekt wchodzi w ostatnią fazę realizacji. Wszystkie dowody osobiste, które zostaną wydane na podstawie wniosków złożonych od 4 marca 2019 r. będą już miały warstwę elektroniczną.
W styczniu jako pierwsze w Polsce i jedyne w Europie powstało Centrum Polubownego Rozwiązywania Sporów Konsumenckich dotyczących Żywności. Po nieudanej reklamacji żywności u sprzedawcy można dociekać swoich praw dalej...
Fałszywe maile o wszczęciu kontroli skarbowej z domeny @o2.pl i opatrzone podpisem „mgr Marian Jakubowski" otrzymują podatnicy woj. zachodniopomorskiego. Krajowa Administracja Skarbowa nie wysyła zawiadomień o wszczęciu kontroli mailem.
Blisko 73 tysiące złotych. Tyle, dzięki Galerii Szpargałek, mieszkańcy przekazali na konta potrzebujących organizacji. Dzisiaj kolejna odsłona jedynej takiej charytatywnej galerii w Polsce. Zapraszamy o godzinie 11 do Ekoportu przy ulicy Arkońskiej.
Wywieszanie list pacjentów z ich danymi osobowymi i godzinami przyjęć w przychodniach jest niedozwolone. Natomiast tabliczki na drzwiach gabinetów lekarskich z nazwiskami przyjmujących lekarzy w żaden sposób nie naruszają przepisów o ochronie danych osobowych. Temu jak m.in. zorganizować pracę w przychodni zgodnie z RODO poświęcony jest kolejny film edukacyjny pt. „Przychodzi pacjent do lekarza”.
Świętuj wspólnie z żołnierzami 20. rocznicę wstąpienia Polski do NATO. Już 9 marca 2019 r. o godz. 11.00, w 20 jednostkach wojskowych na terenie całego kraju rozpoczną się pikniki wojskowe pod hasłem „20 lat Polski w NATO”.
Rodziny oraz najbliżsi sprawujący opiekę nad dzieckiem z niepełnosprawnością lub dorosłą osobą niesamodzielną znajdą pomoc w mieszkaniu wytchnieniowym, które zostało oficjalnie otwarte w piątek, 22 lutego 2019 r. w Szczecinie.
23 lutego przypada Ogólnopolski Dzień Walki z Depresją. Według Światowej Organizacji Zdrowia z depresją zmaga się ponad 350 mln ludzi, co czyni ją jednym z najpoważniejszych problemów zdrowotnych. Celem kampanii „Depresja. Rozumiesz – Pomagasz” jest edukacja społeczeństwa i walka ze stygmatyzacją osób cierpiących na depresję.
Kilkudniowy wyjazd do europejskiej stolicy czy piesza wędrówka po tropikalnych lasach? Lokalne specjały kulinarne, kuchnia uliczna, albo posiłki w hotelowej restauracji. Seria biznesowych spotkań, skrupulatnie zaplanowany urlop czy okazja last minute? Na to, jak powinniśmy przygotować się do zagranicznego wyjazdu, wpływa wiele czynników. Dotyczy to również profilaktyki zdrowotnej przed podróżą, którą powinniśmy zawsze dopasować do charakteru wyjazdu i planowanych aktywności.
W sobotę 16 marca, br na Wydziale Nauk o Ziemi US, odbędzie się już II Finał. Cel akcji jest charytatywny, przekazanie funduszy na remont Kliniki Pediatrii, Hemato-Onkologii i Gastroenterologii PUM w Szczecinie.
Dr Edyta Bielak-Jomaa, Prezes Urzędu Ochrony Danych Osobowych zwróciła się do Ministra Finansów z prośbą o wyjaśnienie, czy rzeczywiście pracodawcy są w stanie zalogować się do usługi Twój e-PIT na dane pracownika i sprawdzić dane przekazane przez innych płatników.
Warsztat pn. "Wolontariat w pierwszych krokach" pozwoli rozwiać wątpliwości i odpowiedzieć na pytania – Kto może być wolontariuszem i gdzie? Jakie mamy prawa i obowiązki jako ochotnicy? Jakie mogą być nasze motywacje i korzyści wynikające z podjęcia aktywności wolontariackiej?
W związku z Ogólnopolskim Dniem Walki z Depresją 22.02.2018 r. ( piątek ), o godzinie 18:00, w Zachodniopomorskim Instytucie Psychoterapii w Szczecinie, przy ul. Królowej Korony Polskiej 26/1, odbędzie się kolejny z cyklu naszych wykładów otwartych.
W Szczecińskim Centrum Profilaktyki Uzależnień działa grupa wsparcia dla osób uzależnionych od alkoholu i narkotyków, a także grupa członków rodzin dotkniętych alkoholizmem - DDA (Dorosłych Dzieci Alkoholików). Zapraszamy na rozmowę.
Wiosną rozpoczną się prace związane z zadaniem pod nazwą „Utworzenie „Strefy 30” w obrębie ulic Okrzei – Budzysza Wosia – Przybyszewskiego – Grzegorza z Sanoka wraz z remontem jezdni i chodników na ul. Przybyszewskiego – Reymonta - Grzegorza z Sanoka w Szczecinie. Etap III – Przebudowa ul. Reymonta wraz z dostosowaniem organizacji ruchu". W najbliższych dniach nastąpi podpisanie umowy z wykonawcą robót.
Nowe mieszkania wspomagane dla seniorów – rusza nabór Od 18 lutego seniorzy mogą składać wnioski o wynajem mieszkania wspomaganego w ramach programu „Dom dla seniora”. Do wynajęcia jest w sumie 15 lokali. Wnioski można składać do 4 marca.
Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów po raz drugi sprawdził, czy maski antysmogowe nas chronią. Fachowo są nazywane półmaskami filtrującymi, a do kontroli wytypowali je inspektorzy Inspekcji Handlowej w IV kw. 2018 r. Maski pobraliśmy z 13 sklepów budowlanych i hurtowni w 5 województwach.
Karta płatnicza staje się poza gotówką coraz częstszym „wyposażeniem” naszego portfela. W przypadku kradzieży karty złodziej, aby wypłacić pieniądze z bankomatu lub dokonać transakcji w sklepie musiałby znać nasz kod PIN.
Ogólnopolskie działania kontrolno-prewencyjne Truck&Bus, prowadzone dzisiaj przez policjantów w całej Polsce, mają na celu ujawnianie i eliminowanie naruszeń obowiązków lub warunków przewozu drogowego rzeczy i osób.
Uprzejmie informujemy, że wzorem lat ubiegłych Ministerstwo Sprawiedliwości organizuje w dniach 18-24 lutego 2019 roku "Tydzień Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem". Zasadniczym celem tej inicjatywy jest zwrócenie szczególnej uwagi na potrzeby i prawa osób pokrzywdzonych przestępstwem.
Osoby, które właśnie wycofały się z życia zawodowego są szczególnie zagrożone uzależnieniem od alkoholu czy leków. Są też w grupie, która jest szczególnie narażona na szkody z nim związane.
Najważniejsze pytanie - czy hejt jest przestępstwem? Zapraszamy na rozmowę ze st.asp. Michałem Sroką z Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Szczecinie.
Dzisiaj policjanci ruchu drogowego prowadzą w całym kraju działania kontrolno-prewencyjne pn. „Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego". Mają one na celu przede wszystkim poprawę bezpieczeństwa pieszych.
Czym jest hejt w sieci? Jakie są konsekwencje hejtu? Zapraszamy na rozmowę z st. asp. Michałem Sroką z Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Szczecinie.
W mammobusach realizowany jest program bezpłatnych badań profilaktycznych w kierunku wczesnego wykrywania raka piersi, adresowany dla kobiet w wieku 50-69 lat. Badania profilaktyczne nie wymagają skierowania.
System Wczesnego Ostrzegania o Niebezpiecznej Żywności i Paszach (ang. Rapid Alert System for Food and Feed, w skrócie RASFF) służy do wymiany informacji pomiędzy organami urzędowej kontroli w Europie będącymi członkami tego systemu.
Dzisiaj, 5 lutego br., obchodzony jest Dzień Bezpiecznego Internetu (DBI). Hasło zwraca uwagę na działanie każdego użytkownika sieci WWW. W czasach masowego korzystania z komputerów, czy urządzeń mobilnych, codziennie stykamy się z siecią internetową. Dlatego warto wspomnieć o tym, jak robić to bezpiecznie. Dzień Bezpiecznego Internetu (DBI) obchodzony jest z inicjatywy Komisji Europejskiej od 2004 r. Początkowo obchodzony był tylko w Europie, ale już od lat DBI przekroczył jej granice angażując państwa z całego świata.
5 lutego, 15. raz w Polsce będziemy obchodzić Dzień Bezpiecznego Internetu (DBI). Centralnym punktem obchodów jest największa w Europie konferencja dla profesjonalistów na temat bezpieczeństwa dzieci i młodzieży online.
Warsztat pn. "Wolontariat w pierwszych krokach" pozwoli rozwiać wątpliwości i odpowiedzieć na pytania – Kto może być wolontariuszem i gdzie? Jakie mamy prawa i obowiązki jako ochotnicy? Jakie mogą być nasze motywacje i korzyści wynikające z podjęcia aktywności wolontariackiej?
XIV Międzynarodowe Zimowe Mistrzostwa w Ratownictwie Medycznym zaplanowano w dniach 29.01 – 1.02.2019 roku w Bielsku Białej. W zawodach udział wzięły 33 zespoły ratowników medycznych z Polski i z zagranicy.
W związku z trwającymi feriami zimowymi policjanci Referatu Wodnego KMP w Szczecinie, przeprowadzili wzmożone kontrole akwenów i terenów przywodnych, w trosce o bezpieczeństwo osób tam przebywających.
W trosce o bezpieczeństwo dzieci i młodzieży wyjeżdżających na ferie zimowe inspektorzy transportu drogowego regularnie przeprowadzają kontrole autobusów wyjeżdżających na zimowy wypoczynek.
Zapraszamy na rozmowę z Arkadiuszem Oryszewskim - prezesem Stowarzyszenia Feniks, prowadzącym schronisko dla bezdomnych, pogotowie zimowe oraz jadłodajnię dla bezdomnych. O swoich losach opowiadają także sami mieszkańcy schroniska.
Konkurs skierowany jest do uczniów szkół ponadpodstawowych z 4 województw: pomorskiego, zachodniopomorskiego, warmińsko-mazurskiego oraz kujawsko-pomorskiego. Uczestnicy konkursu będą mieli za zadanie stworzenie krótkiego filmu zgodnie z regulaminem.
Każdy, kto wyjeżdża do kraju Unii Europejskiej, choćby na zakupy, zawsze powinien mieć przy sobie kartę, dzięki której w nagłym przypadku otrzyma taką samą pomoc, jak inne osoby ubezpieczone, które w tym kraju mieszkają. EKUZ wydają oddziały NFZ.
Dziecko u lekarza
Ferie rozpoczęły się. Jak je bezpiecznie spędzić? Zapraszamy na rozmowę z st. sierż. Moniką Malińską z Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Szczecinie.
Za kilka dni rozpoczynają się ferie dla naszego województwa. Przygotowują się do nich nie tylko najmłodsi mieszkańcy naszego miasta i ich rodzice czy opiekunowie, ale również szczecińscy policjanci.
Zbliżające się ferie, to czas wzmożonych działań służb i instytucji, których zadaniem jest zapewnienie bezpiecznego wypoczynku szczególnie dzieciom i młodzieży.
Tego dnia wspólnie z przedstawicielami Wojewódzkiej Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej, Międzynarodowego Stowarzyszenia Studentów Medycyny IFMSA-Poland oddział Szczecin oraz Polskiego Towarzystwa Studentów Farmacji Oddział Szczecin promować będziemy życie wolne od nadmiaru cukru w codziennej diecie. Powiemy czym zastąpić biały cukier, aby było słodko, ale zdrowo! Będą też badania poziomu cukru we krwi i składu masy ciała.
Mistrzostwa odbędą się w Bielsku Białej w dniach od 29 stycznia do 1 lutego 2019 r. Do zawodów zgłosiły się 34 zespoły z Polski i z zagranicy. Wśród nich są dwie drużyny z Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Szczecinie.
Troll internetowy może kojarzyć się z postacią z bajek, ale jest to osoba działająca w internecie na forach. Zapraszamy na rozmowę z st.asp. Michałem Sroką z Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Szczecinie.
Jako wolontariusz/-ka możesz pomagać w lekcjach, grać z osobą samotną w szachy, zostać ratownikiem żywności w Jadłodzielni czy uczyć seniorów języka angielskiego.
Ogrzewalnia dla osób bezdomnych pragnących schronić się przed niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi funkcjonuje w Szczecińskim Centrum Profilaktyki Uzależnień. Zapraszamy na rozmowę ze Sławomirem Dworakiem- Kierownikiem SCPU.
Nikt rozsądny nie daje nieznanej osobie swojego portfela z pieniędzmi. A właśnie tak często robimy w Internecie, kiedy nie przestrzegamy podstawowych zasad bezpieczeństwa i przelewamy swoje pieniądze na konta przestępców lub też dajemy im dostęp do naszych wrażliwych danych, i w ten sposób pozwalamy się okraść.
Z okazji Dnia Babci i Dziadka oprócz życzeń i upominków podarujmy seniorom wiedzę na temat przestępców, którzy metodami "na wnuczka", "na policjanta" wykorzystując zaufanie oraz chęć niesienia pomocy nadal oszukują osoby starsze, które często tracą dorobek swojego życia.
Informacje dla pacjentów w związku z podejrzeniem lub zachorowaniem na odrę, na podstawie wytycznych Głównego Inspektora Sanitarnego i Krajowego Konsultanta w dziedzinie chorób zakaźnych
Już dziś obchodzimy Dzień Babci, a jutro Dzień Dziadka, z tej okazji pracownicy Referatu ds. Organizacji Ruchu Drogowego Urzędu Miasta, Strażnicy Miejscy oraz policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Szczecinie już po raz kolejny przygotowali specjalną niespodziankę dla seniorów.
W Szczecinie rusza tegoroczna kwalifikacja wojskowa. Przed komisjami lekarskimi powinno się stawić ponad 2 tys. mężczyzn i kobiet.
Odbiór choinek odbywać się będzie raz w tygodniu w zabudowie jednorodzinnej oraz dwa razy w tygodniu w zabudowie wielorodzinnej, po wcześniejszym zgłoszeniu telefonicznym lum mailowym.
Na stronie internetowej UOKiK działa nowy rejestr klauzul niedozwolonych. Teraz łatwiej wyszukasz konkretne postanowienie.
Ferie zimowe dla dzieci i młodzieży to wspaniały czas relaksu i odpoczynku. Aby przebiegły szczęśliwie i wszyscy wrócili wypoczęci do swych domów, należy pamiętać o podstawowych zasadach bezpieczeństwa.
W ramach Dnia Otwartego pod hasłem „Cukier szkodzi”, proponujemy badania poziomu glukozy we krwi, pomiar masy ciała i jego składu, pogadanki o szkodliwości nadmiaru słodyczy i słodkich napojów dla zdrowia zębów...ci!
Czy konsument może negocjować cenę ze sprzedawcą? Od czego to zależy? Jak rozmawiać? Zapraszamy do wysłuchania rozmowy z Panią Longiną Kaczmarek - Miejskim Rzecznikiem Konsumentów.
Biuro do Walki z Cyberprzestępczością Komendy Głównej Policji, FinCERT.pl - Bankowe Centrum Bezpieczeństwa Związku Banków Polskich oraz Polska Izba Informatyki i Telekomunikacji ostrzegają użytkowników smartfonów przed skanowaniem kodów QR z naklejek, które w ostatnim czasie bezprawnie umieszczane są na bankomatach.
Obecna pora roku nie sprzyja pieszym. Z powodu trudnych warunków atmosferycznych piesi są dla kierujących słabo widoczni nawet w dzień. Taka sytuacja ma przełożenie na ich bezpieczeństwo w ruchu drogowym.
Ferie dla szczecińskich uczniów rozpoczną się już 28 stycznia i potrwają do 10 lutego. Dla wielu osób a przede wszystkim dla dzieci i młodzieży, będzie to doskonała okazja do aktywnego relaksu...
W programie m.in.: spotkania, pokazy i prelekcje dla rodziców, atrakcje i warsztaty dla dzieci, hardcorowy biegowy tor przeszkód, bieg „Policz się z Cukrzycą”, finałowe Światełko do Nieba, występy grup muzycznych i artystycznych, licytacje, no i wspieramy ze wspieram.to Zapraszamy na 27. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy który odbędzie się na Łasztowni. W tym roku gramy pod hasłem: Pomaganie jest dziecinnie proste.
27. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy pod hasłem POMAGANIE JEST DZIECINNIE PROSTE, odbędzie się 13 stycznia 2019 r. na Łasztowni.
Kiedy na zewnątrz panują niskie temperatury wiele osób narażonych jest na utratę życia lub zdrowia na skutek wychłodzenia organizmu. Problem ten dotyka przede wszystkim osoby bezdomne, samotne, w podeszłym wieku.
Stosowanie substancji dodatkowych do żywności jak również znakowanie produktów spożywczych jest uregulowane na poziomie Unii Europejskiej. Wymagania prawne szczegółowo regulują zakres używania substancji dodatkowych w przemyśle spożywczym, w tym również wyznaczają maksymalne poziomy w żywności dla większości z nich.
Przyłącz się do wydarzenia Dzień Bezpiecznego Internetu 2019 i zarejestruj swoje lokalne przedsięwzięcie DBI. Zapraszamy szkoły, domy kultury, organizacje pozarządowe, ale także firmy i osoby prywatne do udziału w tym corocznym wydarzeniu.
Pamiętajmy, że dzięki naszej szybkiej reakcji możemy uratować komuś życie. Zawsze o zdarzeniu zagrażającemu życiu powiadamiajmy służby ratunkowe dzwoniąc pod numer 112 lub 999. Nie bójmy się też samodzielnie udzielać pierwszej pomocy i używać AED, o ile mamy taką możliwość.
Pierwsze kroki w nowym roku mogą być skierowane do wolontariatu. Dlatego serdecznie zapraszamy na warsztat dla początkujących wolontariuszy.
Niech ten szczególny czas Świąt Bożego Narodzenia Będzie okazją do spędzenia miłych chwil w gronie najbliższych, W atmosferze pełnej miłości, radości i wzajemnej życzliwości, A Nowy Rok niech stanie się czasem spełnionych marzeń i pozytywnych wrażeń.
Szczecińscy Policjanci w dalszym ciągu prowadzą akcję profilaktyczną pn. „Strzeżonego sąsiad strzeże” w ramach której, mieszkańcy miasta informowani są w jaki sposób zabezpieczyć swoje mieszkania i domy przed włamaniem bądź kradzieżą.
Inspekcja Handlowa w III kwartale 2018 r. po raz kolejny skontrolowała zabawki. Łącznie inspektorzy sprawdzili 551 zabawek u 65 przedsiębiorców (głównie w małych i dużych sklepach oraz hurtowniach) w 7 województwach. Zakwestionowali 33 proc. skontrolowanych zabawek (182), zarówno ze względów konstrukcyjnych, jak i z powodów formalnych.
Izba Administracji Skarbowej w Szczecinie ogłasza zapisy szkół (podstawowych, ponadpodstawowych oraz uczelni wyższych) z obszaru województwa zachodniopomorskiego do działań edukacyjnych w obszarze urządzania nielegalnych gier hazardowych.
Na Szpitalny Oddział Ratunkowy Szpitala Pediatrycznego „Zdroje” w Szczecinie trafił nowy sprzęt służący do monitorowania i badania funkcji życiowych organizmu małych pacjentów.
Nadchodzące dni będą bardzo intensywne dla wszystkich, którzy przygotowują się do Świąt Bożego Narodzenia. W ten przedświąteczny weekend szczecińscy policjanci udali się pod centra handlowe naszego miasta, aby bezpośrednio apelować i przypominać udającym się na zakupy mieszkańcom, by byli ostrożni.
Zapraszamy na nasz punkt szkoleniowy na Szczecińskim Jarmarku Bożonarodzeniowym!
Dwa bezzałogowe statki powietrzne będą regularnie latały nad miastem i sprawdzały, czym szczecinianie palą w piecach. Pierwsze pomiary zostały już wykonane. Wszystko po to, aby jeszcze skuteczniej przeciwdziałać zanieczyszczaniu powietrza.
W tym roku w siedzibie naszej organizacji spotkać można Mirę z Niemiec, Batu z Gruzji i Mariię z Ukrainy. Pomagają w organizacji lokalnych wydarzeń (Godzina dla Szczecina, Szybka Randka z Wolontariatem) oraz odwiedzają przedszkola, szkoły, uczelnie, gdzie prowadzą warsztaty o swoich krajach, kulturach i wolontariacie zagranicznym.
Szczepienia ochronne to jedno z najpotężniejszych narzędzi, jakim dysponuje zdrowie publiczne. W piątek 7 grudnia z okazji Ogólnopolskiego Dnia Szczepień rusza ogólnopolska kampania społeczna pod hasłem #zaszczepieniBezpieczni skierowana do rodziców szukających odpowiedzi na nurtujące pytania na temat szczepień ochronnych.
Co zrobić, gdy telefon dzwoni co chwilę z propozycjami zakupu, udziału w konkursach, z zaproszeniami na pokazy?
Uczniowie SP nr 10 w ramach zajęć doradztwa zawodowego miały spotkanie z lekarzem Lotniczego Pogotowia Ratunkowego - panem Michałem Pocentkiem.
Pamiętajmy o prawie odstąpienia od zakupów przez internet w ciągu 14 dni. Drugą możliwością jest złożenie reklamacji operatora płatności lub sprzedawcy. Zapraszamy na rozmowę z Panią Longiną Kaczmarek - Miejskim Rzecznikiem Konsumentów.
Hasła, które tworzymy do naszych internetowych kont mają za zadanie chronić nasze dane i zapewnić nam bezpieczeństwo w sieci. Jednak według badań 50 proc. Polaków nie zmienia regularnie pin-u i hasła do bankowości internetowej.
Działania promocyjne polegają na prowadzeniu kampanii informacyjnej skierowanej do dzieci uczestniczących w „Programie dla szkół”, ich rodziców oraz ogółu społeczeństwa. Celem tych działań jest zwiększenie rozpoznawalności Programu, a także kształtowanie właściwych nawyków żywieniowych wśród najmłodszych.
Inspektorzy transportu drogowego przeprowadzili w ostatnich tygodniach wzmożone kontrole autobusów komunikacji miejskiej i podmiejskiej w większych miastach woj. zachodniopomorskiego. Kontrole były prowadzone m.in. w Szczecinie, Koszalinie, Stargardzie, Goleniowie, Pyrzycach.
W Komisariacie Policji Nad Odrą odbył się finał akcji pn. „Miś Ratownik”. Mł. asp. Kamila Sendel wspólnie z dzielnicowymi ze swojej jednostki zorganizowała zbiórkę pluszaków. Maskotki zostały przekazane przedstawicielom różnych służb, którzy będą wręczać je dzieciom podczas przeprowadzanych interwencji w okresie świątecznym.
W mammobusach realizowany jest program bezpłatnych badań profilaktycznych w kierunku wczesnego wykrywania raka piersi, adresowany dla kobiet w wieku 50-69 lat. Na badania profilaktyczne skierowania nie są wymagane.
W jaki sposób możemy odnajdywać Cele Zrównoważonego Rozwoju na co dzień i pracować na rzecz ich realizacji? Wiele lokalnych organizacji działa według wytycznych zawartych w Agendzie 2030. Również w Szczecinie spotykamy aktywistki i aktywistów, którzy każdego dnia dążą do równości, pokoju i respektowania godności ludzkiej.
5 i 6 grudnia wszyscy mieszkańcy Szczecina będą mogli wykonać bezpłatne badanie oczu, które pozwoli ocenić jakość powierzchni oka oraz filmu łzowego pod kątem występowania u nich zespołu suchego oka (ZSO).
O macierzyństwie Katarzyna marzyła już od najmłodszych lat. Dlatego, gdy usłyszała diagnozę stwardnienia rozsianego (SM) pomyślała, że jej szansa na bycie matką została przekreślona. Dziś jest szczęśliwą mamą Witusia i razem z neurologiem dr Katarzyną Kurowską, w ramach kolejnego poruszającego filmu kampanii „Mój sposób na SM” obala kolejne mity na temat macierzyństwa u chorych na stwardnienie rozsiane.
Rozpoczyna się IX Kampania Białej Wstążki w Szczecinie. W jej trakcie będziemy chcieli zwrócić uwagę mieszkańców naszego miasta na problem przemocy w rodzinie oraz jej destrukcyjne skutki. Kampania potrwa od 25 listopada do 6 grudnia.
Zachodniopomorscy policjanci apelują do kierowców o ostrożną jazdę i dostosowanie prędkości do warunków na drodze. Mokra, śliska nawierzchnia, Coraz częstsze, intensywne opady deszczu pogarszają warunki jazdy, znacznie wydłużając drogę hamowania.
Startuje tegoroczna edycja akcji „Tramwaj profilaktyki HIV”, w ramach której pracownicy Poradni Nabytych Niedoborów Immunologicznych Szpitala Wojewódzkiego w Szczecinie będą zachęcać do profilaktycznych badań w kierunku HIV i HCV.
Już 15 listopada personel medyczny Fundacji NEUCA dla Zdrowia pojawi się Szczecinie, w ramach akcji „Przystanek dla Serca”, którą realizuje w prawie 50 lokalizacjach w całej Polsce. To okazja dla mieszkańców na wykonanie bezpłatnych badań kardiologicznych.
Nauczycieli i Dyrekcję przedszkoli oraz nauczania wczesnoszkolnego serdecznie zapraszamy na Spotkanie Edukacyjne „Zdrowe Dziecko”, które odbędzie się 24 listopada 2018 roku w Technoparku Pomerania mieszczącym się przy ul. Cyfrowej 2-8 w Szczecinie.
Kampania "Nawet dziecko to potrafi" została stworzona w ramach olimpiady Zwolnieni z Teorii, przez grupę czterech uczniów szczecińskich szkół średnich ( Michał Dąbrowski - XIV LO, Mikołaj Mazur - V LO, Kacper Borkowski - V LO, Stanisław Kabata - ZSEE ). Projekt został wsparty przez Fundację Zachodnia oraz Związek Harcerstwa Rzeczypospolitej Obwód Szczeciński.
TIP, czyli Telefoniczna Informacja Pacjenta to wspólny projekt Rzecznika Praw Pacjenta oraz Narodowego Funduszu Zdrowia. Pod jednym numerem telefonu, już od 13 listopada będzie można uzyskać informacje dotyczące zabezpieczenia potrzeb zdrowotnych Pacjentów jak i ochrony ich praw. Dziś podpisano oficjalne porozumienie w tej sprawie.
W odpowiedzi na bardzo duże zainteresowanie kursem Kwalifikowanej Pierwszej Pomocy, WOPR Województwa Zachodniopomorskiego ogłasza nabór osób chętnych do udziału w szkoleniu.
Idea Światowego Dnia Rzucania Palenia narodziła się w Stanach Zjednoczonych z inicjatywy dziennikarza Lynna Smitha, który w 1974 roku zaapelował do czytelników swojej gazety, aby przez jeden dzień nie palili papierosów.
Nie pozostawaj bierny, gdy zobaczysz osobę bezdomną śpiącą na klatce schodowej, w wiacie śmietnikowej, na przystanku komunikacji miejskiej lub w każdym innym miejscu!
Darmowe badania kolonoskopowe w kierunku raka jelita grubego wykonywane są do końca roku w Pracowni Endoskopii w szpitalu przy ul. Arkońskiej w Szczecinie. Telefon kontaktowy: 91 813 91 40.
Szkoła Podstawowa nr 7 im. Heleny Raszki w Szczecinie, Stowarzyszenie POLITES i Regionalne Centrum Wolontariatu serdecznie zaprasza uczniów klas IV- VIII szkół podstawowych i uczniów szkół ponadpodstawowych razem z opiekunami
Zapraszamy na kolejne spotkanie w ramach projektu „Młodzi Agenci. Młodym Okiem”. Tym razem będzie coś dla ciała.
- Czad to niebezpieczny zabójca, potrafi przyjść niezauważalny i być bardzo groźny. Policja nie jest w stanie go zidentyfikować, złapać i ukarać. Przed czadem trzeba bronić się świadomością, edukacją i wiedzą – powiedział wiceminister Jarosław Zieliński inaugurując kolejną edycję społecznej akcji informacyjnej „Czad i Ogień”.
Zbliża się dzień Wszystkich Świętych. Jak co roku, wielu z nas zdecyduje się na pokonanie setek kilometrów, aby w ten szczególny czas odwiedzić groby bliskich. Dużego natężenia ruchu należy spodziewać się zarówno przy cmentarzach, jak i na drogach całego kraju.
Pamiętajmy! Alkohol pogarsza koordynacje ruchów, wzrok oraz zmniejsza szybkość reakcji. Każda ilość spożytego alkoholu wpływa na funkcjonowanie organizmu człowieka! Mocna kawa, tłusty posiłek lub zimny prysznic nie postawią cię nagle na nogi!
W piątek, 26 października 2018 roku, uczniowie Centrum Edukacji Ogrodniczej wzięli udział w akcji „Godzina dla Twojej miejscowości”, realizowanej przez Stowarzyszenie POLITES w Szczecinie oraz współfinansowanej z budżetu Województwa Zachodniopomorskiego w ramach zadania pod nazwą „Wiele Barw Wolontariatu”.
W związku z dniem Wszystkich Świętych, odwiedzamy groby bliskich i wyjeżdżamy na oddalone od miejsca zamieszkania cmentarze. Jest to okres, w którym powinniśmy zachować szczególną ostrożność, by nie paść ofiarą przestępców.
Meningokoki i pneumokoki to bakterie bytujące w śluzówce człowieka. Są środowiska, gdzie nosicieli może być więcej niż w całej populacji, np. w przedszkolach czy koszarach. Ale dezynfekcja pomieszczeń to nie broń na te patogeny.
Warto zainteresować się, czy znamy swoich sąsiadów, czy któryś z nich nie potrzebuje pomocy. W obecnej rzeczywistości zapominamy często o społecznej stronie życia w mieście, nie utrzymujemy stosunków sąsiedzkich.
Jeśli jesteś rodzicem lub dyrektorem szkoły, której dziecko dzięki własnemu działaniu lub wezwaniu odpowiednich służb bezpośrednio przyczyniło się do ocalenia zdrowia i życia innych osób, zgłoś je do Medalu "Młody Bohater" przyznawanego przez ministra spraw wewnętrznych i administracji.
W naszym rejonie występują silne wichury, opady, zjawisko cofki, ale mieszkańcy powinni być świadomi innych zagrożeń z codziennego życia np. zagrożenia w komunikacji publicznej. Zagrożenia współczesne są całkowicie inne niż te sprzed wieku. Obecnie bardzo istotna jest edukacja młodzieży.
Komendant Miejski Policji w Szczecinie zaprasza do udziału w debacie społecznej zorganizowanej przez Komendę Miejską Policji w Szczecinie oraz Zakład Ubezpieczeń Społecznych w Szczecinie pt. „Bezpieczny Senior”.
W dniu 17 października 2018 r. odwiedziła naszą klasę Pani Adriana Brzeźniak-Misiuro dyrektor Szczecińskiego Centrum Profilaktyki Uzależnień. W bardzo ciekawy sposób opowiedziała nam o swojej pracy, o tym czym zajmuje się SCPU oraz o ryzykownych zachowaniach, które podejmują nastolatkowie.
Kilkanaście tysięcy Polaków rocznie wpada w pułapkę współczesnego niewolnictwa. To nie tylko zmuszanie do prostytucji. Rosnąca liczba przypadków dotyczy zniewolenia poprzez pracę.
Ćwiczenia w ramach ogólnokrajowego systemu wykrywania skażeń i powiadamiania o ich wystąpieniu „Patrol-18”. Ćwiczenia z udziałem zachodniopomorskich służb ratowniczych i zarządzania kryzysowego odbyły się w środę (17.10.2018) w Dziwnowie.
We wtorek 16 października br. W Netto Arenie w Szczecinie odbyła się akcja edukacyjna CPR DAY 2018. Wydarzenie zostało zorganizowane z okazji Europejskiego Dnia Przywracania Czynności Serca, który obchodzony był w wielu lokalizacjach naszego województwa i nie tylko.
Dziś od wczesnych godzin porannych policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego KMP w Szczecinie prowadzą wzmożone działania pn. „PIESI”. Mundurowi zwracają szczególną uwagę na błędy uczestników ruchu popełniane w miejscach, gdzie krzyżuje się ruch pieszych i kierujących oraz przypominają o zachowaniu podstawowych zasad bezpieczeństwa.
17 października w siedzibie REMONDIS odbyła się 11. edycja imprezy "Odjazd Śmieci" organizowanej przez Dom Kultury Słowianin w ramach projektu Eko-Przedszkolak 2018. Jak co roku, w wydarzeniu wzięło udział około 300 dzieci z przedszkoli i klas młodszych szkół podstawowych ze Szczecina.
Po szkoleniach dla rowerzystów w Mierzynie i Świnoujściu przyszedł czas na Szczecin. Już w najbliższą niedzielę w stolicy Pomorza Zachodniego szkolenie podczas którego ratownicy medyczni będą uczyć miłośników turystyki rowerowej udzielania pierwszej pomocy, a policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Szczecinie będą przypominać rowerzystom przepisy z ustawy Prawo o ruchu drogowym.
We wtorek października 2018 roku wybraliśmy się w ramach lekcji do Netto Areny w Szczecinie na zajęcia udzielania pierwszej pomocy.
Program sektorowy „Bankowcy dla Edukacji” to jeden z największych programów edukacji finansowej w Europie. Jest on realizowany od 2016 r. z inicjatywy Związku Banków Polskich przez Warszawski Instytut Bankowości. Jego celem jest edukowanie uczniów, studentów i seniorów w zakresie podstaw praktycznej wiedzy dotyczącej ekonomii, finansów, bankowości, przedsiębiorczości, cyberbezpieczeństwa i obrotu bezgotówkowego.
Jak zatrzymać urodę w chorobie onkologicznej. Indywidualne porady z zakresu pielęgnacji skóry głowy, twarzy, ciała w trakcie leczenia onkologicznego. Porad będzie udzielać w każdą środę w godz. 9:30-12:00 w budynku nr 8 w Przyszpitalnej Przychodni Onkologicznej personel Onkosalonu „Aura”.
18 października obchodzony jest Europejski Dzień Walki z Handlem Ludźmi. W tym roku będą to już XII obchody. Szczególnie tego dnia organy ścigania, w tym Policja, organizacje rządowe jak i pozarządowe starają się uświadomić społeczeństwu, czym jest handel ludźmi i jak się ustrzec, aby nie zostać ofiarą tego przestępstwa.
Ponad 400 gmin, w tym 16 miast wojewódzkich – od kilku miesięcy jednostki samorządu terytorialnego w Polsce aktywnie włączają się w jeden z największych europejskich programów edukacji finansowej „Bankowcy dla Edukacji”, realizowany przez sektor finansowy w Polsce.
Szybkie tempo życia, stres, zbyt duża ilość obowiązków, mobbing, wypalenie zawodowe. Te i inne problemy dotyczą coraz większej liczby Polaków. Jak temu zaradzić? Jak można pomóc sobie a jak swoim bliskim? Jak zdrowo żyć?
Używanie elementów odblaskowych szczególnie w okresie jesienno-zimowym, kiedy wcześnie zapada zmrok i widoczność jest zdecydowanie gorsza, może uratować nasze życie.
Ruszyła kampania rekrutacyjna Ministerstwa Obrony Narodowej „Zostań żołnierzem Rzeczypospolitej”. Ma ona pokazać, że bycie żołnierzem to nie tylko służba, ale też ciekawa , stabilna i perspektywiczna praca. Od 14 października na terenie całego kraju żołnierze będą spotykać się z Polakami i zachęcać ich, by wstępowali do wojska.
Pierwszy z szesnastu hybrydowych autobusów, kupionych przez Miasto Szczecin, zjechał z taśmy produkcyjnej. Autobus powinien trafić do Szczecina z początkiem listopada br.
Ogólnopolska kampania edukacyjno-informacyjna na temat zagrożeń związanych z możliwością powstania pożarów w mieszkaniach lub domach jednorodzinnych oraz zatruciem tlenkiem węgla.
13 października obchodzimy Dzień Ratownictwa Medycznego. To święto tych, którzy wezwani w niebezpiecznych sytuacjach ratują ludzkie zdrowie i życie. Nie wszyscy jednak wiedzą, że zanim przybędą ratownicy, obowiązek udzielenia pierwszej pomocy ma każdy świadek zdarzenia.
W 2018 r. zanotowano w województwie zachodniopomorskim 72 przypadki zakażeń wirusem HIV. To o 12 więcej niż w tym samym okresie 2017 r. Zdaniem specjalistów najczęstszą przyczyną zakażeń są ryzykowne zachowania seksualne.
Zapraszamy tym razem na trzy relacje z kampanii na Bulwarach. Wydarzenia odbyły się pod koniec wakacji: taniec-masaż polinezyjski, warsztaty śmiechu, taniec słowiański.
Asystent do Spraw Nieletnich KP Szczecin-Niebuszewo na początku października 2018r., odwiedził młodzież ze Szkoły Podstawowej nr 46 w Szczecinie przy ul. Felczaka gdzie jednym z głównych tematów spotkania był prowadzony przez Komendę Miejska w Szczecinie program „Cyberdżungla”, a także została poruszona tematyka związana z zbliżającym się Europejskim Dniem Walki z Handlem Ludźmi.
Już w listopadzie na szczecińskim niebie pojawi się specjalny dron, który będzie mierzył poziom szkodliwych substancji w powietrzu. Ekopatrol to kolejne działanie Miasta na rzecz środowiska naturalnego w ramach programu Klimat dla Zdrowia.
Nie mamy obowiązku noszenia odblasków w terenie zabudowanym, ale nosząc je cały czas zwiększamy swoje bezpieczeństwo, gdy jest jeszcze ciemno. Zapraszamy na rozmowę.
W miniony weekend odbyły się dwa pierwsze szkolenia dla rowerzystów podczas których uczestnicy wycieczek i wypraw rowerowych przypominali sobie przepisy z ustawy Prawo o ruchu drogowym oraz nabywali wiedzę w zakresie udzielania pierwszej pomocy.
Październik to miesiąc walki z rakiem piersi, dlatego chcielibyśmy zwrócić uwagę dorosłych Polek na konieczność wykonywania regularnych badań profilaktycznych i rolę zdrowego stylu życia w zapobieganiu nowotworom.
Sektor 3 Szczecin wraz z OSWAJANIE SZTUKI zaprasza wszystkich zainteresowanych na bezpłatne szkolenie o pomysłach, inicjatywach i wnioskach, które zmieniają najbliższe otoczenie.
Dla dzieci, które cierpią na lekooporną padaczkę pojawiła się szansa na normalne, dobre życie. Stało się to możliwe dzięki możliwości operacyjnego usuwania wcześniej zdiagnozowanych padaczkorodnych obszarów w mózgu.
Zachodniopomorski Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny w Szczecinie uprzejmie informuje, że zgodnie z wytycznymi Ministra Edukacji Narodowej dzień 1 października 2018 roku został ustanowiony „Ogólnopolskim Dniem Tornistra”.
W Przychodni SPZOZ Szkół Wyższych przy ul. Wojska Polskiego 97 w Szczecinie będzie możliwość wykonania bezpłatnego przesiewowego badania słuchu wraz z interpretacją wyników. Ponadto bezpłatnie wykonywane będą...
Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Szczecinie ogłasza nabór wniosków o dofinansowanie w ramach Programu priorytetowego Czyste Powietrze.
Sto lokalizacji w całej Polsce z największą ilością głosów otrzyma czujniki. Głosowanie trwa do 5 grudnia 2018 roku.
Ministerstwo Zdrowia przekaże blisko 13,7 mln złotych na dofinansowanie projektów w Szczecinie. Dzisiaj minister zdrowia prof. Łukasz Szumowski podpisał umowy z beneficjentami. Środki będą przeznaczone na sprzęt, wsparcie dla przyszłych pielęgniarek i rozwój kształcenia lekarzy. Minister Zdrowia wziął również udział w inauguracji roku akademickiego na Pomorskim Uniwersytecie Medycznym w Szczecinie.
Z okazji Światowego Tygodnia Zwierząt, Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt w Szczecinie zaprasza na dzień otwarty.
Informacje o nas samych znajdują się w Internecie, dlatego, że sami je tam umieszczamy. Młodzi ludzie nagrywają filmy, umieszczają zdjęcia i narażają się na wiele niebezpieczeństw. Jakich?
Regionalne Centrum Wolontariatu i Stowarzyszenie POLITES zachęca szczecinian do realizacji akcji społecznej na rzecz miasta i jego mieszkańców. W akcji może wziąć udział każdy – dzieci, młodzież czy dorośli, osoby indywidualne i grupy uczniów, organizacje, instytucje, firmy.
Dzięki głosom oddanym przez mieszkańców naszego województwa w ramach Budżetu Obywatelskiego Województwa Zachodniopomorskiego na projekt „Pierwsza pomoc oraz wyposażenie apteczek pierwszej pomocy dla uczestników wycieczek i wypraw rowerowych” Fundacja Szczeciński Klub Rowerowy Gryfus otrzymała środki finansowe z Urzędu Marszałkowskiego na przeprowadzenie tematycznych szkoleń.
Policjanci ruchu drogowego w całym kraju prowadzą dzisiaj ogólnopolskie działania kontrolno-prewencyjne pn. „SMOG". Mają one na celu eliminowanie z ruchu pojazdów, których stan techniczny w oczywisty sposób, np. poprzez nadmierne zadymienie wskazuje na nieprawidłowe działanie silnika lub uszkodzenie układu wydechowego, co może wpływać na zwiększoną emisję spalin.
YouTube jest dostępny dla wszystkich, zawiera treści pożyteczne, ale także niezgodne z prawem. Jakie niezgodne z prawem treści publikowane są poprzez YouTube? Co jest przestępstwem? Zapraszamy na rozmowę.
Dnia 25 września 2018 r. uczniowie klasy 5, Szkoły Podstawowej Nr 10 w Szczecinie uczestniczyli w zajęciach zorganizowanych przez Straż Miejską dotyczących CYBERPRZEMOCY.
Policjanci z Komisariatu Policji w Mierzynie ustalili mężczyznę, który notorycznie blokował numer alarmowy 112. W ciągu kilku dni wykonał ponad 200 bezpodstawnych połączeń. Na wniosek policji sprawą 46 letniego mieszkańca Mierzyna zajął się sąd.
MSWiA skierowało do konsultacji międzyresortowych rozporządzenie dotyczące wzoru graficznego nowego dowodu osobistego z warstwą elektroniczną. Zmianie ulegnie m.in. umiejscowienie danych zawartych na dowodzie.
Przeszczepienia wielonarządowe to główny temat Sympozjum Polskiego Towarzystwa Transplantacyjnego, które odbywa się w Szczecinie. Szpital Wojewódzki gości ponad 200 najlepszych transplantologów z Polski, Holandii, USA i Kandy.
Tropią ślady przestępców, odnajdują zaginionych, patrolują ulice i zabezpieczają imprezy masowe – to jedne z wielu umiejętności policyjnych psów służbowych. Czworonogi od wieków spierają różne służby na całym świecie. Mimo rozwoju intensywnego techniki do dziś nie wymyślono sprzętu, który mógłby je zastąpić.
Dlaczego kierowcy nie liczą się z innymi kierowcami? Dlaczego nieprawidłowo parkujemy? Zapraszamy na rozmowę z st. sierż. Moniką Malińską z Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Szczecinie.
43 zastępy Straży Pożarnej zaangażowane były w akcję gaszenia pożaru, który wybuchł na składowisku złomu i odpadów elektronicznych przy ul. Pomorskiej w Szczecinie dziś przed godziną 16.00. W późnych godzinach wieczornych dogaszano pożar.
W sobotę 22 września kasowniki we wszystkich tramwajach i autobusach będą nieczynne. I nie jest to związane z żadną awarią. Jak co roku, z okazji „Europejskiego Dnia bez Samochodu” komunikacja miejska w Szczecinie jest darmowa.
Inspektorzy z WITD w Szczecinie w poniedziałek tj. 17 września 2018r., uczestniczyli w plenerowej imprezie „Bezpieczny uczeń” organizowanej cyklicznie dla uczniów Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego Nr 1 w Szczecinie, przy współudziale Policji Państwowej Straży Pożarnej, Żandarmerii Wojskowej oraz Inspekcji Transportu Drogowego.
W ramach podpisanych w sobotę (15 września br.) umów do 15 zachodniopomorskich jednostek Ochotniczej Straży Pożarnej trafią nowoczesne wozy ratowniczo-gaśnicze: 10 średnich oraz 2 ciężkie, a także 3 łodzie ratownicze.
Narodowy Fundusz Zdrowia uruchomił nowe narzędzie – funkcjonalną i przyjazną wyszukiwarkę, w której można sprawdzić, gdzie najszybciej uzyskamy pomoc lekarza. W bazie adresów i telefonów informatora znajduje się blisko 14 tys. placówek medycznych, które udzielają świadczeń w ramach umowy z NFZ.
W dniach 6 i 7 września 2018 roku na terenie Centrum Szkolenia Wojsk Lądowych Drawsko przeprowadzono wojewódzkie ćwiczenia ratownicze pod kryptonimem „DRAWSKO-18”. W ćwiczeniach udział wzięły siły i środki unijnego modułu do gaszenia pożarów lasów oraz jednostki wojskowej straży pożarnej.
Wkrótce zacznie się wzmożony ruch wokół szkół, ale także i w całym mieście. Dzieci wróciły do szkoły. Akcja "Bezpieczna droga do szkoły" rozpoczęła się 3 września, więc we wrześniu będzie można zobaczyć policjantów, stojących przy szkołach. Będą zwracali uwagę na prędkość oraz trzeźwość kierowców.
W dniach 01-06 października 2018 r. obchodzone są po raz kolejny Polskie Dni Spirometrii. Tegorocznej edycji towarzyszy hasło przewodnie: „Oddychaj czystym powietrzem”.
Droga do szkoły Wraz z końcem wakacji w rejony szczecińskich szkół wróciły funkcjonariuszki z Referatu Profilaktyki. Jak co roku Strażniczki będą czuwały nad bezpieczeństwem dzieci i młodzieży przy placówkach oświatowych, a także przeprowadzały na zaproszenie pedagogów zajęcia profilaktyczne.
W ramach projektu, na bezpłatnej ogólnopolskiej infolinii Rzecznika Praw Pacjenta, specjaliści z poszczególnych organizacji wraz z ekspertami Rzecznika udzielają telefonicznych porad, informacji oraz wsparcia dotyczącego określonych chorób.
Ideą przewodnią projektu jest „wizja zero” - zero osób ciężko rannych i ofiar śmiertelnych wypadków drogowych w tym dniu na drogach Europy. Działania w ramach projektu EDWARD 2018 będą prowadzone przez policjantów z krajów europejskich w dniu 19 września (środa), w czasie Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu.
Osoby starsze bardzo często są narażone na działania ze strony przestępców i oszustów. Dlatego MSWiA ogłosiło konkurs „Aktywny senior to bezpieczny senior”, którego celem jest zwrócenie uwagi na bezpieczeństwo seniorów, w szczególności w zakresie reagowania na zagrożenia.
Miasto uruchomiło przetarg na zakup jedenastu autobusów elektrycznych. Pojazdy mają pojawić się na szczecińskich ulicach w pierwszym kwartale 2020 r. Z ich zakupem wiąże się również przebudowa zajezdni Klonowica.
Już jutro o godzinie 11 kolejna odsłona charytatywnej galerii Szpargałek. Tym razem, z powodów technicznych, otwarte będą dwa z trzech magazynów. Nie oznacza to, że będzie w nich mniej „skarbów”. Wręcz przeciwnie, naprawdę warto zajrzeć do ekoportu przy ulicy Arkońskiej.
W ramach nadzoru nad wypoczynkiem dzieci i młodzieży skontrolowano 610 turnusów, z czego w 23 stwierdzono nieprawidłowości podczas kontroli. Zarejestrowaliśmy także dwa turnusy, które nie zostały zgłoszone do kuratorium oświaty.
„ARS, czyli jak dbać o miłość?” – nowoczesna edukacja dla młodzieży ponadgimnazjalnej z zakresu profilaktyki uzależnień
Wakacje już się skończyły, ale to nie oznacza, że na bulwarach już nic się nie dzieje. Przed nami kolejna odsłona Bulwarove. Zapraszamy na weekend pełen atrakcji i dobrej zabawy.
24 września br. rozpocznie się coroczna akcja szczepienia szczecińskich seniorów przeciwko grypie i jej powikłaniom. W tym roku z darmowych szczepień będzie mogło skorzystać ponad 10 500 seniorów.
Zapraszamy na rozmowę - sezon letni podsumowuje Jacek Kleczaj ze Szczecińskiego WOPRu. Co jest przyczyną tragedii na kąpieliskach?
29 sierpnia przypada ustawowe Święto Straży Miejskiej, w Szczecinie strażnicy obchodzą swoje święto w połowie września, w tym roku 19. Od momentu powołania szczecińskiej formacji w tym roku upływa 27 lat…
Partyzantka Ogrodnicza to akcja miejska z lokalną społecznością mająca na celu połączenie działań edukacyjnych z obszaru ekologii z działaniem artystycznym w przestrzeni miasta.
Podczas wakacji odbywały się bezpłatne warsztaty pod hasłem bezpieczeństwa. Zwracana była uwaga mieszkańców, że w czasie wakacji i w czasie roku szkolnego warto coś robić - zająć się swoją pasją, nie siedzieć przed telewizorem, nie korzystać z używek.
Czym skorupka za młodu... Dzieci uczą się od rodziców, więc warto świadomie zachowywać się na drodze. Zapraszamy na rozmowę.
Zajęcia poprowadzą eksperci i praktycy międzynarodowego prawa humanitarnego oraz wykładowcy renomowanych uniwersytetów i uczelni wojskowych, m.in. z Uniwersytetu Jagiellońskiego, Uniwersytetu Warszawskiego, Akademii Marynarki Wojennej oraz Centrum Szkolenia Wojsk Lądowych.
Im więcej pokazujesz siebie online, tym większe prawdopodobieństwo, że ktoś cię pohejtuje. Nawet najlepsi w swojej dziedzinie nie mają szansy spodobać się wszystkim. Co zatem robić? Dzielić się swoją twórczością i narażać na ataki, a może zniknąć z sieci i zacząć prowadzić analogowe życie?
Zajęcia prowadził Michał Pawłowski - uczestnik You Can Dance - właściciel szkoły Tańca REPLAY.
Warsztat skierowany jest do osób, które myślą o wolontariacie na rzecz dzieci lub mają już doświadczenia w wolontariacie z dziećmi – spędzają z nimi czas, pomagają w pokonaniu trudności szkolnych, wspierają w problemach.
Podczas warsztatu poznasz odpowiedź na pytania: Co oznacza być wolontariuszem? Kto może nim zostać? Jakie prawa i obowiązki mają wolontariusze? Jakie są możliwości pracy wolontariackiej?
Policjanci pojawią się przy szkołach, by pomóc najmłodszym bezpiecznie przejść przez jezdnię, przypomnieć im o obowiązujących na drodze zasadach oraz by zwrócić uwagę zmotoryzowanych na to, że po ulicach porusza się dużo więcej dzieci, zachowajmy zatem szczególną ostrożność i czujność.
Zapraszamy na bezpłatny warsztat dla koordynatorów wolontariatu pn. "Nabierz wprawy w prawie – prawne aspekty wolontariatu", warsztat poprowadzi Bartosz Wilk.
Porozmawiajmy o bezpieczeństwie - możesz mieć na nie wpływ. Poprawa bezpieczeństwa w ruchu drogowym, zmniejszenie liczby występujących zdarzeń drogowych oraz minimalizacja ich skutków jest priorytetowym zadaniem wszystkich krajów Unii Europejskiej.
W niedzielne południe kilkuset motocyklistów przejechało głównymi ulicami Szczecina. To wszystko z okazji inauguracji kampanii profilaktycznej stworzonej przez funkcjonariuszy szczecińskiej drogówki oraz Stowarzyszenia Motocykliści Dla Dzieci i Moto 46.
Pasjonująca sobota po Jasnej Stronie Mocy 1-wszego września godz. 14-21 na Bulwarze Gdyńskim i Wyspie Grodzkiej.
Podczas spotkań, wszyscy chętni będą mogli nauczyć się jak udzielać pierwszej pomocy osobom poszkodowanym, z naciskiem na użycie automatycznego defibrylatora zewnętrznego (AED).
Dermobus przyjedzie do Szczecina na dwa dni! Pierwszego, czyli 28 sierpnia będzie stacjonował przy Placu Kilińskiego 1A, a następnego 29 sierpnia zatrzyma się przy ulicy Potulickiej 11. Badania odbędą się w godzinach od 10.00 do 16.00, przy siedzibie partnera akcji.
Z dniem 26 sierpnia szczecińska drogówka wspólnie ze Stowarzyszeniem Motocykliści Dla Dzieci przy wsparciu Moto46 oraz PZMot rozpoczyna kampanię profilaktyczną "Nie bądź pierwszy po tamtej stronie. Kieruj się życiem!" skierowaną do motocyklistów.
Trwa przyjmowanie wniosków w ramach programu "Dobry start", gwarantującego wsparcie na zakup szkolnej wyprawki w wysokości 300 zł na dziecko.
Na szczecińskich bulwarach gościły salsa, joga, a nawet hula-hoop, nie mogło też zabraknąć capoeiry.
Najważniejsze informacje o zasadach bezpiecznej kąpieli i kartach pływackich.
Świadomość rowerzystów jest coraz większa, jeżdżą coraz bezpieczniej i są coraz lepiej wyposażeni. Większość ma kaski oraz kamizelki odblaskowe, mimo, że prawo ich do tego nie obliguje.
Jak zachować się w lesie, gdy znajdziemy się na obszarze objętym ogniem? Jak reagować?
Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Szczecinie serdecznie zaprasza do udziału w I Krwioobiegu organizowanym w dniu 02.09.2018 przy Jasnych Błoniach
Pokazy sprzętu wojskowego, koncert orkiestry oraz wielka degustacja grochówki – to tylko wybrane atrakcje przygotowane z okazji obchodów Święta Wojska Polskiego. Pierwsze uroczystości już w niedzielę.
Policjanci z Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Szczecinie wyszli na ulice, aby twarzą w twarz uświadamiać mieszkańców na temat zagrożeń jakie niesie ze sobą zażywanie dopalaczy i szerzej, środków odurzających.
Tramwaj jest najlepszym sposobem przemieszczania się po centrum miasta - cichym, nie wytwarzającym spalin oraz szybkim. Jak zapewnić równowagę komunikacyjną w mieście? Zapraszamy na rozmowę.
Jak dobrać hula-hoop, opanować technikę, jak pokochać tą magiczną obręcz - na szczecińskich Bulwarach odbyły się bezpłatne warsztaty, które przypomniały o hula-hoop i pomogły odważnym w opanowaniu trudnej techniki kręcenia biodrami.
Zwykle użądlenie jest niegroźne i powoduje jedynie zaczerwienienie, ból lub pieczenie. W skrajnych przypadkach użądlenia mogą doprowadzić jednak do wstrząsu anafilaktycznego.
Salsa to najlepszy z możliwych wyborów na pierwszy taniec, którego się uczymy, po jego opanowaniu, bardzo łatwo odnaleźć się w innych stylach. Zapraszamy na zajęcia i relację z poprzednich warsztatów.
Od tego tygodnia, użytkownicy pojazdów elektrycznych będą mogli je podładować na ulicy Felczaka przy Urzędzie Miasta, w sąsiedztwie siedziby ZDiTM na ulicy Klonowica oraz na ul. Kazimierza Przerwy-Tetmajera na Pogodnie.
Myślałeś żeby spróbować pasji sztuk walki z Mistrzem Świata w Muay Thai? Zapraszamy na zajęcia i relację z poprzednich warsztatów.
Latem wysoka temperatura bywa nie tylko męcząca, może okazać się także niebezpieczna. Jak więc chronić organizm przed upałem?
Prowadząca na codzień podróżuje po Świecie obecnie mieszka w Kambodży. Odwiedzając rodzinny Szczecin nauczy Nas, tej niesamowitej rzeczy jak taniec z hula hop.
Ofiarami padają najczęściej osoby starsze, które niejednokrotnie przekazują wszystkie oszczędności swojego życia.
Informujemy, że w najbliższą środę, tj. 1 sierpnia 2018 roku w ramach upamiętnienia 74. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego, zawyją syreny alarmowe.
Jest lato, więc często wybieramy się na spacery do lasu. Jak się zachować, gdy zauważymy pożar?
W 2010 r. Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) uznała wirusowe zapalenia wątroby (WZW) za jedno z największych zagrożeń epidemiologicznych XXI wieku.
Gorąca atmosfera, drżenie serca, radość wewnętrzna, pozytywne osobowości, Bachata w pięknym krajobrazie to wszystko i pewnie więcej doświadczysz przychodząc w sobotę na Bulwary od strony Łasztowni.
Tyflopunkt Fundacji Szansa dla Niewidomych w Szczecinie zaprasza na bezpłatne szkolenia kadry, wolontariuszy i otoczenia osób niepełnosprawnych w ramach projektu: „Świat dotyku i dźwięku bez tajemnic - zwiększenie kompetencji i umiejętności otoczenia osób niepełnosprawnych” współfinansowanego ze środków PFRON.
W sobotę, 21 lipca na Bulwarach odbyły się bezpłatne zajęcia z Bachaty. Zapraszamy na relację foto w galerii poniżej.
Zapraszamy razem ze szkołą tańca Replay Dance Studio i finalistą You Can Dance Michałem Pawłowskim na darmowe warsztaty Street Dance’u.
Zasadniczym celem zmiany ustawy było objęcie przepisami karnymi przede wszystkim czynów związanych z posiadaniem, produkcją oraz dystrybucją tych substancji i stworzenie instrumentów prawnych umożliwiających ich egzekwowanie.
Czy warto znać sąsiada? Zapraszamy na reportaż ze święta Ulicy Małkowskiego, które odbyło się 22 lipca 2018 na ulicy Małkowskiego w Szczecinie.
Zasoby sprzętu szkoleniowego WOPR WZ wzrosły dzisiaj o kolejne 12 stuk fantomów z możliwością wizualizacji efektywności prowadzanej resuscytacji krążeniowo – oddechowej.
Leżący motocyklista, uszkodzony motocykl, dookoła porozrzucane części pojazdu, radiowóz stojący z włączonymi światłami błyskowymi...
Myślałeś żeby spróbować pasji sztuk walki z Mistrzem Świata w Muay Thai? Przyjdź na darmowe Warsztaty z Marcinem Parcheta i klubem NAK MUAY, poczuj moc i siłę.
Jeśli aktywnie spędzasz czas w plenerze, lubisz odpoczywać w parku czy na działce albo spacerujesz po lesie chroń się przed ukąszeniem kleszcza, które grozi m.in. boreliozą i kleszczowym zapaleniem mózgu.
Masz trochę czasu, siedzisz w mieście, może to propozycja właśnie dla Ciebie! Przedstawiamy oferty wolontariatu na wakacje, ale w niektórych z tych miejsc można być wolontariuszem przez cały rok.
Masz pomysł na organizację warsztatów, festynu osiedlowego, a może chciałbyś coś ulepszyć w swojej okolicy? Spróbuj swoich sił i złóż wniosek już dziś!
Gwiazdy, salta, kręcenie się na głowie możliwe tylko w tańcu breakdance, czyli tańcu ulicy. Zapraszamy na relację oraz na następne zajęcia.
Wojewódzka Stacja Pogotowia Ratunkowego w Szczecinie kontynuuje tegoroczną modernizację floty karetek. Do przekazanych w lutym br. ośmiu ambulansów dołączy kolejnych dziesięć.
Poczuj w sercu tańca czar zatańcz na Bulwarach Bachatę. Rozgrzej swój umysł, serce, ciało i duszę. Poczuj to!!! Zajęcia poprowadzą instruktorzy Rafał i Areta ze szkoły tańca Anna Kowalska.
Do Polskiego Związku Głuchych zgłaszają się świadkowie nielegalnych zbiórek pieniędzy. Policja apeluje o ostrożność.
Monotonne wibracje samochodu zaczynają usypiać kierowcę już po 15 minutach jazdy. Jak temu zapobiec? Można porozmawiać z pasażerem, albo zatrzymać się na chwilę.
IMGW-PIB wydał dziś (wtorek, 17 lipca) ostrzeżenie pierwszego stopnia o intensywnych opadach deszczu z burzami dla 18 powiatów województwa zachodniopomorskiego.
Policjanci z Referatu Wodnego KMP w Szczecinie oprócz patrolowania akwenów i kontroli kąpielisk strzeżonych i niestrzeżonych, nie zapominają o działaniach profilaktycznych dla dzieci i młodzieży, w ramach akcji „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą”.
Medytacja oraz ćwiczenia pomagają zrelaksować się, pozbyć się napięć z ciała i umysłu.
Dla strażniczek szkolnych z Referatu Profilaktyki Straży Miejskiej przerwa wakacyjna w szkołach nie oznacza przerwy w ich pracy.
O tym jak udzielić pierwszej pomocy oraz w jaki sposób prawidłowo wykonać resuscytację krążeniowo oddechową informować będą w nadmorskich miejscowościach policjanci ze Szczecina.
Zaczęło się lato, więc panowie marzą o kaloryferze, a panie o talii osy. Niestety na ostatnią chwilę próbujemy wiele rzeczy zrobić na siłę, sięgając często nawet po niedozwolone środki...
Tym razem akcja skierowana była głównie do rowerzystów, przedstawiciele służb zachęcali do bezpiecznego korzystania z jednośladów i rozdawali odblaski.
Zajęcia pozwolą zagłębić się w tajniki jogi oraz być może odnaleźć wewnętrzny spokój.
Na naszych warsztatach osoby w każdym wieku będą miały możliwość poznania przeróżnych stylów oraz osób kochających tę dyscyplinę sportową.
Na naszych warsztatach osoby w każdym wieku będą miały możliwość poznania przeróżnych stylów oraz osób kochających tę dyscyplinę sportową.
Frisbee to letni wypoczynek, relaks i swobodne rzucanie plastikowym dyskiem. Daje możliwość rozrywki, treningu i czasu spędzonego w grupie. Albatros przedstawią zasady gry oraz nauczą jak posługiwać się dyskiem.
Za największe zagrożenie dla zdrowia publicznego i środowiska uważa się dioksyny i furany. Do innych zanieczyszczeń należy zaliczyć tlenek węgla, metale ciężkie, lotne węglowodory.
Rodzaje oraz próbki sygnałów alarmowych emitowanych za pomocą syren alarmowych oraz sposoby powiadamiania ludności o zagrożeniach.
Samorząd Województwa Zachodniopomorskiego oraz sieć sklepów Netto Polska przeprowadza akcję społeczną „Dziecko w samochodzie”.
W czwartek w godz. 8 – 9 na placu Grunwaldzkim przy pomniku Marynarza będą zachęcać szczecinian do bezpiecznego korzystania z jednośladów.
Urządzenie będzie częścią Centrum Szkolenia Maszynistów, które zostało oddane do eksploatacji w piątek 29 czerwca br.
Zaburzenia snu są często pierwszą oznaka wielu chorób neurologicznych oraz neuroimmunologicznych. O kłopotach z zasypianiem, zbyt długim czy niespokojnym śnie powinniśmy zawsze mówić lekarzowi.
„Zbieramy Krew dla Polski” to największa w kraju kampania promująca honorowe krwiodawstwo.
Warsztaty cieszą się dużą popularnością wśród dorosłych i dzieci jako alternatywa spędzania wolnego czasu.
Kilkadziesiąt organów ścigania z całego świata połączyło siły, by przeciwdziałać wymuszeniom w internecie. Przypominamy o najważniejszych zasadach bezpieczeństwa.
Zajęcia pozwolą zagłębić się w tajniki jogi oraz być może odnaleźć wewnętrzny spokój.
Na naszych warsztatach osoby w każdym wieku będą miały możliwość poznania przeróżnych stylów oraz osób kochających tę dyscyplinę sportową.
Na naszych warsztatach osoby w każdym wieku będą miały możliwość poznania przeróżnych stylów oraz osób kochających tę dyscyplinę sportową.
Na naszych warsztatach każdy będzie miał możliwość odkrycia czym jest Tai Chi I jaki może mieć wpływ na nasze codzienne życie.
Frisbee to letni wypoczynek, relaks i swobodne rzucanie plastikowym dyskiem. Daje możliwość rozrywki, treningu i czasu spędzonego w grupie.
Od 1 lipca br. polscy policjanci pełnią służbę na chorwackim i bułgarskim wybrzeżu.
Obowiązek wymiany piasku w piaskownicach wynika z potrzeby zminimalizowania zagrożenia chorobami pasożytniczymi, odzwierzęcymi, zakaźnymi.
Historia używania sygnałów alarmowych. Różnica między ostrzeganiem i alarmowaniem i sposoby przekazywania komunikatów
W mammobusach realizowany jest program bezpłatnych badań profilaktycznych w kierunku wczesnego wykrywania raka piersi, adresowany dla kobiet w wieku 50-69 lat. Na badania profilaktyczne skierowania nie są wymagane.
W mammobusach realizowany jest program bezpłatnych badań profilaktycznych w kierunku wczesnego wykrywania raka piersi, adresowany dla kobiet w wieku 50-69 lat.
Zapraszamy zarówno tych którzy dopiero zaczynają swoją przygodę z wolontariatem jak i wolontariuszy, którzy chcą usystematyzować swoją wiedzę na warsztaty pn. Wolontariat w pierwszych krokach:
25 czerwca br. przy Wyspie Grodzkiej w Szczecinie odbyła się konferencja prasowa inaugurująca kampanię „Kąpiel tylko bez promili”. Gościem specjalnym była Otylia Jędrzejczak.
Zapraszamy zarówno tych którzy dopiero zaczynają swoją przygodę z wolontariatem jak i wolontariuszy, którzy chcą usystematyzować swoją wiedzę na warsztaty
W środę 27.06.2018 r. w siedzibie Akademii Morskiej w Szczecinie odbyła się debata poświęcona bezpieczeństwu niechronionych uczestników ruchu drogowego.
RSO jest usługą mającą na celu informowanie i ostrzeganie obywateli o najważniejszych zagrożeniach lokalnych występujących w poszczególnych województwach.
O tym jak bardzo auta elektryczne stały się popularne, będzie się można przekonać już w sobotę 30 czerwca przy hali Netto Arena, gdzie odbędzie się spotkanie z uczestnikami rajdu samochodów elektrycznych eCorso.
Urlop może stać się koszmarem, gdy pojedziemy w miejsca, gdzie szaleją choroby zakaźne. W Europie niebezpiecznie może być na Ukrainie i w popularnej wśród polskich turystów Grecji.
Nasz szpital rozpoczął program leczenia udarów niedokrwiennych mózgu metodą trombektomii wewnątrznaczyniowej. Ta osiągająca znakomite efekty metoda neuroradiologii zabiegowej, zwiększa szanse pacjentów na powrót do pełnej sprawności.
Zagrożenie dla ujęć wody pitnej, a tym samym dla zdrowia ludzi, degradacja biologiczna jezior i rzek – to najbardziej niebezpieczne efekty zanieczyszczenia związkami azotu na terenach rolniczych...
Fake newsy, handel danymi osobowymi, manipulacje wyborcze i cyberataki – to tylko niektóre z wyzwań, przed jakimi staje społeczeństwo w erze cyfrowej...
O tym, że handel ludźmi wiąż stanowi realne zagrożenie dla współczesnego społeczeństwa przekonali się licealiści na spotkaniu poświęconym tej tematyce.
Jak wyglądał konkurs? Jaką wiedzę dzieci z niego wyniosły? Jakie są wrażenia po konkursie? Zapraszamy na relację audio.
Celem programu jest ograniczenie lub całkowite zaniechanie inicjacji sięgania po środki uzależniające.
Ekoporty biją kolejne rekordy. Do końca maja odwiedziło je ponad 71 tysięcy osób. Analogicznie – w roku ubiegłym – było 37 tysięcy mieszkańców.
Już po raz dziewiąty w ramach wspólnej akcji „Przed wakacjami – co warto wiedzieć?”, 53 instytucje przygotowały porady pomocne dla osób, które planują urlop.
Jak bezpiecznie wypoczywać nad wodą? Kiedy można wejść do wody, a kiedy nie? Jak nasz organizm reaguje na zimną wodę?
Wyjeżdżając na wakacje za granicę nie zapomnij o zabraniu ze sobą karty EKUZ (Europejska Karta Ubezpieczenia Zdrowotnego).
Podczas wakacji częściej niż zazwyczaj korzystamy z różnego rodzaju aplikacji, które mogą być nam pomocne w podróży czy uprawianiu sportu...
Bez względu na to, jak planujemy spędzić najbliższe miesiące, zadbajmy o bezpieczeństwo nasze i naszych bliskich.
Okres letni, w tym głównie wakacje, i związana z tym duża ilość czasu wolnego sprzyja eksperymentowaniu przez dzieci i młodzież z różnymi środkami psychoaktywnymi.
Dzieci ze szkół podstawowych z województwa zachodniopomorskiego bawiły się dziś na festynie zorganizowanym w ogrodzie sąsiadującym z Zachodniopomorskim Urzędem Wojewódzkim.
Wakacje już za moment! Zastanawiałeś się kiedyś, jak by to było spędzić wakacje z Sieciakami, na SiecioPlanecie? Teraz masz ku temu okazję.
Bulwary są obecnie miejscem, gdzie rozwijamy swoje pasje, miejscem pozytywnych osobowości.
„Bądź tam dla kogoś innego. Oddaj krew. Podziel się życiem.”
Lubisz spędzać czas nad wodą? Pamiętaj aby zachować bezpieczeństwo.
Pierwsze kąpieliska w naszym województwie już działają, za kilka dni ruszą następne, dlatego warto skorzystać serwisu kąpieliskowego.
Jakie atrakcje czekają na nas w tym roku? Jak dojechać na Arkonkę?
Co można upolować w Galerii Szpargałek i w jaki sposób można nabyć prawa do "zakupu"? Zapraszamy na relację z dnia otwarcia.
Funkcjonariusze szczecińskiej policji, wzięli udział w VII Zlocie Absolwentów połączonym wraz ze Światowym Dniem Dziecka, który odbył się na terenie SPSK 1 PUM w Szczecinie.
Już trzeci rok Fundacja Nowoczesna Polska prowadzi projekt "Cybernauci - kompleksowy projekt kształtowana bezpiecznych zachowań w siec".
Wielokrotne w ciągu dnia używanie dezodorantu, jeśli zawiera sole glinu, zwiększa szansę zachorowania na raka piersi wśród młodych kobiet.
Zapraszamy na Bulwary, gdzie od czerwca do końca sierpnia odbędzie się wiele bezpłatnych zajęć dla wszystkich!
halo halo specjalnie dla Was bezpłatne zajęcia które pomogą odnaleźć Wam jasną stronę mocy. Odnajdź swoją pasję razem z pozytywnymi osobowościami Szczecina.
Celem spotkania było przybliżenie społeczeństwu wiedzy na temat autyzmu oraz przełamanie negatywnych stereotypów myślenia o osobach dotkniętych tym zaburzeniem.
Już 24.06.2018 w naszym szczecińskim Centrum Symulacji RescueLab Zawody z Pierwszej Pomocy!
W poniedziałek 4.06 na Arkonce w godzinach 10.30-13.00 odbył się 11 Finał wojewódzkiej akcji profilaktycznej WOPR - BŁĘKITNY PATROL.
Główny Inspektor Sanitarny ostrzega przed zażywaniem substancji psychoaktywnych nieznanego pochodzenia.
16-17 czerwca 2018 r. czeka nas, żądnych sportowych emocji CKS-iaków, nie lada gratka - 52. Letnie Mistrzostwa Polski w Ratownictwie Wodnym!
Celem akcji jest zwrócenie uwagi społeczeństwa na ryzyka związane z inwestowaniem w kryptowaluty oraz na rynku Forex, a także uwrażliwienie na fakt, że na rynku finansowym nie można wierzyć podmiotom oraz osobom oferującym „szybki, pewny i wysoki zysk”.
FAS to najcięższa forma wad wrodzonych, powodująca upośledzenie rozwoju fizycznego i intelektualnego, wady serca, dysfunkcje mózgu.
Jest to ciekawe przedsięwzięcie prewencyjne zorganizowane, już po raz dwunasty przez Komendę Miejską Policji w Szczecinie, którego celem jest uczenie młodych ludzi zachowań zgodnych z prawem.
Szczecińscy funkcjonariusze wraz z uczniami klasy mundurowej i policyjnej z LO VII, zorganizowali akcję profilaktyczną przeciwko stosowaniu przemocy wobec dzieci.
WOPR edukuje z zakresu bezpieczeństwa młodzież na różnych poziomach wiekowych. Przykładem szerokiej edukacji społecznej jest akcja Błękitny Patrol kierowana do młodzieży ze szkół podstawowych i gimnazjalnych na terenie województwa.
Ratownicy określili dokładną pozycję poszkodowanych na mapie i mogli pomóc znacznie szybciej niż zazwyczaj.
Patostreamer jest to osoba, która przy pomocy streamingu internetowego promuje zachowania negatywne, często niezgodne z prawem.
Nie mówmy, że dopalacze są mniej groźne niż narkotyki. Nie łudźmy się, że istnieje coś takiego, jak „rekreacyjna” czy „toksyczna” dawka substancji psychoaktywnej w narkotyku.
Policjanci z Centrum Poszukiwań Osób Zaginionych Komendy Głównej Policji radzą co robić na wypadek zaginięcia dziecka. Film opracowano przy udziale Organizacji Amber Alert Europe.
Kierowca skontrolowanego i sprawnego autobusu otrzyma od policjantów protokół z przeprowadzonej kontroli, który może okazać rodzicom wyjeżdżających dzieci.
Kontrolerzy zakwestionowali w 2017 r. prawie co czwartą, a w pierwszym kwartale 2018 r. – prawie co trzecią ze sprawdzonych zabawek.
Zainteresowani, którzy dzwonią pytają o miejsca udzielenia pomocy terapeutycznej i socjalnej, dzwonią także partnerzy osób uzależnionych, rodzice dzieci mających problemy z używkami.
Piękna pogoda, prawie lato, ale trzeba iść do szkoły... a dzieci w tym okresie uciekają masowo ze szkoły. Kto ponosi odpowiedzialność za wagarowanie?
Jest to wyjątkowa okazja aby w jednym miejscu zapoznać się z niezwykle szeroką ofertą szczecińskich społeczników.
W poniedziałek 21 maja w Szkole Podstawowej Nr 7 im. Heleny Raszki w Szczecinie przy ul. Złotowskiej odbyło się podsumowanie I Konkursu wiedzy o zdrowiu i bezpieczeństwie "Rzepka". Konkurs był przeznaczony dla klas IV-VI.
Działasz w regionie? Chcesz wiedzieć więcej o wolontariacie? Chcesz rozwijać wolontariat w swojej organizacji, miejscowości? Zapraszamy społeczników, działaczy, wszystkich którym bliska jest idea wolontariatu na konferencję
Niemal każdego dnia na terenie całej Polski odnotowywane są zgłoszenia dotyczące kradzieży rowerów. Większość powyższych zdarzeń ma cechy wspólne - mało skuteczne zabezpieczenie jednośladu lub całkowity jego brak.
To będzie pierwsze wdrożenie autobusów elektrycznych w Szczecinie. Na początku 2020 roku miejską flotę zasili aż 11 pojazdów z napędem elektrycznym
1 czerwca ruszy nabór wniosków do miejskiego programu MEWA na dofinansowanie wymiany tradycyjnych pieców na bardziej ekologiczne źródła ciepła. Wzory wniosków są już do pobrania na stronach internetowych Miasta.
Od 21 maja 2018 r. rusza TELEFON ZAUFANIA dla osób uzależnionych i ich bliskich. Na początek dwa razy w tygodniu będą dyżurowali terapeuci/specjaliści ds. uzależnień.
Na terenach Szczecina barszczu jest coraz mniej, co nie oznacza, że można już zapomnieć o problemie. Wręcz przeciwnie – należy rozwiązać go definitywnie.
Szczecińscy funkcjonariusze zorganizowali spotkanie w Młodzieżowym Ośrodku Socjoterapii w Szczecinie, które miało na celu przybliżenie teoretycznych i praktycznych aspektów nawiązujących do skutków zażywania środków odurzających.
GIODO przestrzega, by z rozwagą korzystać z ofert podmiotów oferujących pomoc w przygotowaniu się do RODO.
Spalone resztki, wysypana zawartość grilla, zrąbane drzewo... są to skutki majowego grillowania przez naszych mieszkańców lub turystów. Do czego może doprowadzić tak nieodpowiedzialne zachowanie?
W dniu 17 maja 2018 roku w VII Liceum Ogólnokształcącym mieszczącym się przy ul. Jana Styki w Szczecinie odbyły się zajęcia dla uczniów klasy o profilu policyjnym dotyczące środków przymusu bezpośredniego stosowanych przez Policjantów.
Zakończył się kolejny etap XII edycji konkursu „Nieletni Paragraf” organizowany przez Komendę Miejską Policji w Szczecinie dla uczniów klas siódmych szkół podstawowych.
Inspekcja Handlowa sprawdziła 282 partie grilli i podpałek. Kontrolerzy mieli zastrzeżenia do 18 proc. z nich – głównie ze względu na oznakowanie. UOKiK radzi, jak bezpiecznie grillować.
Ogrzewalnia dla osób bezdomnych działająca w Szczecińskim Centrum Profilaktyki Uzależnień funkcjonowała w okresie od 8 stycznia do 30 kwietnia 2018 r. - przez całą dobę. W tym okresie zostało zanotowanych 2414 pobytów osób bezdomnych.
12 maja na terenie Jasnych Błoni w Szczecinie odbyły się XXVI Okręgowe Mistrzostwa Pierwszej Pomocy Polskiego Czerwonego Krzyża.
Nowoczesny dentobus czyli mobilny gabinet stomatologiczny, w którym dentyści będą bezpłatnie leczyć zęby dzieci i młodzieży na terenie naszego województwa, rusza w trasę w przyszły poniedziałek, 21 maja.
Funkcjonariusze szczecińskiej policji podczas weekendowych działań prewencyjnych pn. "Monopol", ujawnili sprzedaż alkoholu osobie nieletniej. Miało to miesjce w jednym ze sklepów na terenie naszego miasta.
W najbliższy czwartek, 10 maja Fundacja Udaru Mózgu (FUM) w ramach obchodów Europejskiego Dnia Profilaktyki Udarowej zainauguruje kampanię edukacyjną zapobiegam.pl.
Policjanci z Komisariatu Policji Szczecin Nad Odrą dzięki informacji od pokrzywdzonej i swojej determinacji zapobiegli utracie ponad 30.000 złotych poprzez zablokowanie przelewu na konto oszusta. Pieniądze wróciły z powrotem do seniorki.
Wszystko o profilaktyce raka piersi, konsultacje i porady lekarzy, badania, występy artystyczne, kiermasz rękodzieła, pokazy ratowników medycznych z Berlina, konkursy, a także różowy tort.
Fundacja resocjalizacji i readaptacji społecznej „TULIPAN” oraz Szczecińskie Centrum Profilaktyki Uzależnień od 14 maja 2018 r. wspólnie realizują zadanie publiczne mające na celu prowadzenie działań aktywizujących skierowanych do osób bezdomnych.
W przeważającej większości w woj. zachodniopomorskim w 2017 r. borelioza występowała pod postacią rumienia wędrującego 613 przypadków, w tym u 12 osób dodatkowo wystąpiły objawy stawowe, pod postacią artralgii - 215 przypadków oraz pod postacią neuroboreliozy - 23 przypadki, w tym u 3 osób obserwowane były również objawy stawowe.
W ostatnim czasie na ulicach naszego miasta, coraz większa ilość osób korzysta z ekologicznego środka komunikacji jakim jest rower. Pozwalają na to m. in. dobre warunki pogodowe, które temperaturą przypominają porę letnią. O czym powinniśmy pamiętać zanim wsiądziemy na rower?
Aby ułatwić życie wszystkim, których dotyczą, a to duża grupa - m.in. przedsiębiorcy, urzędnicy, konsumenci, pacjenci, Ministerstwo Cyfryzacji przygotowało filmy informacyjne.
Jego istotą jest wyróżnienie tych funkcjonariuszy, którzy w ocenie społecznej charakteryzują się wyjątkowym profesjonalizmem w zakresie indywidualnej pomocy osobom doznającym przemocy w rodzinie...
11 maja na Jasnych Błoniach w Szczecinie w godz. 10 - 12 pod hasłem „Sięgnij po sukces!” odbędzie się Dzień Osób z Niepełnosprawnością.
Serdecznie zapraszamy uczniów szczecińskich szkół podstawowych i gimnazjalnych 18 maja 2018 roku, o godzinie 16.00 do udziału w konferencji
Szkoła kształci w zawodach technik urządzeń i systemów energetyki odnawialnej, technik ochrony środowiska z innowacją pożarniczą, technik analityk z innowacją pożarniczą i kryminalistyczną oraz technik budownictwa wodnego z innowacją wojskową.
Kolejny Szpitalny Oddział Ratunkowy, wpisany do Planu Działania Systemu Państwowego Ratownictwa Medycznego Województwa Zachodniopomorskiego, rozpocznie swoje działanie od 1 maja 2018 r.
W dniu 24.04.2018r. w Przedszkolu Publicznym Nr 80 przy ul. Łokietka 16 odbyła się II edycja Przeglądu Recytatorsko-Teatralnego "Bezpieczny Przedszkolak".
Od 27 kwietnia do 6 maja 2018 roku Policja rozpoczyna działania kontrolno-prewencyjne pn. „Bezpieczny weekend”, które mają na celu zapewnienie bezpieczeństwa w ruchu drogowym.
Trzy razy w tygodniu w budynku przy ul. Broniewskiego 12 można wykonać test w kierunku HCV. Bezpłatne i anonimowe badania wykonywane są w ramach działania Punktu Konsultacyjno-Diagnostycznego HIV.
Plamiak zamiast dorsza, kebab z baraniną bez baraniny, oscypek zastąpiony roladą ustrzycką – takie dania serwowały restauracje, bary czy smażalnie w miejscowościach turystycznych.
Od godz. 9:00 do 17:00 zapraszamy Państwa na teren Bazy Oznakowania Nawigacyjnego UMS, przy ul. Światowida 16c, gdzie przy nabrzeżach będzie można nieodpłatnie zwiedzić specjalistyczne statki Urzędu Morskiego...
Tegoroczny Europejski Tydzień Szczepień przebiega pod hasłem "Szczepienia działają. Szczepmy Europę".
Informujemy, że 27 kwietnia 2018 r. (piątek) w godz. 14.00 - 15.00, w ramach treningu systemu wykrywania i alarmowania na terenie miasta Szczecin, zostaną przeprowadzone trzy głośne próby syren alarmowych.
Na czym polega i jak uruchomić tryb incognito w przeglądarce? Na te pytania i wiele więcej opowie Anton Smoliński - pracownik Wydziału Informatyki ZUT.
Kandydaci na licealistów mogli uzyskać informacje na temat trzech klas, do których zapraszamy absolwentów gimnazjów: klasy promedycznej, lingwistycznej i sportowej.
W Ministerstwie Zdrowia podjęto prace nad projektem zmian w ustawie o prawach pacjenta i Rzeczniku Praw Pacjenta, zgodnie z którym szpital nie pobiera opłat z tytułu pobytu rodzica przy dziecku w szpitalu...
Niektóre składniki e-papierosów są znacznie bardziej szkodliwe niż inne. Substancje te, dopuszczone do użytku np. w przemyśle spożywczym, stają się toksyczne, kiedy są wdychane po podgrzaniu.
Od kwietnia do grudnia będzie trwał proces przełączania numeru alarmowego 997 do Centrów Powiadamiania Ratunkowego.
Jak wygląda organizacja takich oszustw? Na co uważać? Zapraszamy do wysłuchania rozmowy z Panią Longiną Kaczmarek - Miejskim Rzecznikiem Konsumentów.
Zapraszamy do udziału w IV edycji miejskiego konkursu plastycznego dla szkół podstawowych
Uczniowie z Liceum Ogólnokształcącego nr 7 im. Krzysztofa Kamila Baczyńskiego w Szczecinie, przyszli z wizytą do Komendy Miejskiej Policji w Szczecinie.
Oprócz pomiarów prędkości przy wykorzystaniu wideorejestratorów funkcjonariusze sprawdzać będą także stan techniczny pojazdów oraz posiadane uprawnienia do ich prowadzenia.
Przypominamy, że w czerwcu 2017 roku weszła w życie nowelizacja kodeksu karnego. Został wprowadzony nowy przepis dotyczący, tzw. ucieczki przed pościgiem...
W dniu Europejskiego Dnia Praw Pacjenta Bartłomiej Chmielowiec przypomina o prawach jakie przysługują pacjentom na terenie naszego kraju.
Od pewnego czasu coraz bardziej popularne sa oszustwa seniorów, często sa to umowy dotyczące zmiany dostawcy energii elektrycznej lub gazu.
Konkurs ma na celu zaangażowanie rodziców w utrwalaniu pozytywnych nawyków prozdrowotnych oraz zwiększenie roli zarówno dzieci i ich rodziców w kształtowaniu zdrowia jamy ustnej.
W dniach 17- 24 kwietnia obchodzony jest TYDZIEŃ DLA SERCA. Celem jego jest uświadomienie jak niezbędnym narządem dla człowieka jest serce.
Kurs trwa 66-godzin, muszą go przechodzić ratownicy (niezależnie od posiadanego stopnia WOPR) jeżeli chcą pracować w charakterze ratownika na kąpielisku lub pływalni.
Swoją działalność rozpoczął Zespół ds. bezpieczeństwa i organizacji ruchu drogowego oraz mobilności transportu.
Miasto oferuje 55 proc. dofinansowania dla tych, którzy zdecydują się zamienić piec na bardziej ekologiczne źródło ciepła.
Rowerzysta jest niechronionym uczestnikiem ruchu, więc kierowca podczas wyprzedzania powinien zachować szczególną ostrożność.
Inspekcja Handlowa wzięła pod lupę wody mineralne i źródlane oraz napoje nazywane potocznie "wodami smakowymi".
Zapraszamy zarówno tych którzy dopiero zaczynają swoją przygodę z wolontariatem jak i wolontariuszy, którzy chcą usystematyzować swoją wiedzę.
Jako wolontariusz/-ka możesz pomagać w lekcjach, grać z osobą samotną w chińczyka, zostać ratownikiem żywności w Jadłodzielni czy uczyć seniorów języka angielskiego.
Stowarzyszenie POLITES zaprasza na warsztaty, podczas których zostanie poruszonych wiele zagadnień
W zeszłym roku w Polsce doszło do prawie 126 tys. pożarów, spośród których aż 38 tys. stanowiły pożary traw na łąkach i nieużytkach rolnych, w większości spowodowane wypalaniem traw.
Sprawcy wywożą na obrzeża miasta, do lasu: opony, oleje, meble, styropian, gruz, odpady budowlane... czyli najbardziej szkodliwe odpady.
Generalny Inspektor Ochrony Danych Osobowych (GIODO) zaprasza uczniów ze szkół uczestniczących w VIII edycji Ogólnopolskiego Programu "Twoje dane - Twoja sprawa. Skuteczna ochrona danych osobowych" do udziału w konkursie.
W trakcie prelekcji studentom uświadamiano konsekwencję wynikające z kontaktu ze środkami psychoaktywnymi. Uczestnicy spotkania dowiedzieli się też o przysługujących im prawach i możliwościach z nich wynikających.
Umowę gwarantującą dotację organizacji podpisał 5 kwietnia br. marszałek województwa Olgierd Geblewicz.
Konferencja to podsumowanie międzynarodowego projektu Elder Care at Home, a także próba debaty nad sytuacją seniorów oraz ich aktywnym funkcjonowaniem w społeczeństwie w XXI wieku.
Kurs trwa 66-godzin, muszą go przechodzić ratownicy (niezależnie od posiadanego stopnia WOPR) jeżeli chcą pracować w charakterze ratownika na kąpielisku lub pływalni.
Straż Miejska na wiosnę podejmuje działania skierowane na kierowców niszczących zieleń w naszym mieście.
Eliminacje wojewódzkie Ogólnopolskiego Młodzieżowego Turnieju Motoryzacyjnego dla szkół ponadgimnazjalnych odbędą się dnia 11 maja 2018 r. w Wojewódzkim Ośrodku Ruchu Drogowego w Szczecinie
Za oknem wreszcie wiosenna aura, co niestety przekłada się na prędkość z jaką poruszają się kierujący.
Rozmowa jest przeprowadzona w "Strefie 30", w przestrzeni, gdzie pojazdy nie przekraczją prędkości 30 km/h, zainstalowane są wszelkiego rodzaju elementy uniemożliwiające przekraczanie prędkości, zlikwidowane są przejścia dla pieszych.
prelegentem będzie Specjalista ds. rodziny, mediator mgr Joanna Szałata
515 inicjatyw społecznych udało się już zrealizować dzięki uruchomieniu na Pomorzu Zachodnim Programu Społecznik. Wielki sukces mikrodotacji przyznawanych przez samorząd województwa sprawił, że "Społecznik" musiał powrócić.
W ramach drugiej akcji, której patronuje minister spraw wewnętrznych i administracji oraz minister obrony narodowej pod hasłem "SpoKREWnieni służbą", inspektorzy WITD w Szczecinie także oddawali krew.
W mammobusach realizowany jest program bezpłatnych badań profilaktycznych dla kobiet w wieku 50-69 lat w kierunku wczesnego wykrywania raka piersi. Na badania profilaktyczne skierowania nie są wymagane.
Zdrowych, pogodnych Świąt Wielkanocnych, pełnych wiary, nadziei i miłości. Radosnego, wiosennego nastroju, serdecznych spotkań w gronie rodziny i wśród przyjaciół oraz wesołego Alleluja życzy Redakcja Portalu Bezpieczni Razem
Towarzyszenie osobie w kryzysie, chorobie, długotrwałym problemie jest zawsze sytuacją trudną, emocjonalnie obciążającą.
Według danych Światowej Organizacji Zdrowia w Regionie Europejskim WHO nastąpił 300-procentowy wzrost zachorowań na odrę, w 2016 roku zarejestrowano 5 273 przypadki zachorowań na odrę, natomiast w 2017 było ich aż 21 315.
W Ministerstwie Sprawiedliwości została podpisana umowa o współpracy z Państwową Strażą Pożarną przy realizacji ogólnopolskiego programu pomocy dla Ochotniczych Straży Pożarnych.
Kurs trwa 66-godzin, muszą go przechodzić ratownicy (niezależnie od posiadanego stopnia WOPR) jeżeli chcą pracować w charakterze ratownika na kąpielisku lub pływalni.
Przed nami okres przedświątecznej gorączki zakupów, biegania po sklepach, a potem upragnione przez wielu Święta Wielkanocne, w czasie których odwiedzamy rodzinę i wyjeżdżamy by odpocząć.
23 marca 2018 r. w Szkole Podstawowej nr 63 w Szczecinie odbyły się XLI Miejskie eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej "Młodzież Zapobiega Pożarom".
Na dachach miejskich placówek pojawią się kolejne instalacje fotowoltaiczne, które zamienią promienie słońca w prąd. W ten sposób dbamy o czyste powietrze w Szczecinie.
Konkurs plastyczny na plakat pt: "Serfuję nie hejtuję." dla uczniów klas 4-7 szkoły podstawowej
W dniu 22 marca odbyła się debata dotycząca bezpieczeństwa ruchu drogowego w Szczecinie. Jakie tematy były poruszone? Jaki był cel debaty?
Z końcem 2017 roku ponad 15 tys. naukowców ze 184 krajów wystosowało do nas wszystkich list , będący ostrzeżeniem przed tym, do czego doprowadzić może dalsza rabunkowa gospodarka człowieka wobec Ziemi i jej zasobów.
Do końca kwietnia mieszkańcy Szczecina będą mogli bezpłatnie skorzystać z porad w zakresie: mieszkalnictwa, prawa, przedsiębiorczości i ochrony środowiska.
„Pozyskiwanie danych osobowych dla celów prowadzenia portalu studenckiego” to temat, który powinien zostać omówiony w nadsyłanych pracach
20 marca przypada Światowy Dzień Zdrowia Jamy Ustnej. W Polsce na próchnicę zębów choruje 57% trzylatków, 80% pięciolatków, 90% siedmiolatków.
Dzień Wagarowicza - 21 marca - to pierwszy dzień wiosny. Jaka mądrze i bezpiecznie można spędzić ten dzień?
Zbliża się wiosna, a więc i czas porządków w naszych ogródkach. Palić nie można, więc co zrobić ze zgrabionymli liśćmi, obciętymi gałęziami z drzewek owocowych?
Do Miejskiego Rzecznika Konsumentów w 2017 r. zgłosiło się 12 tys. osób, którym udzielono pomocy prawnej.
Wolontariat od pierwszego wejrzenia? To jest możliwe! Słyszałeś o wolontariacie, ale nie wiesz co dalej? Ciekawi Cię co naprawdę robią i jacy są wolontariusze?
Nieważne ile masz lat, jesteś uczniem studentem, pracujesz lub nie. Każdy może zostać wolontariuszem.
Licznie przybyłe grupy Szkolnych Kół Edukacji Morskiej zostały przeszkolone pod kątem podniesienia poziomu bezpieczeństwa podczas zajęć nad wodą oraz miały możliwość poznać i poćwiczyć posługiwanie się sprzętem ratowniczym pod okiem wykwalifikowanej kadry.
W sezonie 2017/2018 było ponad tysiąc interwencji. Największym problemem jest materiał opałowy bardzo niskiej jakości, natomiast około 10% są to interwencje potwierdzające spalanie odpadów.
W okresie od 1 do 7 marca br. zarejestrowaliśmy 8452 osoby z objawami grypy i zakażeń grypopodobnych z czego 128 osób zostało skierowanych do szpitala.
Dlaczego kobiety piją? Czym różni się alkoholizm kobiety od mężczyzny?
100 000 dzieci, z blisko 7 000 szkół podstawowych w całej Polsce, wzięło udział w Ogólnopolskim Teście Bezpieczeństwa organizowanym w ramach programu edukacyjnego Akademia Bezpiecznego Puchatka.
W marcu wystartowała najnowsza kampania społeczna Rzecznika Praw Dziecka „Powiedzmy STOP szkolnej agresji”. Celem akcji jest nagłośnienie problemu przemocy rówieśniczej oraz zmiana postaw młodzieży, a tym samym obniżenie poziomu agresji w szkole.
Drodzy Rodzice i Opiekunowie! Od 20 marca do 29 czerwca 2018 r. będziecie mogli bezpłatnie zaszczepić swoje dziecko przeciwko pneumokokom.
Osiem budynków przy ul. Jaracza w Zdrojach w tym roku przejdzie gruntowną modernizację.
Olimpiada przeprowadzona będzie w jednej kategorii wiekowej dla uczniów klas VI i VII szkoły podstawowej.
Już jutro kolejna okazja, aby wyszperać dla siebie coś ciekawego spośród dziesiątek przedmiotów wystawionych w Galerii Szpargałek.
Od 12 marca 2018 r. rusza infolinia Biura Generalnego Inspektora Ochrony Danych Osobowych, pod numerem: 606-950-000.
Szczecińskie szkoły przyłączyły się do akcji „Zachodniopomorska #Komórkomania”, której celem jest propagowanie wiedzy na temat dawstwa krwiotwórczych komórek macierzystych oraz rejestracja potencjalnych dawców wśród młodzieży, rodziców i nauczycieli.
Tym razem, oprócz tradycyjnych odblasków, w związku z przypadającym na ten dzień świętem kobiet, wszystkie panie, które zachowały się prawidłowo podczas przechodzenia lub przejeżdżania przez przejście dla pieszych, otrzymały tulipana.
Przedsiębiorca – pośrednik finansowy działał na terenie Szczecina i okolic oferując konsumentom kredyty na warunkach, którym nie byli w stanie sprostać - ani nie odpowiadały ich potrzebom, ani możliwościom spłaty.
W ramach projektu „Łączy nas pacjent” specjaliści z różnych dziedzin, zrzeszeni w największych w Polsce organizacjach pacjentów będą wraz z ekspertami Rzecznika udzielać telefonicznych porad, informacji oraz wsparcia dotyczącego określonych chorób.
Trzy gabinety okulistyczne zgłosiły swój udział w Światowym Tygodniu Jaskry: Centrum Diagnostyki i Leczenia Chorób Oczu Arsmedica Kiszczyńscy w Kołobrzegu, II Katedra i Klinika Okulistyki w PSK2 na szczecińskich Pomorzanach oraz Dom Lekarski w Szczecinie.
Co może zaalarmować rodziców? Jak zaczyna zachowywać się dziecko, które ma kontakt z narkotykami?
Tym razem, oprócz tradycyjnych odblasków, w związku z przypadającym na ten dzień świętem kobiet, wszystkie panie, które zachowają się prawidłowo podczas przechodzenia lub przejeżdżania przez przejście dla pieszych, otrzymają również kwiatek.
To pierwsza akcja, w której państwa Grupy Wyszehradzkiej (Polska, Węgry, Czechy i Słowacja) wspólnie wypowiedziały wojnę niebezpiecznym zabawkom sprowadzanym spoza UE.
Jako wolontariusz/-ka możesz pomagać w lekcjach, grać z osobą samotną w chińczyka, zostać ratownikiem żywności w Jadłodzielni czy uczyć seniorów języka angielskiego.
Tematyka konkursu obejmuje następujące zagadnienia: postępowanie na miejscu wypadku (wykonywanie kolejno czynności informacyjno - ratunkowych), zgłoszenia do 23 marca.
Mimo licznych wypadków w całym kraju, nie brakuje osób, które nie bacząc na niebezpieczeństwo, wchodzą na zamarznięte akweny. Prognozy pogody przewidują znaczny wzrost temperatury i poruszanie się po lodzie może okazać się bardzo ryzykowne.
Czym zajmuje się Szczecińskie Centrum Profilaktyki Uzależnień, czyli była Iza Wytrzeźwień? Kto może liczyć na pomoc?
Chcesz porównać ceny w różnych sklepach i robisz zdjęcie? Masz zamiar sprawdzić, jakie składniki zawiera dany produkt i skanujesz telefonem kod kreskowy? Zdarza się, że ochrona bezprawnie zabrania takich działań.
Sprawny piec, drożne kominy i sposób palenia - to wszystko także wpływa na jakość powietrza w mieście. Co roku w mieszkaniach komunalnych wykonuje się prace zduńskie i kominiarskie. Dodatkowo specjaliści radzą jak palić, aby nie dymić i nie powodować smogu.
Od marca w Szczecinie funkcjonować będzie kolejne mieszkanie chronione dla osób starszych. Całodobową opieką objętych zostanie 14 seniorów. Będzie to szóste tego typu mieszkanie w naszym mieście.
W mammobusach realizowany jest program bezpłatnych badań profilaktycznych dla kobiet w wieku 50-69 lat w kierunku wczesnego wykrywania raka piersi. Na badania profilaktyczne skierowania nie są wymagane.
Podobnie jak w latach ubiegłych, także w sezonie jesienno-zimowym 2017/2018 odnotowuje się wzmożoną liczbę zachorowań na grypę i infekcje o charakterze grypopodobnym.
Rusza XI edycja konkursu „Seniorzy w akcji”! Jesteś osobą 60+? Masz pomysł na działania w swojej społeczności oraz pasje i doświadczenia, którymi chcesz się podzielić? A może masz od 18 do 35 lat i razem z osobą 60+ chcesz rozkręcić międzypokoleniową akcję?
W przyszłą środę, 7 marca, pod urzędem w Szczecinie, a 29 marca pod delegaturą ZUW w Koszalinie ustawiony będzie "Krwiobus”.
W związku z ostatnimi spadkami temperatury na akwenach pojawiły się pierwsze warstwy pokrywy lodowej. Funkcjonariusze Komendy Miejskiej Policji w Szczecinie prowadzą wzmożone kontrole w rejonie zbiorników wodnych.
Młodzi ludzie często nie są uświadamiani, że spożywanie alkoholu prowadzi do wielu chorób, a także do uzależnienia (między piciem a uzależnieniem jest cienka granica).
Miasto Szczecin i szczecińskie Organizacje Pożytku Publicznego już po raz piętnasty zachęcają do odpisania 1% podatku na rzecz wybranej organizacji.
Pierwsze praktyczne zajęcia przyniosły nam wiele wrażeń. Przekonaliśmy się, że nurkowanie bez wątpienia uczy współpracy oraz odpowiedzialności za drugą osobę.
Jakie są plusy i minusy rond i innych typów skrzyżowań? Jakie czynniki brane są pod uwagę przy przebudowie skrzyżowań?
Zwiększająca się z roku na rok liczba dzików stale przebywających na terenie miasta sprawia, że coraz częściej możemy je spotkać na swojej drodze.
Oryginalnym pomysłem na prezent Walentynowy może okazać się przecież element odblaskowy, kupiony dla najbliższej osoby w trosce o jej bezpieczeństwo.
Ustawa wprowadza ograniczenia w działaniu solariów, między innymi zakaz korzystania z nich przez osoby które nie ukończyły 18r.ż., a także całkowity zakaz reklamy i promocji.
W dniu 14 lutego 2018 r. w godz. 08.00- 09.00 na skrzyżowaniu pl. Grunwaldzki będą rozdawane mieszkańcom Szczecina gadżety poprawiające bezpieczeństwo na drodze w tym odblaski.
Do 31 maja 2018 roku czekamy na zgłoszenia od przedszkoli, które chcą wziąć udział w konkursie na projekt elementu odblaskowego, który będzie symbolem „Ogólnopolskiego Policyjnego Dnia Odblasków” w 2019 roku.
Niemal 19 mln zgłoszeń na numer alarmowy 112 odebrali w ubiegłym roku operatorzy pracujący w Centrach Powiadamiana Ratunkowego w całej Polsce. W niedzielę (11 lutego) obchodzimy Europejski Dzień Numeru Alarmowego 112 i z tej okazji MSWiA przygotowało specjalny film o pracy operatorów CPR.
Inspekcja Sanitarna monitoruje bezpieczeństwo szczepionek przekazanych przez Ministra Zdrowia do realizacji bezpłatnych szczepień ochronnych.
Z początkiem nowego roku do Referatu Profilaktyki dołączył nowy pracownik. Jest nim Strażnik Daffy, który po przejściu odpowiedniego szkolenie będzie odwiedzał szczecińskie przedszkolaki.
Dzięki współpracy Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji oraz Ministerstwa Cyfryzacji w 2018 roku ruszy pilotaż aplikacji mobilnej służącej do wysyłania zgłoszeń alarmowych na numer 112.
Zachęć uczniów do wzięcia udziału w konkursie. Wystarczy, że przygotują reportaż z obchodów DBI w waszej placówce
Operatorzy numeru alarmowego 112, którzy pracują w Centrum Powiadamiania Ratunkowego w Szczecinie w zeszłym roku odebrali ponad milion połączeń. Niestety większość z nich (ponad 800 tys.), to telefony niewymagające interwencji służb – pogotowia ratunkowego, straży pożarnej, czy policji.
Rusza kolejna odsłona kampanii Słyszę Dobre Dźwięki - „2018 zaproszeń”. Bezpłatne badania słuchu czekają na melomanów, którzy ukończyli 55. rok życia i kupią bilet na dowolny koncert w Filharmonii w Szczecinie.
Niedawno, bo 8 stycznia została otwarta ogrzewalnia dla osób bezdomnych, działająca przy Szczecińskim Centrum Profilaktyki Uzależnień (ul. J.H Dąbrowskiego 22-23).
W tegorocznej edycji czatu pojawiło sie bardzo dużo ciekawych pytań, dotyczących głównie ochrony danych osobowych w sieci i RODO, ochrony komputera, ochrony dziecka jako użytkownika internetu oraz uzależnień.
Centrum Wspierania Rodziny z Problemem Alkoholowym W Ośrodku „Z pomocą rodzinie” Katolickiego Stowarzyszenia „Civitas Christiana” serdecznie zaprasza na kolejne Spotkanie Otwarte
Zapraszamy osoby, które chcą bliżej poznać wolontariat na warsztaty: Wolontariat w pierwszych krokach – 14 lutego, środa, godz. 17:00-19:00.
Czym jest zjawisko phishingu i dlaczego jest niebezpieczne? Jak sie objawia? Jak wyglądają ataki na nasze dane?
Czad i smog to cisi zabójcy, szczególnie groźni zimą. Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów w trosce o bezpieczeństwo obywateli przebadał produkty, które w założeniu mają nas chronić przed tymi zagrożeniami. Okazało się, że nie wszystkim można zaufać.
Czym jest tytułowa kłódeczka? Jakie ma znaczenie dla bezpieczeństwa przesyłanych danych poprzez Internet? Gdzie ją można znaleźć i jak działa?
Zespół Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w składzie: Bartłomiej Zimoch, Patryk Fortuniak i Maciej Denisiuk zajął trzecie miejsce na mistrzostwach w ratownictwie medycznym w Bielsku-Białej.
Ogniska afrykańskiego pomoru świń (ASF) występują w województwach mazowieckim, podlaskim i lubelskim. Do tej pory na Pomorzu Zachodnim choroba nie pojawiła się. Wojewoda zachodniopomorski przypomina, jak chronić zwierzęta dziko żyjące i hodowlane przed zarażeniem.
Polska według raportu „2018 Global Wealth Migration Review”, sporządzonego przez „New World Wealth” jest szóstym na świecie i trzecim w Europie najbezpieczniejszym krajem do życia dla kobiet.
Z dniem 28 stycznia 2018r. skończyły się w naszym województwie ferie zimowe, ponownie zwiększyło się natężenie ruchu zwłaszcza w rejonach placówek szkolno – oświatowych.
Zachodniopomorski Państwowy Wojewódzki Inspektor w Szczecinie uprzejmie informuje, że w niedzielę 4 lutego 2018 roku obchodzimy XVIII Światowy Dzień Walki z Rakiem.
W ramach Światowego Dnia Walki z Rakiem Zachodniopomorski Oddział NFZ zaprasza w piątek, 2 lutego w godz. 9-14 do siedziby przy ul. Arkońskiej 45 w Szczecinie.
Jak zauważa ekspert, od postawy nas wszystkich zależy ilość i stan wody pitnej na całej planecie, dlatego warto myśleć globalnie, działając jednocześnie lokalnie – w domu, pracy, szkole czy przedszkolu.
Zmiana lokalizacji Punktu Konsultacyjno Diagnostycznego, w którym można wykonać anonimowo i bezpłatnie test w kierunku HIV
Cztery nowe samochody elektryczne pojawią się na ulicach Szczecina. Pojazdy zasilą miejską flotę dzięki dofinansowaniu na zakup z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.
W najbliższą niedzielę 28 stycznia, kiedy zajdzie słońce, Filharmonia po raz pierwszy zaświeci się… na różowo. Zarówno na zewnątrz, jak i w środku. Wszystko po to, aby zwrócić uwagę na problem profilaktyki raka szyjki macicy.
Samo zgłoszenie na policję, czy w Urzędzie Gminy o zagubieniu np. dowodu osobistego nie wystarczy.
Zachodniopomorski Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny w Szczecinie informuje, że Główny Inspektorat Sanitarny zamierza przeprowadzić w pierwszej połowie 2018 roku, II edycję konkursu „Szkoła wolna od używek”.
Zapraszamy do wysłuchania reportażu w wydarzenia - wypowiadają się przechodnie oraz Marcin Charęza - kierownik Referatu ds. organizacji ruchu w Urzędzie Miasta Szczecin i st. sierżant Natalia Misiewicz z Komendy Miejskiej Policji.
Właściciele posesji mają obowiązek dbać o czystość i porządek na chodnikach. Dotyczy to wszystkich budynków, bez względu na ich przeznaczenie i sposób użytkowania.
Inspekcja Handlowa sprawdziła 83 firmy cateringowe, które przygotowują posiłki dla szpitali, szkół, domów dziecka, sanatoriów. Kontrolerzy wykryli nieprawidłowości u ponad 70 proc. przedsiębiorców. Firmy używały przeterminowanych produktów, nie podawały informacji o alergenach, stosowały tańsze zamienniki, a porcje były niedoważone.
„Przygody Dzielnego Niedźwiadka Szczepana” – bajka, która pomaga zrozumieć, jak działają szczepienia i dlaczego nie warto się ich bać.
W sezonie zimowym patrole na stokach będzie można spotkać na terenie siedmiu województw: małopolskiego, śląskiego, dolnośląskiego, podkarpackiego, łódzkiego, warmińsko-mazurskiego oraz podlaskiego.
Policjanci z Referatu Wodnego KMP w Szczecinie nieustannie dbają o bezpieczeństwo nad wodą. Również teraz podczas trwania w naszym województwie zimowych ferii szczególną uwagę skupiają na kontrolowaniu akwenów i terenów przywodnych.
W odpowiedzi na bardzo duże zainteresowanie kursem Kwalifikowanej Pierwszej Pomocy, WOPR Województwa Zachodniopomorskiego ogłasza nabór osób chętnych do udziału w szkoleniu.
Do udziału w konkursie o dofinansowanie projektów mogą zaproszone są organizacje pozarządowe - stowarzyszenia i fundacje pomagające osobom bezdomnym oraz podmioty prowadzące działalność statutową w zakresie pomocy społecznej.
Ferie zimowe i sezon narciarski to dla wielu z nas okazja do wypoczynku nie tylko w kraju, ale również za granicą.
W 9 lokalizacjach z województwa zachodniopomorskiego zostaną wkrótce zamontowane czujniki monitorujące jakość powietrza. Miejsca zostały wyłonione w konkursie Avivy „Wiem, czym oddycham” dzięki zaangażowaniu lokalnych społeczności.
W Szczecinie rusza tegoroczna kwalifikacja wojskowa. Przed komisjami lekarskimi powinno się stawić ok. 2,3 tys. kobiet i mężczyzn.
Antybiotyków nie wolno popijać mlekiem czy kefirem. Dlaczego w czasie antybiotykoterapii, trzeba przyjmować probiotyki i z jakiego powodu powinniśmy je brać jeszcze przez 3-4 tygodnie po zakończeniu leczenia. Zobacz, co jeszcze warto wiedzieć na temat przyjmowania antybiotyków.
Wojewódzka Stacja Pogotowia Ratunkowego w Szczecinie wzbogaciła swój tabor o ambulans przystosowany do przewozu pacjentów ze znaczną nadwagą.
DBI 2018 obchodzić będziemy 6 lutego pod hasłem „Dzień Bezpiecznego Internetu: tworzymy kulturę szacunku w sieci”.
Poradnia dietetyczna online Narodowego Centrum Edukacji Żywieniowej w ramach NPZ
Jarosław Zieliński, wiceminister spraw wewnętrznych i administracji, polecił Komendantowi Głównemu Policji podjęcie od 12 stycznia br. działań mających na celu zapewnienie bezpieczeństwa dzieciom i młodzieży w okresie rozpoczynającego się sezonu ferii zimowych.
Współpraca służb ratowniczych w czasie zagrożenia życia lub mienia to dzisiaj już nic dziwnego. Dlaczego tak się dzieje, skąd wszyscy wiedzą, gdzie się udać i jak pracować by sobie nie przeszkadzać?
Ekspert radzi, jak unikać niebezpiecznych sytuacji, a także jak właściwie reagować, gdy dojdzie do wypadku.
System SZOT powstał dzięki wsparciu Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego i realizacji projektu pn.: „Opracowanie i wdrożenie systemu wczesnego ostrzegania i monitorowania ryzyka powodzi”.
Od poniedziałku dzieci z naszego województwa zaczynają ferie zimowe. Jak dziecku zorganizować czas, aby się nie nudziło, jeżeli nie wyjeżdza z miasta? Jak zapewnić dziecku bezpieczeństwo podczas ferii?
Ze względu na spadek temperatury na akwenach pojawiają się pierwsze warstwy pokrywy lodowej. Jest ona bardzo słaba i dlatego nie wytrzyma ciężaru człowieka.
W związku z obchodami Europejskiego Dnia Ochrony Danych Osobowych oraz zbliżającymi się dniami bezpiecznego komputera Portal Bezpieczni Razem oraz Zachodniopomorskie Centrum Doskonalenia Nauczycieli organizują CZAT
W trosce o bezpieczeństwo, tradycją stało się zgłaszanie potrzeby przeprowadzenia kontroli stanu technicznego autokarów przewożących dzieci i młodzież do miejsc zimowego wypoczynku.
Zapraszamy na 26. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, który odbędzie się na Łasztowni. A w programie m.in. bicie rekordu Guinnessa w spinningu, bieg „Policz się z Cukrzycą”, finałowe Rowerowe Światełko do Nieba, występy grup muzycznych i artystycznych, licytacje, ognisko i zumba.
Od dziś w Szczecinie funkcjonuje Ogrzewalnia dla osób bezdomnych. To kolejne miejsce na mapie miasta, które może pomóc osobom potrzebującym w przetrwaniu trudnego, zimowego okresu.
Uratowała 2,5 tys. dzieci, ryzykując swoim życiem co najmniej 2,5 tys. razy, takie postawy i takie postacie warto przypominać...
Młody bohater Tomasz Ringert uczeń drugiej klasy Gimnazjum w Mrzeżynie za swoją postawę godną naśladowania w sytuacji zagrożenia życia w wodzie, został nagrodzony przez WOPR WZ
W trakcie spotkania została poruszona tematyka popełniania przestępstw w „sieci”, konsekwencji prawnych jakich mogą spodziewać się sprawcy cyberprzemocy i przestępstw popełnianych przy wykorzystaniu internetu.
Tylko wczoraj policjanci szczecińskiej drogówki przeprowadzili ponad 50 interwencji w związku z przekroczeniem dopuszczalnej prędkości.
W pierwszym miesiącu akcji skierowano do schronisk ponad 70 osób, nie licząc tych, którzy przebywali tam już wcześniej.
Zachodniopomorski Instytut Psychoterapii zaprasza na wykład poświęcony zdrowiu psychicznemu pod tytułem „Dlaczego tragedia życiowa jednych doprowadza do śmierci, a innych do wyzwolenia?”.
Uschnięte drzewko wystarczy zostawić przy pojemniku na odpady komunalne i powiadomić o tym Urząd Miasta lub firmę wywozową. Choinki będą odbierane od mieszkańców miasta do końca lutego.
Inspekcja Handlowa wzięła pod lupę odzież ostrzegawczą, akcesoria odblaskowe i ochronniki słuchu. Kontrola odbyła się w II kwartale 2017 r.
Już dwa lata w ramach projektu "Cybernauci - kompleksowy projekt kształtowana bezpiecznych zachowań w sieci" szkolimy całe społeczności szkolne z zakresu bezpieczeństwa w sieci i reagowania na zagrożenia.
Już niedługo Sylwester i Nowy Rok. Będziemy go witać hucznie odpalając też fajerwerki. Apelujemy o rozwagę podczas używania materiałów pirotechnicznych, chwila nieuwagi może skończyć się tragedią.
Dwa nowe ambulanse przekazał wojewoda zachodniopomorski Krzysztof Kozłowski dyrektorowi Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego Romanowi Pałce.
W ramach programu każdy uczeń VI klasy szczecińskiej szkoły podstawowej będzie mógł skorzystać z bezpłatnych świadczeń stomatologicznych
Wydarzenia organizowane z tej okazji w 2018 r. poświęcone będą głównie jednemu tematowi – przygotowaniu do rozpoczęcia stosowania ogólnego rozporządzenia o ochronie danych.
Inspektorzy zakwestionowali produkty sprzedawane w 70 sklepach na 168 sprawdzonych.
Kobiety w ciąży mają prawo do świadczeń opieki zdrowotnej i usług farmaceutycznych udzielanych w aptekach poza kolejnością.
TBS Prawobrzeże wykonuje kompleksowe remonty szczecińskich kamienic w ramach programu Kawka. Likwiduje stare piece, przyłącza budynki do miejskiej sieci cieplnej i przeprowadza termomodernizację.
Funkcjonariuszki z Komendy Miejskiej Policji w Szczecinie przeprowadziły spotkania z uczniami klasy pierwszej w SP nr 55 przy ul. Orawskiej.
Jak odpowiednio zachować się w drodze do szkoły, w domu, kiedy należy udzielić pierwszej pomocy i jak bezpiecznie poruszać się w Internecie? – te i inne zagadnienia zostaną sprawdzone w ramach Ogólnopolskiego Testu Bezpieczeństwa.
Przed nami zbliżający się okres świąteczny. Dla wielu jest to czas zabiegania, zamyślenia i roztargnienia–inni zaś, rozpoczynają wzmożony czas "łowów”.
Niech nadchodzące Święta będą dla nas wszystkich czasem niezapomnianym...
Przedświąteczny czas, to intensywny okres, w którym wiele spraw załatwia się w pośpiechu i na ostatnią chwilę. Także na zakupy, często udajemy się w towarzystwie dzieci.
Blisko 400 czujników czadu i gazu zamontowano w tym roku w lokalach komunalnych w Szczecinie.
Szczecińskie TBS realizuje szereg inwestycji, które przyczyniają się do poprawy jakości powietrza w mieście. Spółka prowadzi obecnie prace w kilkunastu budynkach w centrum Szczecina. Likwiduje stare, nieekologiczne piece, podłącza budynki do sieci miejskiej i przeprowadza termomodernizację. To wszystko przy wsparciu pochodzącym z programu Kawka
W dniach 8-10 grudnia 2017 roku na pływalni olimpijskiej Floating Arena w Szczecinie odbyły się IX Zimowe Mistrzostwa Polski w Ratownictwie Wodnym.
Mieszkańcy Zachodniopomorskiego wskazali 83 miejsca, w których chcieliby zamontować zewnętrzne czujniki jakości powietrza.
Zapraszamy do wysłuchania reportażu w wydarzenia - wypowiadają się przechodnie oraz Marcin Charęza - kierownik Referatu ds. organizacji ruchu w Urzędzie Miasta Szczecin i sierżant Natalia Misiewicz z Komendy Miejskiej Policji.
Prawie 500 zachodniopomorskich szkół otrzyma dotacje od wojewody na wyposażenie gabinetów profilaktyki zdrowotnej. Wnioski o środki na ten cel złożyły wszystkie gminy i powiaty z naszego województwa.
W 2016 roku w Polsce odnotowano 2 973 wypadki z udziałem dzieci w wieku 0-14 lat, z czego 171 zdarzenia były śmiertelne, a 3 260 dzieci doznało w nich obrażeń. W samym województwie zachodniopomorskim miało miejsce 127 wypadków.
Inspekcja Handlowa wzięła pod lupę odzież, obrusy, ścierki. Kontrolerzy zakwestionowali 34 proc. produktów. Było wiele przekłamań co do składu surowcowego ubrań.
Zmiany w organizacji ruchu mające wpływ na nasze bezpieczństwo: mini rodna, mijanki, strefa 30....
Komisariat Policji Szczecin - Pogodno zaprasza mieszkańców osiedla Gumieńce oraz przedstawicieli RO Gumieńce na debatę społeczną „Porozmawiajmy o bezpieczeństwie”.
W środę 6 grudnia br., odbędzie się akcja rozdawania odblasków pieszym, w której wezmą udział pracownicy Referatu ds. Organizacji Ruchu WGKiOŚ wraz z policjantami z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Szczecinie.
zdobycze fizyki jądrowej są coraz powszechniej wykorzystane do walki z rakiem - jednej z najgroźniejszych plag współczesnej cywilizacji.
Wolontariat od pierwszego wejrzenia? To jest możliwe!
Jednym z tematów poruszanych był sposób oddziaływania zmian w ruchu na psychikę kierowcy w celu poprawy bezpieczeństwa tzw. psychologia ruchu.