przejdź do głównej treści strony

Aktualności

VI Szczeciński Tydzień Ubogich

2022-11-13

W niedzielę 13 listopada obchodzony będzie już po raz szósty Światowy Dzień Ubogich. Także w tym roku chcemy zaprosić Was do tego, aby ten wyjątkowy dzień przedłużyć o cały tydzień – tworząc VI Szczeciński Tydzień Ubogich.

Europejski Dzień Wiedzy o Antybiotykach

2022-11-09

Europejski Dzień Wiedzy o Antybiotykach (EAAD, ang. European Antibiotic Awareness Day) został ustanowiony w 2008 roku przez Komisję Europejską i jest obchodzony corocznie w dniu 18 listopada w całej Europie.

Zaświadczenia na węgiel

2022-11-08

We wtorek 8.11.2022 Miasto rozpoczęło wydawanie zaświadczeń niezbędnych do zakupu węgla na preferencyjnych warunkach.

Spotkanie autorskie o Chorobie Alzheimera z Przemkiem Pawelcem

2022-11-09

Miejska Biblioteka Publiczna w Szczecinie zaprasza 9 listopada (środa) o godz. 18:00 do filii nr 54 ProMedia (al. Wojska Polskiego 2) na spotkanie autorskie z Przemkiem Pawelcem wokół książki „I żyli długo i szczęśliwie”.

Rusza Pogotowie Zimowe dla osób bezdomnych

2022-11-01

Od 1 listopada funkcjonować będzie pogotowie dla osób bezdomnych. Zima to zdecydowanie najtrudniejszy okres dla osób pozbawionych dachu nad głową. Służby są już przygotowane do corocznych działań.

Zaopiekowani - systemowe wzmacnianie potencjału opiekuńczego rodzin

2022-10-25

Gmina Miasto Szczecin we współpracy z Fundacją Pomocy Chorym na Zanik Mięśni w Szczecinie, zaprasza do udziału w projekcie pn. „Zaopiekowani – systemowe wzmacnianie potencjału rodzin”

Dron wyłapie trucicieli

2022-10-25

Specjalistyczny dron po raz kolejny wyleci nad miasto, aby sprawdzić, czym palą w piecach mieszkańcy i zadbać o czyste powietrze w Szczecinie.

Kto chce się pozbyć kopciucha?

2022-10-25

W związku z planami pozyskania z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Szczecinie dotacji na realizację programu „Ciepłe Mieszkanie”, Miasto chce oszacować zainteresowanie mieszkańców dofinansowaniem do wymiany pieca.

Na grzyby - poradnik

2022-09-13

Poradnik "Na grzyby" obejmuje tematy: zasady bezpiecznego grzybobrania oraz najczęstsze grzybowe pomyłki.

Badania w mobilnej pracowni mammograficznej LUX MED

2022-09-19

Badania wykonywane są w mobilnej pracowni mammograficznej w ramach Programu Profilaktyki Raka Piersi i nie wymagają skierowania lekarskiego. Można je wykonać w dowolnym miejscu w Polsce niezależnie od miejsca zamieszkania.

Webinarium dla seniorów "Cyberbezpieczeństwo z perspektywy klienta usług finansowych – aspekty praktyczne”

2022-09-21

Celem webinarium jest poszerzenie świadomości seniorów w zakresie cyberbezpieczeństwa w kontekście zagrożeń występujących w Internecie, zwłaszcza oszustw na urządzeniach mobilnych.

Akcja Społeczna „Zadbaj o swoje zdrowie psychiczne”

2022-08-06

Kolejne spotkanie w Centrum Handlowym Galaxy w Szczecinie odbędzie się 6 sierpnia i będzie na temat lęków. Będą przygotowane broszury informacyjne oraz będzie można porozmawiać z naszymi specjalistami. Dodatkowo będzie można zrobić Inwentarz STAI, który sprawdza, czy lęk, który odczuwamy jest jedynie stanem obecnym, czy ogólnie mamy predyspozycje do jego odczuwania.